Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Čet Nov 10, 2011 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:03 am
Postovi: 5
Naš momak ima bezmalo tri meseca i pregledom KKS mu je ustanovljeno da ima manjak hemoglobina. Dobio je da pije sirup gvožđa Ferrum, a prepisana dnevna doza je 2,5 ml. Da li je moguće da mu taj sirup utiče na apetit, pošto od kad smo dostigli maksimalnu dnevnu dozu slabije jede, često se desi da pojede samo pola flašice (hrani se isključivo adaptiranom formulom - novalac) ili pojede sve ali uz dosta muke. Inače je vesela i živahna beba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Čet Nov 10, 2011 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:03 am
Postovi: 5
Da dodam, takođe odbija da pije bilo kakvu tečnost osim mleka koje inače pije, nekada je pio po punu flašicu vode ili čaja na dan, a sad neće ni da pomisli, samo se okrene na drugu stranu i ispljune cuclu. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Čet Nov 10, 2011 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Mozda mu treba vremena da se navikne na sirup. Ako potraje obavezno se posavetujte sa lekarom. Moja malena je pila gvozdje i sad ce opet da pije jer smo opet kontrolisali krvnu sliku i anemicna je. Njoj je sirup poboljsao apetit. Ferum mi se cinio u pocetku jak tako da sam uz konsultaciju sa dr. presla na Legofer sirup koji je blazi. Sad kad ima tri i po godine doktorka je prepisala 2x15 ml sirupa vec mislim kako cemo toliku dozu piti :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
A koji je bio nalaz krvne slike vasoj deci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:03 am
Postovi: 5
jelr je napisao:
A koji je bio nalaz krvne slike vasoj deci?


Ja sam to nedavno pisao ovde : pedijatrija/molim-tumacenje-nalaza-krvi-kod-bebe-t41268.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Sub Nov 12, 2011 3:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
videla sam kasnije vasu temu. Nemam nista pametno da vam kazem, samo sam se pitala na koji rezultat daju deci od 3 meseca ferumlek. Znam da je drugarica malenom jako brzo sa ferumlekom poboljsala hemoglobin sa 104 da 120 (radilo se o uzrastu od 6 meseci). Moja devojcica je tada imala 110 hemoglobin, prepisali su nam preventivnu dozu feruma, mi smo na kraju odustali jer smo imali utisak da joj ne prija, a i nalaz nije bio alarmanta. Tek sa 2 godine smo dogurali hemoglobin na 117, ishranom.(znam da su i drugi parametri bitni a ne samo hemoglobin) Imam utisak da je to bilo o povezano da prestankom dojenja i unosenjem manje kolicine mleka. Mislim da uz vas nalaz nemate puno izbora, verovatno je i to neka pocetna reakcija koja ce vremenom nestati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 2:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:39 am
Postovi: 3
Što se tiče poboljšanja gvožđa u krvi, a samim tim i hemoglobina, ja imam odlično iskustvo sa potpuno prirodnim lekom, a to je tinktura koprive koja se može naći u biljnoj, a i svakoj drugoj apoteci. Moj sin, koji sad ima 26 godina, je kao beba od 4 - 5 meseci imao hemoglobin ispod 100.Pedijatar kod koga sam ga vodila na kontrolu je preporučila tinkturu koprive i već posle mesec dana upotrebe, hemoglobin je bio 154, što takođe nije najbolje (dosta je visok), te sam odmah prekinula tu terapiju, a hemoglobin je, sam po sebi, ubrzo došao na normalu. Od tada, moj sin nikada nije imao problem sa gvožđem. Ne znam da li to svakome pomaže, ali, svakako da ne može da šteti u normalnim dozama. Vredi probati. I ja sam imala problem sa gvožđem i primenila istu terapiju i došla blizu normalne granice. I svi kojima sam preporučila koprivu su bili zadovoljni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gvožđe kod bebe
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 9:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Свакако да коприва не може да штети, за разлику од вештачких препарата који су одвратног укуса и уопште нису здрави.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: