Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: STIDLJIVOST DETETA
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pozdrav svima,

Zamolila bih da mi date savet, ,moj deckic ima 22 meseca, i veruj te mi kod kuce je prava mala brbljusa mamina,prica, voli da slusa kada mu se prica.Citam mu knjige, listamo, znaci voli da slusa sve sto mu se prica, objasnjava, zeljan je znanja, radoznao.Naucio je i tri slova M, A, i k, zatim, da broji do 10, i jos svasta nesto...Nego, poenta price je da kada dodjemo u neko drugo drustvo iznad kuce, on se totalno osami, prilazi deci i pruza im rucice ali nekako nije slobodan, jao kao majka vidim da nije slobodan.Postidi se vrlo brzo, dodje k meni, okrene glavu.Takodje, kada mu se obrati neko nepoznat, onda samo okrene glavu, i npr.ako ga neko nesto pita sto kuci zna maltene sto se kaze i u snu, on cuti...Tek nakon nekog vremena, oslobodi se pomalo i pocne da saradjuje.Nikada ga nisam htela forsirati da drugima kaze ono sto ga pitaju, uglavnom ga u prolazu pitaju kako se zoves, on cuti nece da kaze, a zna i kako se zove i preziva.Kkako da to resim, ne bih da izraste u stidljivu , povucenu osobu,ne bih da se uvek drzi po strani, i da na neki nacin nema pouzdanja.Imate li neki savet?Recimo deca koja se nalaze u njegovom drustvu kada im se neko obrati kazu uglavnom, a moj deckic sve to zna i cuti :(

Hvala :wink:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STIDLJIVOST DETETA
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
pa jednostavno, takvo je dete. I moja mala koja je doduse mladja ali i ona isto, kod kuce je prava nestasnica, ali kad odemo negde ili kad nas neko sretne, samo se ucuti i ako joj se neko obrati ljubazno se osmehne i to je to. Vremenom ce se promeniti. Ona je takva jer je dosta vezana za nas i tacno zna ko su joj roditelji a ko stranci, zato se i u nepoznatom drustvu povuce pa treba da prodje breme da se opusti...
Sto, po meni ne znaci da nema samopouzdanja i da ce ziveti u senci, ne. Ja mislim da su to mali takticari. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STIDLJIVOST DETETA
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Takvo je dete... ne brini... i moja devojčica je takva, možda još i gora...kod nje nema opuštanja ni kroz neko vreme.... ali ja to tumačim da njoj ne znače tudji aplauzi za pokazano znanje i umeće ništa... u parku ima jedna devojčica koja iznova i iznova ponavlja pred svima, po dedinoj komandi,jedno te isto kao papagaj i lepo vidiš kako dete očekuje ono-BRAVOOO! Ti si mala pametnica!! ..... Pomalo je smešno kada to gledate svaki dan... Moje dete je u poslednje vreme počelo kada izlazimo iz prodavnice i kada ja kažem -reci teti dovidjenja... da jednostavno kaže -Neću! :o Prestala sam da insistiram na bilo čemu te vrste... reci ovo, reci ono... kad bude htela i kome bude htela reći će....valjda :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STIDLJIVOST DETETA
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 4:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj deckic na takve stvari reci teti cao, ili zdravo nece da kaze necu, ali jednostavno nece da odgovori.Nkaon nekog vremena on to kaze, hoce kad on hoce :wink:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STIDLJIVOST DETETA
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Mislim da je to samo faza u njegovom odrastanju.
Lepo je što toliko radite sa njim, čini mi se da je u poslednje vreme predanost detetu na ovaj način, zbog načina života, brzine i briga, postala retkost.
Obdanište bi sigurno pomoglo, ne znam da li ste o tome razmišljili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STIDLJIVOST DETETA
PostPoslato: Uto Apr 20, 2010 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pozdrav sedefasta,

Nisam zaposlena, tako da mi je logicno da i dosta vremena posvecujem detetu.O vrticu sam razmisljala i razmisljam, ali buduci da sam ne zaposlena ne bi ga primili, mada prijavila sam ga i sad cu u maju konkurisati.Naravno, kada se zaposlim, ici ce u vrtic, ali ne samo zbog toga sto nece imati ko da ga cuva vec i zbog socijalizacije naravno.

Poz

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: