Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ozbiljno ili ne? vise losijih nalaza
PostPoslato: Sre Sep 28, 2016 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2016 2:19 pm
Postovi: 2
Molim Vas, ako neko stručan može da mi odgovori što pre u vezi dosadašnjih laboratorijskih analiza, dok ne odem sutra kod Opšte prakse, i kod Interniste sledeće nedelje.

Prvo da kažem da sam imala jako stresan period u protekle dve godine; maćeha i mama su imale karcinom dojke, odnosno mikrocelularni karcinom pluća i umrle su pre nekoliko meseci.
Ja sam od pre tačno godinu dana počela da imam problem sa jelom, u nekim periodima nisam mogla da jedem uopšte, spavala sam u proseku po 4 sata dnevno za sve to vreme. Od ove godine smršala sam skoro 9 kg. Krvna slika je očela da mi bude lošija od prošlog oktobra, kada su mi bili sniženi eritrociti, trombociti, hemoglobin, trigliceridi, holesterol - sve ispod minimuma.

Već godinu dana, a pogotovo sada se osećam jako umorno i iscrpljeno svaki dan. Pre dve nedelje sam se prehladila: kijanje, bol u grlu koji je brzo prestao, zapušen nos, ali kašljanje se zadržalo sve do sad (i suvo i sa iskašljavanjem), i konstanta temperatura od do 37,6 po ceo dan, svaki dan, u suštini osećam se prosto, bolesno i slabo.

Krvna slika je sledeća:
Le 7.5, Er 4.07, Hg 126, Hematokrit 0.372, Sedimentacija 6, Fibrinogen 2.22, Glukoza 5, Holesterol 3.84, CRP protein 5.6, Gvožđe 8.5
Urin: reakcija kisela, sediment redak le. i pl. epitel.
Serologija: Candida albicans IgG 44.24, IgM 100.16
Ginekološki: Candida albicans, Endometrioza sa mikrocistom; upućena sam na OGTT test
Imunološki test: cAnca i pAnca u redu, ANA - 2.16
Bris usne duplje i ždrela: Streptococcus pneumoniae

Koprokultura na bakterije negativna, na gljivice još čekam, kao i sputum na oba.
Vrednosti štitne sa antitelima i paraštitne u redu, pankreasa u redu, urinokultura u redu.
U granicama normale, takođe i leukocitarna formula, trombociti, koagulacioni status u redu,
trigliceridi 0.60, Urea 3.3, Kreatinin 80, ALT 13, AST 14, HDL hol. 1.4, LDL hol. 2.83,
index ateroskleroze 2, faktor rizika 3.2, gama gt 23, LDH 244, alkalna fosfataza 20

Šta se dešava sa mnom, zar mi je imunitet toliko slab da su vrednosti Candide tolike sa endometrizom; bakterija ( da li to obavezno znači da imam problem ili upalu pluća; nikada nisam bila anemična, a sad je ispalo tako. I plus antinuklearna antitela takva.

Da li ovo može da ukazuje na neku ozbiljnu bolest?
pošto sam zaista istraumirana time šta smo sve prošli u poslednje vreme i sad uvek mislim na najgore, jer je bilo užasno teško i bolno, blago rečeno.

Hvala i nadam se nekom brzom odgovoru, da se bar malo umirim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ozbiljno ili ne? vise losijih nalaza
PostPoslato: Sre Sep 28, 2016 10:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли су маћеха и мајка живеле заједно и какве везе уопште има маћеха са тобом?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ozbiljno ili ne? vise losijih nalaza
PostPoslato: Čet Sep 29, 2016 4:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2016 2:19 pm
Postovi: 2
Kakve veze maceha ima sa mnom?!!! Pa nikakve (bioloske), samo sto mi je bila kao druga mama i sto sam je volela i gledala je kako umire!
Kao i mamu.

I izvini, ja sam trazila strucan odgovor za nalaze.
Kakav je to odgovor/pitanje, i to uvredljivo?

Naravno da nisu zivele zajedno.
nego su u isto vreme bile bolesne i umrle zaredom, i ja sam sa tatom brinula o macehi, a sama o majci.
Obe su bile u uzasnom stanju, i pakao za sve nas, ocigledno s nisi sretao sa takvim stvarima u zivotu, pa lupetas.
Poenta tog uvoda je da moje stanje krenulo rapidno da bude lose, od stresa i trauma.

Ako si cuo za to uopste.

Trazila sam ovde misljenje nekog od strucnijih lica (jer vidim da mnogima odgovaraju), a ne zaludnih forumasa sa glupim pitanjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ozbiljno ili ne? vise losijih nalaza
PostPoslato: Čet Sep 29, 2016 8:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти си је споменула а сада кажеш да није битна. Нисам то знао па сам помислио да сте сви изложени неком штетном зрачењу од трансформаторске станице, мобилног репетитора или тако нешто па због тога сви имате озбиљне здравствене проблеме.

Стварно нема разлога да вређаш и пљујеш по мојим добрим намерама. Здраво, ћао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ozbiljno ili ne? vise losijih nalaza
PostPoslato: Čet Sep 29, 2016 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Dok se ne javi neko strucan,ja da ti kazem da ne brines.Odjednom si ruzne stvari prezivela,mnogo nagomilanog stresa,verovatno si slabo i jela,jak pad imuniteta i naravno da je to podlozno za razne infekcije bakterijske,gljivicne itd.Nije cudo sto ti je losija krvna slika,stres..sigurno malo sna i losa ishrana kroz duzi period.Imas streptokoku.Moju drugaricu je streptokoka "stukla" tako..grlo,sinusi,glava,sputalo se na pluca..nalazi katastrofalni leukociti.sedimentacija joj je bila 84.Ali naravno da nije strasno i da je izlecila antibiotikom.Ne deluje mi nista ozbiljno.Od streptokoke hoce takva reakcija kazem ti i gora.Dobices terapiju.Takodje i za kandidu.Do tad podizi imunitet.Med,limun i propolis.Regulisi ishranu i ubaci crveno meso,pogrca dosta i cvekla je odlicna za krvnu sliku.Jedino ta ANA antitela ne znam sta su.Al ne brini se.Ja sam prezivela smrt majke koja je umrla od karcinoma tako da znam sta ti se sve vrzma po glavi,sto je i prirodno obzirom sta si prezivela.Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ozbiljno ili ne? vise losijih nalaza
PostPoslato: Čet Okt 06, 2016 2:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
U sustini, ovi nalazi nisu tako losi. Medjutim vidi se da se ne hranis adekvatno i. Potrebno je da ti ishrana sadrzi meso i ribu, da bi nadoknadila gvozdje, moras imati vise porcija povrca i voca tokom dana, kao i mlecnih prozvoda.

Gvozdje je nisko, trebalo bi uraditi pored gvozdja i TIBC i feritin. Pa skodno tim nalazima videti trebali zapoceti suplementaciju gvozdja.

Za ane ne razumem bas najbolje. One se obicno pisu ako su pozitivne ANA pozitivna titar npr 1:80. Proveri opet kako je napisano.
Uradi prvo ove analize, treba ti sigurno nesto od suplemenata, ali treba sacekati nalaze.
Ako se nisi suncala ove godine uzimaj vigantol kapi 10 kapi jednom nedeljno do proleca.To je vitamin d. Mozes i cink. Vitamin d i cink su dobri za imunitet. Sargareba obavezno zbog beta karotena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: