Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Aminophilin i jonizator
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 9:57 pm
Postovi: 10
Slucajno sam saznao za forum registrovao se i reko da pitam nesto.
Imam 30 godina i koristim Aminoplilin retard 350 poslednjih desetak godina 2x1 tableta dnevno, pa me zanima da li dugorocno to moze da mi pravi probleme.
Posto mi je i kcerka od 4 godine dobila asmu koja je dobro kontrolisana flixotidom zanima me da li bi trebalo da nabavimo jonizator i zbog cega ako nekoga ne mrzi da mi objasni (posto obicno ljudi koji ih prodaju ne umju da objasne).
Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
@nikola VUK
A sad ja da pitam:

1. Zašto koristiš Aminophyllin R poslednjih 10 godina? Koje lekove još uzimaš, pored ovog?
2. Kako je to ćerka "dobila " astmu?
3.Šta očekuješ da postigneš sa jonizatorom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 9:57 pm
Postovi: 10
Aminofilin koristim zato sto bi bez njega isao u hitnu svaki drugi dan da primam urbazona a pored njega korisim i berodual.
A cerka mi je dobila asmu neznam kako dobila valjda zato sto je nasledno.
A jonizator me zanima da li moze malo da nam olaksa zivot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 9:57 pm
Postovi: 10
Niko ne oseca potrebu da mi odgovori?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Da li iz ovoga mogu da zaključim da i Vi imate dijagnozu Astha bronchiale? U tom slučaju se sa terapijom ne slažem iz više razloga:aminophyllin nikako ne može zameniti" urbazone" jer ne pripadaju istoj grupi lekova pa su im samim tim i mehanizmi delovanja različiti. Berodual, s druge strane , spada u grupu brzodelujućih inhalacionih bronhodilatatora i koristi se samo po potrebi- a to je u napadu gušenja( najviše 4x2 udaha).No, dobro, ja nisam Vaš lekar i ovo samo pričam onako kako najnovije smernice za astmu nalažu!
Jonizator- nemam posebnih preporuka ali ako ste u mogućnosti- nabavite ga.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 9:57 pm
Postovi: 10
Mislim da nisam bio jasan, znam da urbason i aminophilin nisu isti ali, ako ne pijem aminophilin onda obicno zaglavim u hitnoj.
A zanima me da li dugorocno moze da mi stvara probleme (bubrezi, jetra ili nesto drugo)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
S obzirom na veoma nizak terapisjki opseg, teofilin vrlo lako može dovesti do neželljenih efekata i pokazati svoja toksična dejstva. Smatra se da su serumske koncentracije iznad 20mikrogr/ml toksične.Sve ovo u slučaju predoziranosti...
P.S. Ipak bih vam savetovala da konsultujete svog pulmologa o neophodnosti korišćenja Aminophyllin-a....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 05, 2007 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 10:11 am
Postovi: 1
Dobar dan Nikola,

procitao sam Vas problem i smatram da Vas mogu posavetovati, nisam lekar....astmaticar sam preko 27 godina.

I ja sam kao i Vi koristio velike kolicine aminofilina, u jednom trenutku se to popelo na 3x350mg dnevno!!! Kasnije sam presao na terapije Durofilinom+Becotide sprey. Situacija se malo poboljsala, ali ne dovoljno, bio sam debeo, bezvoljan i slab...najveci problem je bila alergija na polene trave korova i drveta, a probleme sam imao od aprila do oktobra.
Cak sam jedne godine pokusao i sa akupunkturom - bacio sam 300 EURa a najzalije mi je sto sam bio namagarcen...nista ne pomaze.

Jedne godine sam odmah nakon prve alergijske reakcije poceo da koristim PRESING po jednu tabletu dnevno UVEK U TACNO VREME, izbacio sam tablete i poceo da koristim sledece pumpice: BERODUAL, BEKLOFORTE i FLIXOTIDE...tri puta dvevno UVEK U TACNO VREME.
Odmah mi je bilo lakse, u roku od sedam dana mogao sam da idem da setam po prirodi i da ne osecam probleme i gusenje. Nastavio sam sa pumpicama, a presing sam koristio jako retko, izgleda da su za moj organizam prve dve nedelje bile najbitnije.
Poceo sam da idem u teretanu i na trcanje, ojacao sam organizam i pluca, oslabio preko 15 kilograma...i odlicno se osecam.
I ove godine sam poceo sa Presingom, slabije koristim pumpice, dovoljno je jednom dnevno pre trcanja....na gusenja sam zaboravio i duze od godinu dana nisam primao inekcije ili isao na hitnu....sada se spremam za sledeci Beogradski maraton - cilj mi je da pokazem sebi i drugima da se sa astmom moze sve.
Sa moje tacke gledista, astma je neizleciva ali se veoma lako moze kontrolisati, potrebno je koristiti pravu terapiju.

Sto se tice jonizatora...svuda oko nas u vazduhu nalaze se naelektrisane cestice...zemlja je negativnog naelektrisanjai taj naboj je dobar za nas, pozitivnio deluje na ljudski organizam...joni pozitivnog naelektrisanja lose uticu na organizam i treba ih se oslobadjati. Jedan ruski naucnik je doziveo 90 godina, svakog dana je vezbao i uvece je "praznio" organizam tako sto se kacio na uzemljenje preko aluminijumskog prstena koji je stavljao na levu ruku i kablom se vezao za instalaciju uzemljenja.
Jonizatori preciscavaju i vazduh kroz elektricnu neutralizaciju krupnih pozitivnih aero jona prasine, duvanskog dima, neprijatnih mirisa, polena i drugih alergena - cime se smanjuje njihov stresogeni uticaj na organizam. Osim toga, jonizatori efikasno ciste vazduh od bakterija i virusa. Nece Vas leciti, ali verujte da ce Vam pomoci jer je to vrlo koristan aparat.

Nadam se da sam barem malo pomogao...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: