Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kako da resim problem gljivica kod deteta od 5 godina
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 1:18 am
Postovi: 10
Imamo problem, nase dete od 5 godina ima vaginalne gljivice , dobila je kremu od pedijatra. Interesuje me dal neko ima iskustva sa tim problemom i kako bi mogla to da resim.

Zabrinuta Majka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Intenzivni rad na jacanju imuniteta+propisana terapija+alternativne metode lecenja+intenzivna higijena(obavezno kuvanje i peglanje vesa i posteljine,moze pranje blagim rastvorom soda bikarbone-na 2 litra vode trecina kasicice kafene).Ima o tome poprilicno na forumu,prelistajte teme,idete na opciju trazi i ukucate kandida(pod pretpostavkom da se o toj gljivici radi)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 9:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Mi smo se mesecima mucili sa bakterijom E.Colli a u pauzama antibiotske terapije, lecili smo se od gljivica. I sve tako u krug.

Vaginalna flora kod deteta je bila do te mere poremecena, da sam htela da se samoubijem. :)

Doktorka ginekolog na Institutu za majku i dete nam je savetovala da se prestane sa svim terapijama na mesec dana, da se detetu da fore da povrati mogucnost da se bori protiv infekcija samo, bez pomoci lekova. U medjuvremenu da koristimo samo Pantenol krem za mazanje sluzokoze vulve, jer je ta krema potpuno neutralna i samo bi hranila kozu.

Poslusali smo je i prvi put, od avgusta meseca dete vise nema svrab, peckanje, sekret.

Hvala Dr Ilijani Mazibradi do neba. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 1:18 am
Postovi: 10
Hvala vam na savetima sto se tice teraoije dobili smo neku kremu Nustan mast i receno nam je da se isoiramo sa soda bikarbonom ka da probamo sa tim ako ne uspemo onda ce joj dati neke lekove mada smo mi traxili da je odvedemo za Beograd a nasi doktori nece da nam daju uput.Koja je vrsta bakterije nexnam posto na rezultatu pise VIb,a radili smo mokracu nema bakterij, rradili smo stolic i bris cmara sve je cisto neznam sta vise probacemo sa ovim ako ne videcemo da je nekako odvedemo kod ginekologa u Beograd puno vam hvala na savetima i pozdrav od zabrinute majke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 1:18 am
Postovi: 10
Molim Administratora da obrise ovaj dupli odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 20, 2009 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Nije u pitanju nikakva bekteruija vec gljivica candida koja se uglavnom leci Nistatinom a nastaje(da ponovim) poremecenom ravnotezom vaginalne flore i opstim slabljenjem imuniteta a cesto kao rezultat koriscenja antibiotika.
Nije nista alarmantno,ne treba da strahujete.
Vec sam pisala negde da sam puno citala o povoljnim efektima srebrne vode,ima je u apotekama pa pitajte,nija lose da probate izbeci lekove.
Nastavite sa koriscenjem Nistatina i ispiranjem blagim rastvorom soda bikarbone i sve ce biti u redu. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: