Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc u otkrivanju prave dijagnoze...
PostPoslato: Sre Okt 17, 2012 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2012 7:55 pm
Postovi: 1
Postovanje,zanima me na osnovu cega se tacno moze reci da neko ima tumor pluca?Da li je dovoljan CT ili mora potvrditi i bronhoskopija i punkcija?Mojoj majci nije bilo moguce uraditi bronhoskopiju ali joj vec treci put rade punkciju...prvi rezultat nema tumorskih celija,drugi da nije podobno za dalju citolosku analizu a treci cekamo...cekanje me ubija zelim preduzeti nesto,pa trazim savjet sta i kako dalje.Ona inace boluje dugo godina od Parkinsonove bolesti a u poslednjih 2 mjeseca se pocela zaliti na bol u predjelu pluca pa smo uradili snimke i CT na kojima su uocene promjene .Nalaz kulture i antibiograma se zagubio,Pitam se da li postoji sansa da je neka infekcija u pitanju jer koristi dugo pelene za odrasle a citala sam da neke urinarne infekcije izazivaju napade na unutrasnje organe koji su opisani u tim njenim promjenama na CT snimku.Mada ima i neku izbocinu na lijevoj strani rebara na sredini odprilike velicine oraha...ne znam sta vise reci,sinoc otkucah sve i sa nalaza ali nigdje nije otislo ocito sam nesto zabrljala...ako ima iko strucan da moze dati savjet nece mi biti tesko ponovo da prepisem sve...hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: