Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molila bih tumacenje KS
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 3:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
WBC 5.8 10^9/L
LY 45.5 %
MO 9.3 %
GR 45.2 %
LY# 2.6 10^9/L
MO# 0.5 10^9/L
GR# 2.6 10^9/L
RBC 4.18 10^12/L
Hgb 117 L g/L
Hct 326 L L/L
MCV 77.8 L fL
MCH 27.9 pg
MCHC 359 G/L
RDW 13.4 %
Plt 241 10^9/L
MPV 7.0 l fL

GVOZDJE 20.3

Vrednosti koje su uvecane, tacnije smanjene sam blondirala. Inace kS sam radila po uputu kardiologa zbog tahikartije, i kako on kaze "nervoznog srca", sta god to znacilo, moje malaksalosti, lakog zamaranja, epizoda lupanja srca, pritiska od 100/75. Hormoni stitne stitne zlezde su ok, koliko ja vidim, ali evo i tih rezultata TSH 1.14, FT3 4.59, FT4 18.03. Takodje antitela na koksaki IMG 3.9. Inetresuje me da li su ove vrednosti koje nisu referentne zabrinjavajuce i da li ima potrebe da uradim biohemijsku analizu krvi, jer krv nisam vadila otprilike 10 godina. I da da li uopste ima potrebe da nosim ove analize lekaru, mislim ako je sve ok? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 12:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa, nije ok. Da li imate obilne cikluse? ili Crnu stolicu, hemoroide?...

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 04, 2008 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 10:26 pm
Postovi: 24
Obilne cikluse nemam, naprotiv. Svega nekoliko dana mi traje i nije obilan. Hemoroide nemam. Crnu stolicu mislim da nemam, mada kad bolje razmislim, mozda je nekada tamnija nego sto treba da bude. Sta uopste crna stolica znaci? Menstruacija mi je prstala 5 dana pre nego sto sam vadila krv, ako to ima neke veze.
Mozete li mi reci na sta uopste ukazuje moja krvna slika?
Inace da pomenem da je moj kardiolog bio odsutan, tako da sam otisla na medicinu rada da mi doktorka pogleda rezultate. Moram da napomenem da je jako neiskusna i nesigurna, ovo nije zlonamerno, ona i sama to priznaje. Rekla mi je da joj se ne slaze, da ovoliko gvozdje i ovakva krvna slika ne idu jedno sa drugim, te da su verovatno u labaratoriji pogresili. Onda mi je rekla da pijem sumece tablete gvozdja i vitamin B.
Kasnije, jer sam bila uplasena, otisla sam kod svog kardiologa koji je rekao da je krva slika ok, da gvozdje ne treba pijem, samo mi se gvozdje ne vezuje najbolje za crvena krvna zrnca (ako sam dobro zapamtila), ali da je to malo ispod referentnih vrednosti.
Sad ste me i vi uplasili. :) Molila bih da mi kazete na sta ukazuju ove vrednosti koje su ispod normale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 10, 2008 3:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Koliki su Fe i TIBC?
P.S. Nije strašno, nemojte se plašiti ali nije u referentnim vrednostima i ne bi bilo loše "poraditi" na KS, zbog problema sa tahikardijama i zamaranjem.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: