Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kravlje mleko
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 10:40 pm
Postovi: 24
Kada treba poceti sa uvodjenjem dvotrecinskim mlekom? Moja devojcica ima 5 meseci i pije NAN mleko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 1:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Kravlje mleko se, zbog rizika od alergije i neprilagođenosti dečjem sistemu za varenje, uvodi tek nakon što dete napuni godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 10:40 pm
Postovi: 24
Da, ali sta onda kada beba demonstrativno odbija ovo koje joj dajem, pa ga pije samo u polu-snu a vrlo rado prihvata vocne kasice i Milupinu kasicu sa jabukom i sargarepom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 1:28 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Sad
I zboga anemije,jer nema gvozdja u sebi,za razliku od formule...Samo nastavi sa NAN-om...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Oni imaju te periode ne pijenja mleka, pogotovo kad im uvedes prvi put kasice (shvate da ima jos nesto i to bolje). No to ce proci. Ja moju 20-to mesecnu cerku samo silom mogu da razdvojim od vecernje i jutarnje flasice mleka...a imali smo isto perioda kad nije htela ni da ga lizne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 17, 2008 6:23 pm
Postovi: 10
Uf te price da kravlje mleko nije dobro... ja sam odgajena na kravljem mleku od prvog dana jer još u bolnici doktorka je rekla mojoj majci da ga nabavi jer mi veštačka hrana nije prijala, a mama nije imala mleka.. Kao izaziva alrgije, ja ni na šta nisam alergična, zdrava sam, nikada nisam ni bolovala niti bilo šta... Porodila sam se pre mesec dana i mom detetu nije prijala veštačka hrana ( povraćala je u mlazu), čim smo prešli na kravlje mleko ona je počela da napreduje, očvrsnula je..... Živela priroda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
belavila je napisao:
Uf te price da kravlje mleko nije dobro... ja sam odgajena na kravljem mleku od prvog dana jer još u bolnici doktorka je rekla mojoj majci da ga nabavi jer mi veštačka hrana nije prijala, a mama nije imala mleka.. Kao izaziva alrgije, ja ni na šta nisam alergična, zdrava sam, nikada nisam ni bolovala niti bilo šta... Porodila sam se pre mesec dana i mom detetu nije prijala veštačka hrana ( povraćala je u mlazu), čim smo prešli na kravlje mleko ona je počela da napreduje, očvrsnula je..... Živela priroda...


Kakvo meleko joj dajes sa ili bez vode i sa koliko masnoca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 28, 2009 8:58 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
ja sam skoro pocela sa kravljim mlekom po malo i dajem iskljucivo zutu kravicu sa A i D vitaminom, bez razblazivanja...ponekad ubacim zitarice ili griz i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac ima 7,5 mes. jos pije bebelac, nesto se jos ne usudjujem da mu dam k.mleko.Mada, mnoga dec aodrastaju na istom i ziva su i zdrava.Mada, opet ko ce ti ga znati, ja sma bila anemicna u trudnoci, i te rezerve iz stomaka koje je moj bebac i imao trose se od sestog meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 12:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 11:56 am
Postovi: 65
Tek da prenesem iskustvo,

Dete sam dojila do 5 meseca (tj. izmlazala sam se), nakon toga presli smo na impamil. Posto sam nepoverljiva prema vestackim proizvodima, a i ja sam od 2 meseca bila na kravljem, pitala sam doktorku da li je prihvatljivo preci na kravlje od 6 meseci starosti (ne razblazeno). Slozila se, samo nas je upozorila da mu ne dajemo dugotrajno.

Probali smo (u pocetku po jedan obrok) i ostali na kravljem, koje i danas koristimo. Krvna slika nam je odlicna, i jednom i drugom (ni ja nikada nisam bila anemicna).

Dete sada ima 16 meseci, jede uobroceno sve (ne dajemo mu svinjetinu, suhomesnate preradjevine, grickalice).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
bifidus je napisao:
Tek da prenesem iskustvo,

. Slozila se, samo nas je upozorila da mu ne dajemo dugotrajno.
.


A reci mi molim te koje mleko si mu dala tj koju vrstu i sa kolko posto masnoca?

By


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 2:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam recimo anemicna u trudnoci, morala sma da pijem i preparate gvozdja.Iz tog razloga ja ne bih prelazila na kravlje jos neko vreme.Ne znam ni sama.Nama je dr rekla da ako ikako mozemo ne prelazimo do godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 3:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
A šta kad beba od 17 meseci neće ni da čuje za kravicu (pomiriše i okrene glavu na drugu stranu)? Nekoliko puta, ranije, sam pokušavala da je "pomirim" sa kravicom, ali ništa - poslednji put zamalo da prestane da pije i bebelac. Sigurna sam da nije u pitanju alergija, nepodnošenje mleka i slično jer neće da pije samo obično mleko, ali zato čokoladno bi da popije na tone kada bi joj bilo dozvoljeno.
Možda je greška što sam pokušala da joj postepeno uvedem kravicu i popila bi jednu, možda dve flašice (nije bilo negativnih reakcija) i više ne bi htela ni da ga pomiriše.
Koja vrsta kravice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Moja devojčica ima 16.5 meseci i pre dva meseca je prestala da doji. Kravicu joj dajem otprilike tri meseca, mada u poslednjih mesec dana svako jutro i ponekad uveče i to AD.
Isto tako nije htela da primiriše kravicu, ali je čokoladno obožavala, s tim što sam joj ga ja razblaživala običnim mlekom. Par puta sam probala da joj stavim samo malo čokoladnog u obično, što je prihvatila, pa malo meda, i to je prihvatila, a kad je prehladila i počela da kašlje, pravila am joj blag karamel. Sad bez problema popije čisto mleko.
Obično joj dajem ujutru, dok je još u krevetu, pošto do doručka u vrtiću ima da se čeka, a ona je od rođenja gladna!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 4:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Moja rođena sestra (puuuuuno mlađa) je rođena krajem osamdesetih. Ne sećam se sad kad je bila baš beba, ali znam da je u dobi od 4-5-6.... i više godina pila puno kravljeg mleka (i danas ga obožava). Znam da je tata kupovao uvek to AD mleko zbog vitamina. Znam da je u početku školovanja pila i po litar mleka dnevno.
Menstruaciju je dobila sa 8.5, grudi su joj porasle sa 10 godina, Od ulaska u pubertet ima strašnih problema sa prekomernom težinom. Kontrolisala se kod endokrinologa i kod nas i u insotranstvu. Većina ih se složila da je hormonski poremećaj posdtaknut preteanim unosom hormona iz kravljeg mleka i pilećeg mesa.
Mislite o tome....
Ona danas ima 20 godina, visoka je 165, ima 95kg, maljava je prekomerno... Ni mama, ni ja, ni druge žene iz naše familije nemaju sličnih problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: