Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Pon Okt 25, 2010 12:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Pozdrav,

Imam starije odojence 8 meseci, devojcica. Jos uvek dojim, tokom dana dajem joj voca, povrca, mesa. Vodim racuna o uvodjenju namirnica.

Nocu mi se veoma cesto budi da bi sikila, a moja kolicina ne zadovoljava njenu potrebu. Probala sam joj dati adaptirano mleko, povrati. Probala sam joj dati 2/3-sko kravlje mleko i to povrati. Kada joj pravim kropir pire, stavim mleka, to ne povrati. Nece da jede Lino proizvode, ni griz, niti bilo sta sto sadrzi secer ili mleko (gde oseti).


Za sada... kada nocu posiki sve, dajem joj Next-ov premium breskvu (to jako voli), popije celu bocicu i mirna Backa.

Sta jos mogu nocu da joj dam? Da li je neko bio u slicnoj situaciji? Bice li problema od toliko fruktoze?

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Uto Okt 26, 2010 8:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Uglavnom se sokići preporučuju da bi deca prestala da se bude noću, možda da ga blago razrediš zbog šećera. Ako povrati mleko verovatno je sisala dovoljno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Uto Okt 26, 2010 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Sokići kao zamena ili dopuna noćnom obroku su ordinarna glupost i fenomenalna podloga za stvaranje cirkularnog karijesa. O lošim navikama da i ne govorimo.
Primera radi, ćerkica moje prijateljice je cuclala sokić kao noćnu dopunu i bila je mirna Bačka sve dok u drugoj godini nije na veoma bolan način izgubila gornje jedinice i dvojke. Sada ima sedam godina, doživotni kompleks zbog frfljave artikulacije prednjonepčanih i zubnih suglasnika-pez prednjih zuba nije mogla da ih izgovori kako treba. O kvalitetu stalnih zuba da i ne govorimo.
I ja zaista ne znam da iko ali iko normalan od pedijatara i stomatologa preporučuje sokiće kao način da se izbaci noćni obrok. O ćakulanju i majki u parku ne bih ovom prilikom...
Sa osam meseci se dete ne budi noću zato što je gladno....ono bi tek malo da čalabrcne i pomazi se sa majkom, tek malo da se unana ili uteši ili poigra i to je faza koja nestaje nakon mesec dana...
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Uto Okt 26, 2010 12:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Kada je nocu dojim budi se jako cesto, a kad joj dam sok budi se dva puta. Sve osobe su individualne, tako se to odnosi i na bebe. Moja cerkica ima plitak san i cesce se budi nego ostale bebe. Znam, da sa osam meseci bebe prespavaju celu noc, ali uvek postoji "ali".

Kod mnogih mojih prijateljica, deca se bude jednom u toku noci da popiju mleko iz flasice.

Moja cura se cesto budi i mnogo puta vuce i vuce, a nema sta da izvuce iz mojih siki (onda me kasnije boli).
Vidim Ksenija da si ti jedna od onih "pametnih" pa mi ti mozda mozes reci sta da joj dam umesto soka, a od mleka povraca. NE bljucka, povraca! Sve dok ne izbaci svo mleko ona povraca po 2-3 puta. Lekar objasnjava da je osetljiva na laktozu. To se desava kod nekih osoba.

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Uto Okt 26, 2010 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Nema potrebe za navodnicima, ja jesam pametna, fala bogu, nemam na koga da budem glupa ni u bližoj ni u široj familiji... :wink:
Slažem se da ljude krasi individualnost ali se ista odnosi na karakterne ili specifične osobenosti a ne na neke ustaljene šeme ponašanja...Drugim rečima, svi ljudi na ovom svetu gledaju da doručkuju u prepodnevnim satima, ručaju u popodnevnim a večeraju u večernjim satima i tu nema mnogo prostora za razvijanje individualnosti osim u odabiru omiljenih namirnica.
No, ovde smo da iznesemo svoje mišljenje ili iskustvo.
Imaš nekoliko opcija-
-da probaš bepcu da daš Imlekovo mleko bez laktoze
-da joj pojačaš večernji obrok i pomeriš ga za kasnije
-da joj umesto soka ponudiš vodu
-da preguraš noćno buđenje tako što joj nećeš dati ništa za jelo jer je noć za spavanje a ne za klopanje-posebno što dete ima osam meseci.

Mislim da je caka u večeri koja je, bar kod moje dece, bila hranljiva i bilo je potrebno vremena da je svare...taman do jutra. Primera radi-Plazma, mleko i banana ili crni hleb sa kiselim mlekom i kašičicom pavlake i belim mesom, pire od krompira i šargarepe sa mesom...doduše, moji su muški i oduvek su voleli konkretno da pojedu.
A na sok iz flašice zaboravi ako želiš da sačuvaš detetu zube.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Uto Okt 26, 2010 4:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Što se tiče sokova noću,Ksenija je u pravu,apsolutno nikako!Moja drugarica je tako smirivala decu,pa sad imaju užasne probleme sa zubima.Moja deca sve dok su dojila budila su se noću,posle toga samo jako kratko vreme,i prestale su da piju mleko,već su prešle na jogurt za večeru,a noću,ako se probude davala sam im vodu.Nije ona noću gladna,nego se budi da bi se mazila,pokušaj sa čajem(moje nisu htele) ili sa vodom,ako joj ne odgovara ni mleko bez laktoze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 4:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Marijana ne ljuti se mozda Ksenija nema takta kad nesto hoce da kaze ali je potpuno u pravu. Postoji pravilo da se deci stvarno nocu ne daje slatko da piju ni cajevi ni sokici. Tvoja cera je dovoljno velika da taj da kazem nocni obrok preskace a ako mislis da je gladna nije resenje da joj dajes nesto slatko nocu vec joj pojacaj veceru koja ce da je drzi sitom.Na kraju, ne mora 24 sata da joj crevca budu puna niti kasnije da stalno nesto zvace mislim cak i nocu. Jer se stvara gadna navika koju sad ne primecujes.
A sto se tice mleka moguce je da joj adaptirano ne odgovara jer je i moja cerka povracala recimo od bebelaka ili aptamila ali je prihvatila novalak. Imala sam isti problem ali bar meni je bilo isuvise rano da joj zamenim mleko samo jogurtom pa sam trazila koje joj odgovara.Ima toliko vrsta tog adaptiranog mleka za svakakve probleme pa sam sigurna da mozes da nadjes neko koje tvojoj cerki odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Moj bebac (12 mes) ima naviku da nocu pije mleko iz flasice.

Budi se i po 3-4 puta, popije i do 0,5l mleka, toliko ga popije da ujutru bude mokar i on i krevet pod njim. :-?

Probala sam da mu dajem vodu, nece. Probudi se i pocne da placucka, stenje, kad mu dam mleko, bez otvaranja ociju pocne da ga pije i tako se uspava. Ako mu poturim vodu, on se rasani, sedne na krevetu i pocne da place na sav glas.

Kako da se resimo ove uzasne navike? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Na nekom od hrvatskih foruma pročitala sam članak nekog njihovog profe u vezi sa odvikavanjem od noćnog buđenja i potraživanja dodatnih obroka koji imaju ulogu uspavljivanja.
Fora je u "resetovanju" njihovih navika. Nekih pola sata pre nego što se obično budi probudiš ga i daš mu flašicu...i iz nekog razloga, nakon nekoliko noći, prestanu da se bude u potrazi za mlekom. Mame su potom hvalile metod i kovale dotičnog u zvezde.
Ne znam, probaj...ništa te ne košta. Ah, da, prilično sam sigurna da je Roda u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adaptirano i kravlje mleko
PostPoslato: Pet Okt 29, 2010 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Bas cu ovo nocas da isprobam.

Evo, nocas se recimo budio na skoro svakih sat vremena. Nije mi problem sto ja moram da ustanem i da mu svaki put dodam flasicu, problem je sto se mnogo brinem da ne deformise zubice prokletom flasicom. A samo je navika u pitanju, jer sam sigurna da nije gladan. Nekih pola sata pre spavanja obicno vecera, i vecera prilicno lepo. Inace lepo jede, nije probirljiv i vrlo sam zadovoljna time. Sad vec skoro sve i sme da jede.

Ok. Veceras pocinjemo akciju odvikavanja. :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: