Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NORMALNA SEDIMENTACIJA????
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 12:41 pm
Postovi: 21
sedimentacija 14
leukociti u krvi (zadnji dan mens.rađeni nalazi zbog odlaska na operaciju neznam jeli to razlog)
ALBUMEN poz(+)

INTERESIRA ME JELI SEDIMENTACIJA TREBALA BITI VEĆA AKO JE UPALA?

hVALA!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 1:27 am
Postovi: 35
Lokacija: Beograd
Normalno je sedimentacija do 20. Ako postoji neka upala trebala bi biti povisena, ali ponekad moze biti i u granicama normale a da upala postoji.

_________________
Carpe diem, quam minimum credula postero!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sedimentacija
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Za vreme hemo terapije sedimentacija mi je dolazila i do 80. pitala sam sobnu lekarku zbog cega i ona je rekla da to nema veze sa osnovnom bolescu (od njih je malo teze dobiti neku informaciju jer smatraju da ako niste zdravstveni radnik - nista ne mozete da razumete).

pocetkom decembra zavrsila sam sa hemo. S obzirom da mi je prva kontrola na Onkoloskom krajem marta, interesuje me za koliko vremena se sedimentacija spusta na normalan nivo? Odnosno, kada svi parametri dolaze u normalu?

ne bih da samo zbog toga vadim krv jer su mi vene od hemo izuzetno krte i zelim da se oporave koliko toliko. Da li ce?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NORMALNA SEDIMENTACIJA????
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 1:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
[quote="laky74"]sedimentacija 14
leukociti u krvi (zadnji dan mens.rađeni nalazi zbog odlaska na operaciju neznam jeli to razlog)
ALBUMEN poz(+)
INTERESIRA ME JELI SEDIMENTACIJA TREBALA BITI VEĆA AKO JE UPALA?

SE 14 ne treba da vas brine, inace, normalna brzina SE je 10 u prvom satu. Pa, trebalo bi da je visa vrednost SE ukoliko postoji upala ali taj parametar nije toliko relevantan, zato se danas odrdjuje i prati CRP kao nespecifican faktor upale.
Leukociti se normalno nalaze u krvi ali je pitanje da li su preko 10 ili ne. Pretpostavljam da su albumini + u urinu, e to nije bas kako treba i treba da se ispita detaljno ali je to malo sira prica.
Malo detaljnije o svom problemu, operaciji, zdravstvenom stanju, rezultatima dosadasnjeg ispitivanja.... pa ce i odgovor biti konkretniji.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sedimentacija
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 1:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
[quote="evelina"]Za vreme hemo terapije sedimentacija mi je dolazila i do 80. pitala sam sobnu lekarku zbog cega i ona je rekla da to nema veze sa osnovnom bolescu (od njih je malo teze dobiti neku informaciju jer smatraju da ako niste zdravstveni radnik - nista ne mozete da razumete).pocetkom decembra zavrsila sam sa hemo. S obzirom da mi je prva kontrola na Onkoloskom krajem marta, interesuje me za koliko vremena se sedimentacija spusta na normalan nivo? Odnosno, kada svi parametri dolaze u normalu? ne bih da samo zbog toga vadim krv jer su mi vene od hemo izuzetno krte i zelim da se oporave koliko toliko. Da li ce?

Obzirom da ste bili na H-terapiji, ubrzana sedimentacija ima i te kako veze sa osnovnom bolescu. Za koje vreme ce svi parametri doci u referentne vrednosti i da li ce i kada da se oporave vasi krvni sudovi, to vam moze reci samo lekar koji vas leci od osnovne bolesti, koji primenjuje hemoterapeutski protokol i koji je u potpunosti upoznat sa vasim opstim zdravstvenim stanjem.
Suvise zahtevna pitanja sa jako malo podataka za savete na jednom forumu!
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sedimentacija
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kao sto rekoh u proslom postu, malo je teze dobiti info od lekara na Onkoloskom. Ja hemo nisam primala u dnevnoj bolnici vec sam svaki puta bila hospitalizovana. S obzirom da sam htela da imam dozvolu od onkologa za svaku stvar koju sam htela da koristim kao alternativnu, postavljala sam prva dva ciklusa poprilicno pitanja. Interesovala se za sve i svasta i na kraju mi je lekarka rekla da "mnogo pitam i da ona iz iskustva zna da takvi koji mnogo pitaju uvek prodju lose". Nakon toga mi je bilo potrebno 10 -tak dana da se psihicki sredim (sto sam joj i rekla prilikom sledece hospitalizacije).

Inace, operisala sam u martu adenocarcinom jajnika - endometriodnog tipa histoloski gradus III, NG II, FIGO I (karcinom je bio kapsuliran i cak ni jajnik nije bio zahvacen). Hemo koju sam primala bila je TAXOL i Carboplatina.

U svakom slucaju hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sedimentacija
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 4:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
evelina je napisao:
Kao sto rekoh u proslom postu, malo je teze dobiti info od lekara na Onkoloskom. Ja hemo nisam primala u dnevnoj bolnici vec sam svaki puta bila hospitalizovana. S obzirom da sam htela da imam dozvolu od onkologa za svaku stvar koju sam htela da koristim kao alternativnu, postavljala sam prva dva ciklusa poprilicno pitanja. Interesovala se za sve i svasta i na kraju mi je lekarka rekla da "mnogo pitam i da ona iz iskustva zna da takvi koji mnogo pitaju uvek prodju lose". Nakon toga mi je bilo potrebno 10 -tak dana da se psihicki sredim (sto sam joj i rekla prilikom sledece hospitalizacije).Inace, operisala sam u martu adenocarcinom jajnika - endometriodnog tipa histoloski gradus III, NG II, FIGO I (karcinom je bio kapsuliran i cak ni jajnik nije bio zahvacen). Hemo koju sam primala bila je TAXOL i Carboplatina.
U svakom slucaju hvala na odgovoru.


U svakom slucaju vase pravo je da pitate. Mozda lekari nemaju bas toliko vremena da svakom posvete maksimalnu paznju i da daju odgovore na bas svako pitanje ali jedno je sigurno, vasa mnogobrojna pitanja i ogromno interesovanje za vasu bolest je sasvim normalno i bilo bi nenormalno da je drugacije, te isto nema ama bas nikakve veze sa prognozom! Vasem lekaru je na taj nacin bilo lakse da izbegne "suvisnu pricu", sto ocigledno nije bilo bas takticno i ispostavilo se da je bilo kontraproduktivno. Ipak, nakon svega, suvise je tesko davati prognozu preko foruma...vasi lekari prate bolest, efekte terapije...bice tu jos ultrazvucnih, mozda CT pregleda, laboratorijsko pracenje i da ne pominjem...nemojte da se sekirate, to sto vam ne dajem prognozu, ne znaci i da je nesto dobro ili lose, jednostavno to je na ovakav nacin neizvodljivo. Idite na redovne kontrole, slusajte sta vam vas ordinarijus preporucuje i sve najbolje!
Srecna vam nova!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: