Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Regularno povracanje zbog viska slajma
PostPoslato: Sub Nov 24, 2012 6:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2012 5:35 am
Postovi: 1
Pozdrav svima.
Imam sina od 4 godine i zivimo u Holandiji. Dok smo ziveli u Portugalu, pojavili su se problemi sa disajnim putevima: pojavilo se hrkanje i pluca puna sekreta.
Poceli smo sa fizioterapijom i moj sin je poceo da iskasljava slam i da se pojavljuje sluzava mokraca. Sve je to pozitivno i dobro.
Medjutim,onda smo se preselili u Holandiju i on od prvih zimskih dana pocinje sa istim problemima. Nazalost,ovde je zdravstveni sistem drugaciji i on vec mesec dana povraca, regularno, i ima sastanak tek 8/1/2013. :( Ne moram da napisem kako se osecam. Jasno je da sam tuzna, jer on gubi motivaciju da jede odredjenu hranu i da se igra napolju sa drugom decom. Doktor opste prakse mi je dao sirup protiv kaslja (sta reci!??!?) plus Flixotide i Salbutamol.
I ja ga inhaliram aero sol masinom sa etericnim uljima. Nazalost, vrlo cesto povrati posle upotrebe istih.
Pre mesec dana sam prestala da mu dajem mlecne proizvode i vidim da je malo bolje. Ipak, jos uvek povraca.
Da li ima neko neki strucan savet, molim vas? Ovo je vrlo iscrpljujuce i cini me vrlo nesrecnom.
I mislim da je pravo vreme da promenim kucnog doktora.
Hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Regularno povracanje zbog viska slajma
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Jelena_rottetdam
ne bih vam preporucila inhalaciju etericnim uljima,zato vase dete POSLE inhalacije etericnim uljima POVRACA, nesto vasem detetu smeta u njima,a sem toga ETERICNA ulja SU JAKA za vaseg cetvorogodisnjeg sina. Ukljucite vise cajeva za vaseg sina da bi iskasljao taj nagomilan sekret.Cajeve bi bilo korisno da vas sin pije po 2 litre dnevno.To su vam cajevi koje ce vas sin piti malko toplije,NE VRELE,NE HLADNE.Nek pije kolicinu caja malo,po malo,ili koliko ZELI,i koliko mu prija.,samo NEKA IH PIJE..Povracanje IRITIRA detetov zeludac,i dete slabije jede.Kad vam se dete ispovraca,posle SAT vremena mu dajte da nesto pojede.U tom periodu se smiri detetov zeludac.S obzirom das zivite u Holandiji,gde je klima skroz drugacija od nase koliko znam ,vlaznija klima od ove nase klime..Ona verovatno smeta vasem decaku,posto njegov organizam treba vremena da se ADAPTIRA na tu klimu.Nije mi jasno zbog cega vase dete lose reaguje na mlecne proizvode.Znam da JOGURT smiruje zeludacne probleme,i nadrazen zeludac od povracanja.Nemojte detetu davati JOGURTE na VOCNOJ BAZI- ono jogurt sa bananom,jagodom,vanilom..OBICAN jogurt,jos ako mozete nabaviti JOGURT PROBIOTIK,to je odlicna stavar!PROMENITE LEKARA!!Trazite uput za Pulmologa.INSISTIRAJTE DA bi ste zeleli otici pulmologu,posto ste zabrinuti za zdravlje vaseg deteta..Neka vam dete pije neki sirup ako ima da ga nabavite na bazi biljnoj,npr sirup od Bokvice,ili neki Bronhosirup za iskasljavanje sekreta.-ZA DETE- Tako da vas sin pije sirup za iskasljavanje i CAJEVE.S obzirom da je vase dete izgubilo apetiti zbog povracanja,sigurno ce se to pokazati i u nekoj manjoj formi mrsavljenja.Zamolite pulmologa da vam prepise pravilnu terapiju zbog slajma koji je prisutan kod vaseg sina.Da li je vas sin NA NESTO alergican?Zato sto tolika velika kolicina slajma moze biti uzrok:
-mozda neke alergije, jer je sekret kod alergicne dece beo,nagomilava se na bronhije,i otezava disanje.Dete je bledo,menja raspolozenje,odbija hranu,otezano dise,i Poprilicno SE ZAMARA ,pogotovu pri nekim FIZICKIM aktivnostima,zato vise voli da je UNUTRA.Tu se miruje,sedi,lakse mu je kada dise,ne zamara se jer se slabije krece.
-sekret povecani koji nije ADEKVATNO izlecen je moguc i prisutan,sto nije dobro.
Zapitajte Pulmologa da li je voljan da vase dete Alergoloski ispita,i STA ON MISLI o tome?Da li vam to preporucuje,ili smatra da ce posle adekvatne terapije vasem sinu biti bolje.,te da ce se sekret smanjiti vremenom,a kasnije eleminisati.
- U PRINCIPU Pulmolozi kazu da je mnogo bolja varijante Ispovracanja sekreta,jer se sekret na taj nacin Izbaci,posto Sekret IRITIRA (Posto imam Dva sina Astmaticara,poprilicno sam upoznata sa ovim vrstama zdravstvenih problema,nagomilani sekret,otezano disanje itd..)
-cajevi za lakse iskasljavanje tj izbacivanje sekreta se daju detetu da pije pored sirupa za iskasljavanje.To su cajevi:Plucnjak,majcina dusica,bokvica,zova,bosiljak.Mozete svaki dan kuvati po drugi caj detetu.,jedan dan caj od bokvice,drugi dan caj od majcine dusice itd.
POZDRAV! SVE NAJBOLJE VAMA I VASEM SINCICU!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Regularno povracanje zbog viska slajma
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Cinjenica je da JE vasem sinu VISE PRIJALA klima u Portugalu,nego u Holandiji..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: