Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Snizeni insulin - molim za tumacenje
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Pre nekoliko meseci OGTT test mi je pokazao vrlo visoku vrednost insulina, uz glukozu koja je bila u granicama. Metformin mi nije prepisan zbog dijagnoze kronove bolesti.

Na svim obicnim testiranjima krvi ranije mi je secer bio u redu.

Sada mi je rezultat obicnog testa krvi na taste
INSULIN - 3,71 (6,0 - 27,0)
GLUKOZA 5,99 (3,33-6,10)

Da li to znaci da ce mi insulin rezistencija prerasti u secernu bolest? Ocajna sam, posto i prethodnu situaciju zbog stomaka jednostavno nisu pristali da mi lece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 5:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne znači i ne vidim na osnovu ovoga što ste dali da se radi o insulinorezistenciji

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 9:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Pa insulemija mi je bila posle 2h na testu sa 75ml glukoze veca od 200. Na KCS su mi napisali ovu dijagnozu, pa je umesto planirane terapije nastalo cutanje posto sam u medjuvremenu dobila i dg Krohn.

Po onome sto sam citala, ir prelazi u secernu bolest tako sto se gusteraca iscrpi od preteranog lucenja insulina, pa vremenom prestane da ga proizvodi. Zato me ovaj rezultat sa nizim insulinom na taste, radjen oko pet meseci posle OGTT testa brine, da ne ukazuje da je taj proces otpoceo.

Da li ima smisla da ponovim laboratoriju i ima li jos neki test koji bih mogla da preduzmem?

Da li sme da se pije voda pre vadjenja krvi na taste, za insulin i glukozu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 5:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
1. Ovaj deo sa tolikim insulinom na OGTT STE ZNALI VI ALI NISTE REKLI NA FORUMU, pa otud moj odgovor
2. ne, ne mora da znači da se pankreas iscrpeo, samo tog momenta nije bilo potrebe za većim lučenjem insulina obzirom na nivo glikemije
3. smete da pijete vodu ali nista drugo pre lab.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Moja greska sto nisam to napisala precizno. Vise puta sam pisala ranije, pa mi niko nije odgovorio. To naravno vi ne mozete da znate, ali meni se smucilo da iznova ispisujem svoje rezultate pa sam suvise uopstila.

Ponovila sam danas na taste insulin, glukozu i uradila glukozirani hemoglobin. A endokrinolog koji mi je bio zadao da uradim test na taste radi na VMA samo utrorkom, pa cu onda nadam se dobiti neki odgovor.

Inace, imam silne probleme sa endokrinolozima, zbog dg kronove bolesti. Zena iz KCS me je i pored ovolikih insulemija jednostavno otkacila uz osmeh, kao, ja sam mrsava i atipican sam pacijent, pa mi valjda nece biti nista. Meni je ovo prestrasno, jer su mi prvo predocili sve rizike, i trebali da ordiniraju terapiju, a posle dg stomaka saradnja po pitanju ir je bila nula. Na VMA endo isto prica neke nebuloze, tipa da li ja verujem laboratoriji KC - a, pa OGTT nije validan kada se ne radi 5h nego samo 2h. A ovamo mi trazi obicno vadjenje krvi na taste. Na dva mesta su me nutricionisti odbili, i insistirali da prica sa endo strane, za razliku od gastro, nije zaokruzena i da to moram da razjasnim do kraja. Izgleda da samo oni razmisljaju i povezuju stvari. Taj osecaj da sam prepustena sebi, da se vrtim u krug i da lekari nece da mi daju odgovore, mozda je u celoj mojoj situaciji ono sto mi je psiholoski najstrasnije.

Izvinite na ovom kukumavcenju.

Hvala vam na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 2:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nema na čemu! Svi koji se odreknu dela svog slobodnog vremena zarad profesionalnog prisustva na forumu, tu su svojevoljno i ne smeta im "kukumavčenje".
Postavite dopunska pitanja na podforumu endokrinologije, verujem da ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja od ljudi koji se više bave ovom problematikom.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: