Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moje dete pljuje i gura drugu decu
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 15, 2013 5:09 pm
Postovi: 5
Moje dete posto je od rodjenja bilo 'drugacije' prvo smo mislili da ima neku vrstu autizma ili ADD. U razgovoru sa pedagozima/ psihologom rekli su nam da je najverovatnije natprosecno inteligentno., ( kad napuni 4 godine bice testiran). Njemu je stalno potreban izazov i novi zadaci. Po ceo dan. Ja sam premorena. Moj muz radi pet dana nedeljno od jutra do mraka a ja se bakcem sa njim. On vec sada zna sta je to pojava gravitacije, da se planeta nasa okrece oko sunca, o Hablerovom teleskopu itd.
Kada je na igralistu ili u vrticu, pljuje i gura drugu decu. Kada ga pitam zasto to radi, on mi kaze da je ljut. Kaze da ne voli decu. Imamo zeca i zamorca i uvek moram dobro da motrim da ne pocupa ili ne ucini zivotinjicama nazao. U afektu je i mene nekoliko puta udario. Kada nam je deda bio u poseti, stalno je hteo da ga pljuje.
Molim vas za savet. Sta bi trebalo da uradim?
(Zivim u inostranstvu)
Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moje dete pljuje i gura drugu decu
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Размазили сте га. Још је покупио и превисоко мишљење о себи и ето последица.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moje dete pljuje i gura drugu decu
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 9:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Kakva je sada njegova ishrana?

S obzirom da si ti najviše s njim, svo učenje socijalnih veština je na tebi. Sjajno je da ga zanimaju mnogo naprednije stvari nego što je to uobičajeno za njegov uzrast, ali moraš da paziš da se ne zapostavi i socijalni aspekt. Možda u tvojoj državi postoji familylab Jaspera Jula ( http://www.family-lab.com , Jasper Juul), u njegovim knjigama ili na radionicama bi mogla da nađeš odgovore kako da postupaš. Treba ga naučiti da osećanja izražava rečima a ne udarcima (zaustaviti ga svaki put, ako je moguće kada zamahne, naravno nežno, blagim glasom...), pljuvanjem i sl. Sve to uz puno strpljenja. Tata stupa na scenu, na isti način, vikendom.

Kako se ponaša u manjoj grupi dece? Ima li nekog drugara s kojim se bolje razume (ne dolazi do pljuvanja i guranja)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moje dete pljuje i gura drugu decu
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 1:27 am
Postovi: 31
Dečiji psiholog,rana dijagnostika i psihoterapija,telefon 063/460782 Jelena,ordinacija na Dorćolu, Knez Miletina,Beograd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moje dete pljuje i gura drugu decu
PostPoslato: Sre Jun 10, 2015 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
Razmazenost je glavni problem kod mnostva danasnje dece. Treba od malih nogu, uciti decu pravilnim stvarima. Ne mogu da verujem da dete pljuje decu a da to prethodno nije negde videlo, posebno ako je toliko pametno kao sto kazes.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: