Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SLIT imunotrearija, otecena submandibularna pljuvacna zlezda
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 3:16 pm
Postovi: 13
Pozdrav! Ja koristim sublingvalnu imunoterapiju vec drugu godinu, nisam asmaticar, mada me gusi na jaku promenu vremena, alergicna sam na skoro sve trave i na ambroziju, pocela sam tu terapiju prvo sa travama u jesen 2010, kada sam zavrsila sa 3. bocicom i dosla do doze odrzavanja krenula sam sa ambrozijom, pa sam uzimala dozu odrzavanja za trave onih dana kada nisam uzimala rastvor za ambroziju i to je trajalo do proleca, dok nisu pocele da cvetaju trave, onda sam napravila pauzu do oktobra-novembra i onda opet krenula, prvo sa travama, a onda, pred Novu Godinu i sa ambrozijom. Sada sam na dozi odrzavanja za trave i 2. rastvoru ambrozije. Od nezeljenih efekata da sada sam imala samo blago peckanje, svrab koji prodje kroz 20ak minuta. Kada dostignem 15kap blazeg rastvora onda idem na konrtolu kako bih uzela 1. kap jaceg rastvora. Zadnji put sam bila na kontroli pre 10ak dana kako bih uzela 1. kap rastvora ambrozije srednje odnosno druge koncentracije. Kada sam uzela tu prvu kap, odmah sam osetila blago peckanje i blago uvelicanje submandibularne zlezde na podu usne duplje sa desne strane. Doktorki nisam rekla to jer sam mislila da ce se odmah smiriti. Otisla sam kuci i posle sat vremena otok se smanjio ali je i dalje postojao. Posto se otok ni ne vidi, ne boli me i osecam ga samo kada prelazim jezikom preko njega, ja sam nastavila da svaki dan uzimam po jednu kap vise rastvora(naravno, onim danima kada ne uzimam ambroziju uzimala sam dozu odrzavanja za trave) ali sam gledala da kapi nakapane na parcence hleba vise drzim na levoj strani jer je na desnoj otok, i tek pre dva dana sam rekla mami(koja je stomatolog) da mi je pogleda to i opipa, kaze da nije strasno nista, nema ni crvenila samo je balgo uvecano i to sa unutrasnje strane, ali sam se ja jako uplasila. Uzela sam danas pantenol tablete i drzim pod jezikom na tom mestu, cini mi se da se blago smanjio otok, i necu uzeti danas kapi da probam da smirim sa pantenolom. Zvala sam lekarku da odem sutra da je pitam za savet sta da radim, medjutim ona je na bolovanju :(... Ako neko zna, zanima me da li onda sutra da nastavim sa terapijom normano ili ne, i sta da radim ako mi se otok ne povuce do sutra? Da li moze da dodje do nekih tezih komplikacija? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: