Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dom zdravlja BATAJNICA
PostPoslato: Sre Jun 24, 2009 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 11:00 am
Postovi: 13
Lokacija: boegrad
Znam da su ovo ceste teme i da lekare sve cesce pljuju i to oko svega i svacega. Ali na zalost moram da se pridruzim ovome!!!!Znam dosta roditelja koji se zale generalno na ovaj dom zdravlja, a moram priznati imaju i razlog!Naime evo sta nam se desilo, pre par nedelja dete od 2.5 godine, razbolelo se odveli smo je kod lekara i posle pregleda doktor je utvrdio da joj je grlo upaljeno i dao joj sinacilin sirup. Nakon toga sto je popila sirup, krenula je u vrtic ponovo i kroz dan dva, pocela je da joj curi sluzava tecnost iz levog uha. Pritom dete se nije zalilo da je nesto boli niti je reagovala na dodir kao da je uho. Opet smo je odveli u dom zdravlja gde su nam dali uput za url u zemunu. Moram pritom da dodam da lekarka u domu zdravlja nije imala ni cime da pregleda uho detetu!
Srecom lekar u kbc-u Zemun je bio jako fin i rekao nam da je u pitanju upala srednjeg uha. Predlozio je penicilin kapi za nosic i granulice za ciscenje sluzi(ne znam napamet kako se zovu). Dete je dobilo deset penicilina,i kontrolu za sedam dana. Posle sedam dana otisli smo na kontrolu i doktor nam je rekao da je ipak bolje da isprima penicilin do kraja da budemo sigurni, tako je i bilo u prosli petak dete je zavrsilo sa penicilinom, otisli smo na kontrolu u kbc zemun i posle toga dosli u batajnicu da donesemo nalaz i da uzmemo potvrdu za vrtic. Da bi sledeceg petka dete dobilo temperaturu 39.2.Kad smo otisli u dom zdravlja, doktorka koja je bila prisutna, kad je pogledala dete koje pritom vidi prvi put u zivotu samo je prokomentarisala - Zasto detetu nisu radjeni nikakvi nalazi?Napisala nam uput, da izvadimo krvnu sliku, urin, bris grla i rekla mi - Meni se cini da je streptokoka, ali necemo napamet da je lecimo donesite rezultate pa cemo videti.DOSTA JE LECENJA NAPAMET??????Sta reci kad tako kaze lekar za svoje kolege? Naravno rezultate smo vec ujutru uradili, i kada smo sa tim rezultatima otisli u dom zdravlja, docekala nas je doktorka(koja je inace lekar za kog smo se opredelili) pogledala rezultate i prokomentarisala kako su rezultati super i kako je ona zdrava. I kako bi bilo dobro da jede malo vise mesa, pije vise jogurta, pavlake i jaja. Ja u cudu po rezultatima iz labaratorije kako kaze doktorka koja ih potpisuje, dete ocigledno ima neku bakteriju koja uzrokuje visok broj leukocita. I sad kome verovati?Labaratoriji ili doktorki?Moram da napomenem da je doktorka nije ni pogledala, ni grlo niti je poslusala nista nista...U nedoumici resila sam da potrazim strucno misljenje drugog lekara, koji me docekuje sa pricom da mozda po rezultatima dete jos uvek ima bakteriju u uhu i da treba opet posetiti usnog lekara i videti, da ne bi opet sluz pocela da curi iz uha, jer ako se to desi moze detetu da se osteti sluh.....Trenutno zakazujemo pregled na institutu kod strucnjaka za uho.....Sta reci?Da li je moguce da ti ljudi savest nemaju? Sta treba da im radim?Da ih tuzim?Kad god im kazes da ti se cini da nije sve kako treba da bude oni ti odmah kazu - a stacete kod lekara kad sve znate?O cemu se tu radi?
U nasem vrtic imamo majku i devojcicu koje su vrlo slicno prosle, stim sto je dete opet dobilo temperaturu posle dva tri dana a rezultati svi kao u redu??Zasto tako nezainteresovano rade svoj posao? Pritom komsija koji je par godina stariji treba da ide na ugradjianje cevcica jer mu je sluh ostecen jer nije adekvatno lecen????Ogorcena sam verujte mi!!!!Po meni to je strasno!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 24, 2009 5:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
DOBRO DOSLI U SRBIJU!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
dolce-vita je napisao:
DOBRO DOSLI U SRBIJU!


:evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 5:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 12:41 am
Postovi: 38
Lokacija: kikinda
A DA DETE ODVETE PRIVATNO???

_________________
KATARINA SUNCE MAMINO I TATINO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: