Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: higijena decaka
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
imam decaka od dve godine i jos mu se kozica nije prevukla preko penisa,iako je malo posla prema dole,do kad da cekamo,i da li ima koja mast za lakse prevlacenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Ovo je dobra tema, nadam se da ce vama neko odgovoriti, mene zanima, imam decaka od 13,5 meseci, i zanima me koliko cesto treba da mu se povlaci pisa.I, da li je pravilno postupam, povucem gore i spustim, valjda je tako.Ne znam,sta bi drugo moglo da bude, nama je dr rekla da to ne diramo do prve godine.Kada je napunio godinu, posle kupanja mu povlacim, mada on to i sam radi, blesavko. :) Ako necete majaz da vodite malog zbog toga lekaru, pozovite 3237 357, to je halobeba, mozda oni znaju da vam kazu odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
posto sam ja iz banja luke da li taj broj vazi iza ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
ONDA OKRENITE 011, VEROVATNO, DAJU ONI INFORMACIJE SVIMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
Pokusajte da ih pozovete, ima i broj 3237 358, ako ih ne dobijete, neko ce vam i ovde odgovoriti sto posto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
OK,pokusacu puno hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:29 pm
Postovi: 10
i ja imam malog Zverka...kazu doktori,povlacite...nemojte...
koleginica mi je kazala STO PRE.npr.kad otpadne pupak i lepo se usemite sa kupanjem,obavezno poceti navlaciti. jer ako necete onda ce to doca da uradi bez vezbanja,jednim cap potezom i dete ce da vam presvisne. svakako radite higijenu polne regije. kad sam videla otvor kroz koji piski beba,nisam mogla da verujem da to moze vezbanjem da se razvuce i prevuce,ALI MOZE! I TO NA SLEDECI NACIN:
pre kupanja skuvajte caj od kamilice
u toku kupanja vodom omeksajte kozicu na pisi(polivanjem ili da mu pisa bude u vodi dok kupate ili cajem od kamilice)
posle glave,ruku...,a pre guze,se pere pisa i navlaci kozica tako sto jednom rukom uhvatite pisu a drugom povlacite kozicu na dole koliko mozete ili koliko beba dozvoli(ne treba ni siliti da bebu boli,da pukne kozica,a ne treba ni biti mlak.sustina je u SVAKODNEVNOM VEZBANJU,VERUJTE)
kad ste navukli i operite pisu,ponovo prelijte cajem ili 3%bornom kiselinom(acidi borici,bez frke nekad ce i da mlo pukne kozica pa da se ne inficira,a to dezinfekciono sredstvo se koristi i za ispiranje m.besike,oka..da se neko ne uplasi ili ne stavi nesto drugo)
nadam se da sam pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:29 pm
Postovi: 10
i ja imam malog Zverka...kazu doktori,povlacite...nemojte...
koleginica mi je kazala STO PRE.npr.kad otpadne pupak i lepo se usemite sa kupanjem,obavezno poceti navlaciti. jer ako necete onda ce to doca da uradi bez vezbanja,jednim cap potezom i dete ce da vam presvisne. svakako radite higijenu polne regije. kad sam videla otvor kroz koji piski beba,nisam mogla da verujem da to moze vezbanjem da se razvuce i prevuce,ALI MOZE! I TO NA SLEDECI NACIN:
pre kupanja skuvajte caj od kamilice
u toku kupanja vodom omeksajte kozicu na pisi(polivanjem ili da mu pisa bude u vodi dok kupate ili cajem od kamilice)
posle glave,ruku...,a pre guze,se pere pisa i navlaci kozica tako sto jednom rukom uhvatite pisu a drugom povlacite kozicu na dole koliko mozete ili koliko beba dozvoli(ne treba ni siliti da bebu boli,da pukne kozica,a ne treba ni biti mlak.sustina je u SVAKODNEVNOM VEZBANJU,VERUJTE)
kad ste navukli i operite pisu,ponovo prelijte cajem ili 3%bornom kiselinom(acidi borici,bez frke nekad ce i da mlo pukne kozica pa da se ne inficira,a to dezinfekciono sredstvo se koristi i za ispiranje m.besike,oka..da se neko ne uplasi ili ne stavi nesto drugo)
nadam se da sam pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
jao samo problemi sa tom pisom...eto i ja primenjujem isto tu tehniku na svakom kupanju, jednom sam povukla jace pa se bio upalio i od onda ja sve nesto "mlako" ...drzao se za pisu kad piski, bio je nervozan i ja sad sve polako...
on ima 20m i jos muje dosta zalepljeno ima cak i fimozu...vodila sam ga kod hirurga, dermatologa,urologa jedni kazu cekajte do 4g, drugi bolje to sada, mozda ce se i odvojiti samo...ni sama vise ne znam sta da radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 10:47 pm
Postovi: 75
blue_bear412 je napisao:
jao samo problemi sa tom pisom...eto i ja primenjujem isto tu tehniku na svakom kupanju, jednom sam povukla jace pa se bio upalio i od onda ja sve nesto "mlako" ...drzao se za pisu kad piski, bio je nervozan i ja sad sve polako...
on ima 20m i jos muje dosta zalepljeno ima cak i fimozu...vodila sam ga kod hirurga, dermatologa,urologa jedni kazu cekajte do 4g, drugi bolje to sada, mozda ce se i odvojiti samo...ni sama vise ne znam sta da radim


Kkao to jako?Ja povlacim pisu, ali ne povucem jako, samo malo dole i vratim gore?Mozda ja radim nepravilno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 9:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ovako sam ja radila...on sada ima 14 ipo meseci i sve mu ko podmazano radi...cim smo dosli iz bolnice , ja sam mu kod svakog kupanja malo povlacila kozicu i ostavljala je da malo tako stoji (naravno kad je malo duze u vodi da bi bilo lakse)...i tako svaki dan po malko...i sa nepunih 4 meseca smo je sasvim normalno povukli, bez cimanja i bez bolova i trauma...tako da mi pisu normalno peremo od 4 meseca...kod svakog kupanja mu povlacim i sada kozicu i stavljam pod tus ili pod cesmu...ako stoji i tako se kupa/tusira....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 9:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
i da...i ja mislim da je bolje sto pre, jer kad je beban manji sve lakse ide..kad je veci nece da da,,,i NARAVNO sve POLAKO i po MALO...i svaki dan...NE SME odjednom..i strpljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:29 pm
Postovi: 10
naravno. a fimozu ako ima-ima,morace kod doce,a ako nema zasto ne bi svaki dan vezbali da vas ne boli glava,a bebu pisa :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: higijena decaka
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 12:12 am
Postovi: 36
Pozdrav..ah cega se ja nisam naslusala uh...kako god sam odlazila kod pedijatra uvek je bio razlicit i govorio za to povracenje kozice razlicito....kad mi je sin napunio godinu dana i koj mesec preko..odvedem ga kod hirurga..da nam mast da mazemo nedelju dana ,da omeksa kozica..koju sam ja sama pd rodjenja povlacila po malo...i posle mazanja..otisli kod hirurga i on povuko i sada nemamo problema
A secam se kad smo isli na sistematski uh..nisu hteli ni da pogledaju pache..kazu bitno je da ima rupicu da piski//cula sam dosta slucaja gde su roditelji cekali kad deca porastu,razaznaju za sebe i na zivo im povlachili kozicu i deca se dugo plasila...zato moja preporuka..otici kod hirurga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: higijena decaka
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac kad se kupa to sam radi :D :D :) .J amu malo posle kupanje to povucem, inace nama je dr rekla da to ne diramo do godinu dana.Ja to uvek dobro zamastim sa pavl.mascu.Ne znam na osnovu cega bi se mogao uociti eventualni problem.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: