Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 8:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Molim za savet, interesuje me zaista kako ne razmaziti dete, kada poceti da mu se brani?
Imam‚bebu od 15 meseci, malo ga je tata navikao na ruke i sad cesto se zaplace i trazi da ga nosim.
Naravno nisam u prilici da ga nosam jer ipak je veliki i imam i drugih obaveza, onda on place...
Neki put mu malo podviknem, ali naravno to nema svrhe jer on ne razume...Interesuje me sta vi radite u takvim trenucima?Bojim se naravno da ako sada pocenom da mu popustam da ce mis e kasnije penjati na glavu :-? A, to nikako necu :x

Pustate ih da placu?
Popustate?
Objasnjavate?
Sta sa tako malo bebom?

Hvala

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 01, 2009 8:47 pm
Postovi: 2
Ja moje nisam pustala da placu, a bili su krpelji da su spavali na meni.
Za tako mali uzrast kada stvarno nista ne kapira, uzmes ga da se smiri pa ga stavis u ogradicu (ili gde ga ostavljas dok radis nesto po kuci) i das mu nesto sto mu je interesantno i sto ce mu skrenuti paznju sa plakanja na igranje.
Ako nastavi, opet ga uzmi da se smiri pa ga vrati da shvati. Nemoj nikako da vices na njega, to ostavi za stekere i vrele ringle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 11:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
sve samo ne na ruke. Ja sam mog klinca uspela od prvog dana da naviknem na kolica, krevetac, ogradicu isl.,sve samo ne na ruke. Ogradica je zakon, natrpas igracaka a mozes da zakacis neku muzicku vrtesku, malo ce plakati a onda kada skonta da ti imas drugih obaveza vrlo brzo ce se zaigrati sa necim, oprobano, [i]belive me.[/i]
Samo pazi da je ogradica bezbedna, da ne ispadne napolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ti Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje dete nikada nije bilo u ogradici. Vi koji ste za ogradicu ne ljutite se ali meni je to potpuno nehumano, kao da dete stavljam u kavez. Cak ni zeca koja sam ranije imala nisam zatvarala, a kamoli svoje dete.
Ja sam jednostavno uredila tako sobu da mi je baby safe, i moje dete je od prvog dana kada je pocelo da puzi imalo punu slobodu kretanja. Gde god je htela, pa cak i u kuhinju doduse samo dok sam i ja tamo. Sad skoro sam se odusevila kada sam videla da je svoje male plasticne serpice uredno poredjala u plakar pored mojih velikih.
Sto se tice razmazivanja, to je opet individualno. Trudim se da mom detetu nikad nista ne fali i da joj pruzim sto vise paznje. Sad su mali i to im treba, kada porastu mi cemo hteti da ih mazimo a oni nam nece dati. Kada prekardasi malo povisim glas (ne derem se) i ona zna da je sali dosao kraj, neka granica ipak mora da postoji. Dakle trudim se da joj ne branim stvari cisto da bih branila, nego samo one koje su zaista lose. Moja majka recimo kad god dodje u goste pokusava da joj zabrani sve zivo (meni potpuno nerazumljivo), pod motom da se dete ne povredi. Za nju je ogradica uvek bila idealno resenje, na sta se ja i dan danas grozim. Deca moraju i da padaju i da prave razne gluposti da bi odrasli. Ne mogu i ne zelim da je drzim pod staklenim zvonom.
Ja sam za to da su deca sto slobodnija i da ih mazimo, nosimo i grlimo dokle god mozemo. Tako brzo rastu bice nam posle zao.
P.s. Nisam primetila da je zbog te paznje moje dete razmazeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 3:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ogradicu nemam, stavima ga na cebe i tu igracke, ali izgleda da su mu igracke dosadile :-? A, da li branite otvaranje i zatvaranje fioka, i izbacivanej stvari iz istih i ako da, na koji nacin?Ja kada mu branim, place... :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam kupila zastitnike za fioke, ormare, uticnice i police tako da ne moze da otvara i gura prste gde ne treba...pogotovo mi je to bitno u kupatilu i kuhinji gde stoje sredstva za ciscenje, praskovi za ves, sudje i sl. otrovne supstance. Ne zelim da slucajno (iako svi imaju zatvarace koje deca ne mogu da otvore) bude konzumirano nesto sto ne treba....
A sto se tice igracka, mi ih imamo tonu ali se moje dete i dan danas radije igra sa kesama i slicnim stvarima. Ja deo igracaka spakujem pa povremeno iznesem. Uvek se iznova obraduje kao da ih nikada ranije nije videla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 8:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Svako dete je različito u to smo se svi uverili. Moja malena je od prvog dana u okruženju gde je puna kuća i poklanjalo joj se puno pažnje. Ona je dosta plakala kao beba mi smo samo nagađali šta joj je, a njoj je bilo dosadno. Sad kad ima malo više od 15 meseci počela je u poslednje vreme da voli ogradicu, već sam se brinula da su bačene pare igra se u njoj dosta pustimo joj muziku, svekrva je čuva i mora da bude u ogradici ili u hranilici kada ona nešto radi. Nije htela da puže jako dugo ja sam sad jako srećna što je počela da puže pa joj stavljam i dekicu kad zaželi igra se na podu, mada to moram da joj ograničavam samo u našoj sobi je puštam da najviše puže jer imamo psa koji je u dnevnoj sobi on je stariji ukućanin od nje. Za ovo vreme od kako sam postala roditelj videla sam dosta različite dece. pr. dete od moje komšinice sedi u kolicima i krevetiću i ne čuje se uopšte kad mu se bilo ko obrati samo se smeška. Na njenom rođendanu svi su se oduševili koliko je beba dobra da je ne primetiš. Videla sam i još dosta dece koje se kreću u blizini mame i ćute ne traže puno, i takođe neku koja samo plaču ne možeš im udovoljiti šta god da radiš. Za razmazivanje posle mog iskustva ne znam šta bih rekla sve zavisi od deteta i kako se postaviš. Ja sam morala i da podviknem jer sam videla da ona sa 15 meseci i još ranije ispipava dokle može. Kad sam povisila ton onda se umirila i prestala je non stop nešto da zahteva kada treba da spava ili kad joj se ne radi nešto. Kad neće u ogradicu obavezno traži nonu i naravno ne treba joj hoće napolje. Mislim da moja beba sa 15 meseci mnogo toga razume i voli da je u centru pažnje. A isto kažem nek su živi i zdravi :wink: !

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 9:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Ja nisam imala ogradicu i puzale su svuda po podu, ali nisam ih nosila. Jednom je starija, posle neke prehlade, kad je spavala sa mnom nekoliko dana, pocela da trazi svaku noc da spava izmedju nas. Kad je ozdravila, ja sam to htela da prekinem, i stavim je u krevetac i izadjem iz sobe, a ona u plac. Plakala je neumorno, vise od sat vremena, ja sam povremeno ulazila u sobu da je umirim, pokrijem, poljubim, pomazim, da joj kazem par reci, ali je nikako nisam uzimala u ruke. Polse sat i nesto neumornog kmecenja, zaspala je iscrpljena. Sledecu noc je plakala oko pola sata, isti scenario: ja udjem, pomazim je, pokrijem, poljubim, ispricam joj zasto ne sme da spava sa nama, ona je zaspala posle mozda pola sata. Trecu noc je zaplakala, posle mog prvog ulaska i pokrivanja-ljubljenja-mazenja, prestala je da place i zaspala.

Nikad nisam uspavljivala decu (znam majke koje uspavljuju vec veliku decu), nisu bile navadjene na ruke, a glupo je pricati koliko ih neizmerno volim...

Mislim da sa decom moraju biti uspostavljene granice (ne diraju se sudovi, ves iz fioka, podrazumeva se opasne, otrovne stvari, kese koje mogu da nabiju na glavu ili progutaju - to je sklonjeno van domasaja). Ali nije dozvoljeno ni nesto bezopasno, ali sto me nervira: kopanje po saksijama sa cvecem, rasturanje garderobe iz ormara, lupanje sudovima, cepanje knjiga i sl. Postoji granica za ponasanje...

Od plakanje nista ne moze da im fali, a od nosenja meni moze da fali kicma... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Citiraj:
Mislim da sa decom moraju biti uspostavljene granice (ne diraju se sudovi, ves iz fioka, podrazumeva se opasne, otrovne stvari, kese koje mogu da nabiju na glavu ili progutaju - to je sklonjeno van domasaja). Ali nije dozvoljeno ni nesto bezopasno, ali sto me nervira: kopanje po saksijama sa cvecem, rasturanje garderobe iz ormara, lupanje sudovima, cepanje knjiga i sl. Postoji granica za ponasanje...


Isidora, ti si moj alter ego!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Vanjina mama je napisao:
Citiraj:
Mislim da sa decom moraju biti uspostavljene granice (ne diraju se sudovi, ves iz fioka, podrazumeva se opasne, otrovne stvari, kese koje mogu da nabiju na glavu ili progutaju - to je sklonjeno van domasaja). Ali nije dozvoljeno ni nesto bezopasno, ali sto me nervira: kopanje po saksijama sa cvecem, rasturanje garderobe iz ormara, lupanje sudovima, cepanje knjiga i sl. Postoji granica za ponasanje...


Isidora, ti si moj alter ego!!!!!


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 2:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ali nije dozvoljeno ni nesto bezopasno, ali sto me nervira: kopanje po saksijama sa cvecem, rasturanje garderobe iz ormara, lupanje sudovima, cepanje knjiga i sl. Postoji granica za ponasanje...[/[/b


Isidora uplasi me, u kom uzrastu deca rade ovako nesto???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 9:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Dea je napisao:
Ali nije dozvoljeno ni nesto bezopasno, ali sto me nervira: kopanje po saksijama sa cvecem, rasturanje garderobe iz ormara, lupanje sudovima, cepanje knjiga i sl. Postoji granica za ponasanje...[/[/b


Isidora uplasi me, u kom uzrastu deca rade ovako nesto???


Pa, u razlicitom, ili ne rade uopste.

Na primer, kesa je moj stalni strah, nikad nisam videla, ali sam cula za horor price dece koja su se gusila tako sto su kesu nabila u usta. :-? ili preko glave.

A za saksije, sudove, cepanje knjiga, to sam vidjala mnogo puta. Mene to jako nervira, i nikad to nisam dozvolila svojoj deci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 12:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moje dete se cesto igra sa kesom - cepka je u sastavne delove. lNadam se da joj ne bi palo napamet da to trpa u usta, nije valjda vise tako mala?(ima 27 meseci). Ali iskreno naterala si me da razmislim da tu vrstu igracke stavim van domasaja ...
Ovo ostalo hvala bogu nije nikada do sad radila (probala je par puta da mi vadi carape iz fioke - ali sam je naterala da posle sve vrati unutra pa joj valjda vise nije bilo zanimljivo kada je morala i da pospremi za sobom), nadam se da se ostalo ne javlja u kasnijem uzrastu, zvuci solidno iritirajuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
J atakodje mog bebca teram da vraca carape iz fioke koje izvadi, i usput mu govorim kako sve sto je povadio sada treba da vrati na mesto.Valjda ima neke svrhe, ima 15 meseci 8) Sto se knjiga tice, nikada, ama bas nikada i kada je bio manji, nisam mu dala ni da cepne knjigu,to ama bas ne dolazi u obzir.Nekada je znao da cepne casopis, ai knjigu ni slucajno.Sada sa 15 meseci, mogu da se pohvalim da lista i gleda svoju bajku.Kucnu biblioteku koju imamo moj tata je skupljao 30 godina, taman posla da mu se dozvoli da cepa.... :o

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako NE razmaziti dete?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 10:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa mislim da kada ih naucis (naravno u pocetku prisilis) da vracaju stvari na mesto, onda im vise nije gust da tek tako razbacuju stvari i preturaju po fijokama. Trenutno to provodim sa njenim igrackama. Ima ih vise nego sto je potrebno i kada krene da ih razvlaci ne moze vise da se prodje kroz sobu. Sad vezbamo ono: pokupis jednu igracku da bi mogla da uzmes drugu. Za sad uspeva....
Kod nas cepanje knjiga nije bilo aktuelno ni kada je bila mala, znala je satima da lista i tanke bebi kataloge. Nego, baba je naucila u pocetku da pise po ukrstenim recima, pa sam muku imala da joj objasnim da ne sme da se pise po knjigama (sva sreca bile su drvene knjige i vostane bojice koje se brisu, pa sam par pokusaja pre nego sto je ukapirala oprala).
Moja majka je odgojila troje dece, ali sam neki put zaista iznenadjena, kako sad uopste ne razmislja o nekim stvarima (tj. ne pogleda jedan korak unapred da vidi sta takav postupak ili dopust moze da napravi). Mislim ovo sa ukrstenim recima je bezazlenija stvar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: