Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nepravilno držanje stopala
PostPoslato: Sub Nov 10, 2012 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 08, 2012 12:29 pm
Postovi: 7
Deda sam preslatke devojćice koja ima 23 meseca.Od rođenja smo primetili da je prilično lenja.Nije htela uopšte da puzi,nije bila nešto posebno zainteresovana za hodanje.Prohodala je u 16 mesecu i sve je u redu,stabilna je i lepo hoda,jedino smo primetili da malo više zabacuje levo stopalo u levu stranu.Nekoliko puta smo bili kod pedijatra i kod fizijatra i zaključak je da je sve u redu i da dete što je moguće više hoda boso po stanu,što naravno mi i praktikujemo,ali
Primetili smo da mnogo lepše drži nogu kada se obuje nešto dublja cipela koja uhvati i sam zglob,pa vas pitamo za mišljenje u vezi sa ovim.
Takođe u zadnje dve nedelje nije zainteresovana za izlazak u šetnju,pa nam je malo čudno i ne znamo da li sve to može imati neke veze.
Isto pitanje sam postavio i na forumu ortopedija i fizijatrija,te vas molim za korisne savete,da bi smanjili naše brige,a sa druge strane,ako je potrebno da se nešto preduzima da ne budemo inertni.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nepravilno držanje stopala
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2012 7:13 pm
Postovi: 20
Poštovani
Nisam medicinski radnik, i sama tražim odgovor na neko pitanje pa sam videla vaše.Imam neko iskustvo na temu pa ću ga podeliti.Moj mališa nije bio lenj ;), jako rano je propuzao i prohodao uz nameštaj.Samostalno je legano trčkarao sa 12-13 meseci.Ja sam primetila da dete dosta izvija jedno stopalo prilikom hoda, nesto kao patkasti hod ali a samo jednim izvijenim stopalom ka napolje.Na redovnoj kontroli kod pedijatra receno nam je da je to sve ok ali na nasu insistaciju tražili smo uput za ortopeda.Kada je dete pregledano na dečijoj klinici lekar je rekao da što više hoda bos po kamenčićima,pesku a da obuća obavezno mora biti čvrsta i bez "anatomskih"uložaka koji su po njemu samo modni trik i zapravo ulenjuju stopalo deteta koje se zatim ne pravilno formira preporučio nam je Geox obuću koja ima tvrd i ravan uložak i kontrolu sa 18 meseci da se prepiše anatomska obuća ako se do tada ne koriguje.Naravno nije se korigovalo i sa 18 meseci je bila postavljena dijagnoza ravno stopalo i pačiji hod ne znam latinske izraze a i to nije bitno.Sve u svemu i dalje se savetuje boso hodanje, dobili smo i neke vežbice za stopala, cipele sa prilagođenim đonom i uloškom i uloške koje nosimo u sobnim cipelicama.Dete sad ima 4,5 god i tek sad mogu reći da počinjem da primećujem poboljšanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nepravilno držanje stopala
PostPoslato: Pon Jan 28, 2013 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 08, 2012 12:29 pm
Postovi: 7
Hvala što ste sa mnom podelili vaše iskustvo.Svakodnevno možemo videti i čuti mnogo ružnih i tužnih stvari koji se dešavaju tu negde oko nas.Nažalost moramo se ovako snalaziti i pokušavati da rešimo naše probleme,kada nam je zdravstvo na ovkvom nivou.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: