Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: EBV-IGG
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 6:45 pm
Postovi: 1
Lokacija: bg
Postovanje Doktori!
imam 19 godina.
imao sam trombocitopeniju prosle godine, kao i uvecane transeminaze pre dve godine, sada se javio novi problem...
pre 3 nedelje sam osetio bol u grlu koji je trajao jedan dan, sutradan sam poceo da kasljem i to je trajalo oko 2 nedelje.
pre 5 dana sam saznao da moja devojka boluje od mononukleoze pa sam sutradan otisao da se testiram. u petak sam odmah dobio rezultate krvne slike i trombociti, transeminaze i sve ostalo mi je u redu.
danas mi je stigao rezultat od EBV virusa i EBV-IgG mi je 266,31. imam temperaturu 37.0. osecam se savrseno, imam snage, normalan apetit i sl.
sutra idem na infektivnu kliniku, al iskreno se bojim i zeleo bih sto pre da mi neko kaze svoje misljenje
puno pozdrava

_________________
one apple a day keeps the doctor away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2007 11:39 pm
Postovi: 74
Poz,
da se razulmijemo,reference za IGG za EBV ne znam, ali ukoliko su vrijednosti povisene to znaci da si se nakada u zivotu susreo sa EB virusom i to je u principu to.Ono sto je znacajno je da infekcija nije akutna, odnosno trenutna vec da je prelezana,a kao trajni zapis susreta u organizmu ostaje IGG. Jos uvijek se polemise koliko dugo IGG za bilo koju infekciju perzistira u organizmu poslije iste,ali se navode periodi od nekoliko mjeseci do nekoliko godina.
Mislim da bi bilo korisnije da je uradjen IGA ili IGM(ne znam koji se radi kod EBV, da bi se otkolonila mogucnost trenutne infekcije,ali obzirom da nemas temperaturu, da se osjecas dobro i da nema uvecanih limfnih nodusa na vratu,rako bih da je infekcija prosla.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: