Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako izljeciti posljedice od embolije pluca
PostPoslato: Sub Maj 05, 2007 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2007 5:04 pm
Postovi: 3
Molila bi ako neko zna da mi odgovori jer nikako ne nalazim pravi razlog za to sta mi se dogadja tati. Naime prije Bozica je dobio epilepticni napadaj i ustanvili su mu da ima tumor na glavi, operacija je prosla dobro i nema posljedica ,ali je nedugo nakon toga dobio emboliju pluca,sada se osijeca dobro,ali mu krv nije u redu,navodno da ima jos jedan ugrusak kod pluca. Pije tablete Marivarin za razrijedjivanje krvi,ali njemu razina
protrombinskog vremena (PV) se ne vraca na normalu, pije najvecu dozu lijeka i kad su mu je povisili njemu se jos vise povisila razina PV-a. Doktorima nije jasno koji je razlog tome i nista drugo ne poduzimaju osim sta mora svako par dana ic vadit krv sta je u redu, ali nije dovoljno kad ne ne traze uzrok zasto se to desava. Jos uz te Marivarin tablete pije Tegretol-CR i jos za epilepsiju. HVALA UNAPRIJED :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 1:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Malo sam zbunjen, mozda sam pogresno razumeo: MARIVARIN je varfarinski lek, isto sto i FARIn, on upravo i sluzi da PRODUZI protrombinsko vreme, da "uspori zgrusavanje krvi", kod embolije i jeste cilj da se PTV (ili INR) produze...?

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2007 5:04 pm
Postovi: 3
dr ivica je napisao:
Malo sam zbunjen, mozda sam pogresno razumeo: MARIVARIN je varfarinski lek, isto sto i FARIn, on upravo i sluzi da PRODUZI protrombinsko vreme, da "uspori zgrusavanje krvi", kod embolije i jeste cilj da se PTV (ili INR) produze...?


Je u pravu ste, ali njemu je krv sve losija, laicki receno njemu se krv po tom pitanju sve vise zgrusnjava kako mu povecaju dozu tog lijeka,a zapravo bi se trebala smanjiti. Meni je tata u Zagrebu, a ja sam u Splitu tako da nisam razgovarala sa njegovim dr nego sam na internetu trazila o tom protrombinskom vremenu. Mada ni njemu ni mami nisu bas dovoljno opisali sta je tocno to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 1:03 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Adler je napisao:
dr ivica je napisao:
Malo sam zbunjen, mozda sam pogresno razumeo: MARIVARIN je varfarinski lek, isto sto i FARIn, on upravo i sluzi da PRODUZI protrombinsko vreme, da "uspori zgrusavanje krvi", kod embolije i jeste cilj da se PTV (ili INR) produze...?


Je u pravu ste, ali njemu je krv sve losija, laicki receno njemu se krv po tom pitanju sve vise zgrusnjava kako mu povecaju dozu tog lijeka,a zapravo bi se trebala smanjiti. Meni je tata u Zagrebu, a ja sam u Splitu tako da nisam razgovarala sa njegovim dr nego sam na internetu trazila o tom protrombinskom vremenu. Mada ni njemu ni mami nisu bas dovoljno opisali sta je tocno to.


Postoji jedno retko stanje rezistencije na varfarin.
Postoje i retka "hiperkoagulabilna stanja" koja mogu dovesti s druge strane do izostanka ucinka varfarina.
Moze se preci na i heparin.
Posto su ovo retka stanja koja mnogo puta prevazilaze format jedne forumske diskusije, najbolje je da nadjete nekog iskusnog profesora hematologije ili transfuziologije, na ili Medicinskom fakultetu u Zagrebu ili u Splitu, koji bi Vas mogao posavetovati o odgovarajucoj terapijji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: