Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Koristila sam Pampers i prilikom početka korišćenja 3 dete je bilo mokro i tada sam prešla na Daipers koje su bile super nisam imala nikakvih primedbi, a kasnije mi više nije odgovarala veličina nema većih brojeva kod nas od 12-24 kg. Posle toga ponovo Pampers, mada nisam zadovoljna. Probala sam Libero 6, za noć i odlična je pelena dete ne bude mokro i ne moram da ga presvlačim. Još mi ostaje da probam Hugyes pelene i nadam se da će biti ok. Najveći broj se može naći u apotekama u Novom Sadu na komad. Najveći problem je što kod Pampersa svaka četvrta pelena je neupotrebljiva dete bude mokro i onaj ko ga drži čim se upiški.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Unka,

Nemojte presvlaciti bebu preko noci, na taj nacin je samo rashladjujete, i moze lakse da se prehladi.Ja sam gore pitala da mi bas neko kaze razliku izmedju hugi, libero i pampersa jer koristim malom od rodjenja pampers, i naravno kao sto znate nisu bas jeftine pelene.Medjutim, nisam se usudjivala da ih menjem jer ne znam kakve su druge, da li se isplati?Zato me interesuje razlika u ceni i kvalitetu?J a koristim pampers sleep and play, 1130din. 68 kom.Ima li neko bolje resenje :-?


Hvala

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 6:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Od kako noću koristim Libero 6 više je ne presvlačim jer nije mokra i pelena nije promočiva.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 7:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
unka je napisao:
Od kako noću koristim Libero 6 više je ne presvlačim jer nije mokra i pelena nije promočiva.

A, koja je cena? i koliko ima u pak.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 9:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Mozda uzimate manji pampers nego sto bi trebalo.Ja sam pampersom zadovoljna ali sam uvek uzimala br veci,npr.kad je imao 10kg uzimala sam mu 5 tj. od 11-2?kg.Onaj sleep and play je malo tanji pa je znao da bude mokar,pretpostavljam da je on bolji za vece bebe jer sam ga je koristila kad je bio bas mala beba,mozda zato sto vece bebe redje piske nocu!!!Razmisljala sam da probam neke druge iz radoznalosti cisto ali cena uvek presudi,tako da ni jedne nisu povoljnije od pampersa...ili su tu negde ili skuplje!!!Sad sam mu uzela kao gacice u DM parfimerijama ih ima Babylove,20 kom. skoro 600 din.Onako,nista posebno a skuplje od pampersa tako da ja sledeci put vracam se na staro!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
dolce-vita ja sam kupila u Novom Sadu u apoteci Janković na komad Libero 6 kom je 27.64, a Hugies sam uzela da probam kakve su one su 35.60. Videću kakve su Hugies za dan pošto sam Liberovim prezadovoljna za noć pa ću objaviti na forumu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Spy uvek sam koristila veći broj pelena jer nikada nije bilo kako piše na pakovanju mislim da je to malo ne realno što stavljaju raspon od pr.12-24 kg. Kupila sam i Pampers Lets go gaćice ok su mada svaka treće dete bude mokro propusti. Dobro je što si mi rekla za Baby love pelene da i na to ne bacam pare. Videćemo kakve su Hugies i reći ću na forumu da li vrede :wink: . Što se tiče pamersa ne sviđa mi se što vidim dosta gela na detetu kad je pelena puna!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
unka je napisao:
dolce-vita ja sam kupila u Novom Sadu u apoteci Janković na komad Libero 6 kom je 27.64, a Hugies sam uzela da probam kakve su one su 35.60. Videću kakve su Hugies za dan pošto sam Liberovim prezadovoljna za noć pa ću objaviti na forumu.



E, pa to je onda povoljnije, posto koliko znam pampers su 16 din.komad.Videcu da li kod nas u liliju imaju te libero, pa cu da probam da ih koristim, kad ih vec hvalite :wink: Treba uvek videti sta drugi kazu, ja sam recimo malom do osmog meseca kupovala iskljucivo pampers one plave, a onda mi je jedna zena reka za sleep and play,povoljnije su i jeftinije.Svaki dinar vredi ustedeti :wink: Ako neko zna da li u Beogradu imaju u liliju, bila bih mu zahvalana i koja je cena celog pakovanja.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 11:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Uh, ja sam kupovala: Pampers (regularne i Sleep And Play), Evy baby, Huggies, Diapers i DM Baby love. Nismo imali problem sa propustanjem ni sa jednima, ali sam se odlucila za ove poslednje iz vise razloga.

- tanke su kao klasicni Pampers, tj. nisu krute kao ostale i ne nazuljaju ga oko batacica :)
- imaju rastegljive trakice sa strane (Baby Love active)
- nisu naparfemisane i nema onog zelenog gela
- dva pakovanja kostaju skoro pa koliko jedan pamers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Mozda su gacice skuplje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
dolce-vita nisu povoljnije Libero veličina je šestica komad je 27.60 din skuplji je od pampersa ali ja je koristim za noć samo jer je deblja. U svakom slučaju kada saberem pampers mi je trebalo dve nekad i tri pelene opet je povoljnije i još ne moram da je presvlačim. Hugies su još skuplje na komad od pampersa i to dosta, videćemo da li vrede.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 8:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
unka je napisao:
dolce-vita nisu povoljnije Libero veličina je šestica komad je 27.60 din skuplji je od pampersa ali ja je koristim za noć samo jer je deblja. U svakom slučaju kada saberem pampers mi je trebalo dve nekad i tri pelene opet je povoljnije i još ne moram da je presvlačim. Hugies su još skuplje na komad od pampersa i to dosta, videćemo da li vrede.



Aha, pa, ne znam ja nikada nisam bebu presvalcila preko noci, od rodjenja.Jedino, ako se bas ukeki.Dr nam je rekla da bebu ne presvlacimo nocu da je nebi rashladjivali.Desilo se ponekad da se ukaki ranije preko noci, u tom slucaju da.Sad je vec hvala Bogu veliki decko, pa kaki ujutro :) Onda okreni, obrni, pampers su definitivno najbolje, ne znam samo kakva su vam iskustva sa boni suprims, posto mi ih je komsinica nahvalila, a valjda su jeftinije od pampersa.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm
Postovi: 145
Nismo koristili bony suprims ali uglavnom ih mame ne hvale tako da sam stekla utisak da su najlosije pa necu da eksperimentisem!!!Ja ga isto nikad nisam nocu presvlacila,osim kad primetim da se ukakio a imao je jedan period kad je to cinio redovno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 8:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Ja sam bila često prinuđena jer je pampers propustio i bila je mokra, dešava se da se ukaki ali jako retko, onda obično noću traži nonu jer uvek kaki u nonu, a i piški dosta često za njen uzrast i još ne hoda pa tako da je to uspeh. Nisam probala boni suprims ne znam stvarno kakve su :wink: .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Ima li jos neko da koristi obicne pamucne pelene koje se peru? Sta mislite o njima?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: