Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Uvecan Bilirubin - Molim za strucan odgovor
PostPoslato: Sre Avg 31, 2005 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 21, 2005 12:54 am
Postovi: 2
Lokacija: Srbija
[b][b]Imam povecan Bilirubin. Vrednost ukupnog bilirubina je oko 55,dok je vrednost direktnog oko 12.Na lekarskom pregledu koji je izvrsen ustanovljeno je da imam Gylbertov sindrom. Interesuje me koja hrana dolazi u obzir da se jede, sta utice na povecanje/smanjenje nivoa bilirubina i da li ovo povecanje utice na neke druge organe ili zdravlje pacijenta. U vezi Gylbertovog sindroma interesuje me i to kao sto kazu da je "bezopasan" zasto se odlaze sluzenje vojnog roka, sto znaci da postoji neki razlog!!! i da to nije bas tako bezazleno!! i da li je to istina? posto jos nisam sluzio vojsku. I jos jedno pitanje da li ja mogu da budem dobrovoljni davalac krvi??? Interesantna situacija je da dolazi do neslaganja lekarskih stavova i dijagnoza gde neki lekari uopste ne preporucuju da koristim mlecne proizvode dok neki drugi kazu da smem da ih koristim cak da su dobri ???
Kome sad da verujem???
Ako moze jedan odgovor jer svi odgovori na koje sam naisao nisu bili dovoljni da zadovolje moja interesovanja na ovu temu, cak sta vise ako neko zna neki dobar sajt na kome mogu naci nesto vise o ovom mom problemu molio bih da mi ga posalje.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2005 12:55 am
Postovi: 17
Gylbertov sindrom je porodicna nehemoliticka zutica. Pretpostavlja se da je u pitanju nasledni defekt u metabolizmu bilirubina, koji bi se sastojao u poremecenom preuzimanju slobodnog bilirubina kroz membranu hepatocita, njegovom prenosenju do glatkog endoplazminog retikuluma, zbog nedostatka Y-proteina.(ligantina), kao I nepotpuni defekt u akttivnosti glikuronil-transferaze.
Ovaj poslednji defekt izgleda najznacajniji, jer se enzimskom indukcijom, pomocu fenobarbitona bilirubinemija smanjuje, I sluzi kao dijagnosticki test.
Zutica je blaga, moze se pojacati pod uticajem vecih psihickih, I fizickih napora, ili nekih lekova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: