Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Americka ishrana
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 3:57 pm
Postovi: 6
Moja sestra živi u americi ima sina 6 meseci i još uvek ga samo doji ,doktori
joj zabranjuju da ga dodatno hrani . Dali je to dovoljno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Unicef i savetuje da do 6.meseca iskljucivo se dete hrani po mogucstvu majcinim mlekom kao najzdravijim oblikom ishrane, znaci dojenje, ukoliko beba hoce moze se nastaviti uz polako uvodjenje druge ishrane.
Ja sam u Sloveniji, ovde isto insistiraju na mleku s tim sto kad beba napuni 4.meseca i udje u peti mogu da se polako uvode kasice koje su prvo pirincane pa onda kombinacija pirinca i kukuruza ali je osnova adaptirano mleko, a da se povrce i voce uvodi od 6.meseca zbog mogucih alergija i razvoja probavnog trakta.
Nase mame (pa i ja medju njima) uvodimo hranu malo ranije. Moje bebe (blizanci) imaju punih 5 meseci i jedan obrok je zamenjen tom kasicom koju obozavaju, mada je navikavanje trajalo pa jedno 2-3 nedelje, prvo samo po par kasicica pa se kolicina povecava, u pocetku se posle par kasicica naravno da mleko, kako se kolicina kasice povecava, mleko se za isti obrok smanjuje.
U ovom periodu se kod nas uvodi povrce i voce. Sad kako ko, ima saveta da je bolje prvo navici bebu na bljutavo povrce , jer se lako navikne na slatko voce. Svaka hrana se uvodi postepeno. recimo sargarepa se skuva , ispasira, doda malo vode u kojoj je kuvana da se dobije kasica i daje prvi dan jedna kasicica, drugi dan dve itd, svaka hrana se tako testira pa mozda najbolje 5 dana da slucajno nema alergija, a i da se bebe naviknu na ukus.
Kad se kaze da se druga hrana daje od 6.meseca po meni je to mozda kasno jer nece bebe imati citav obrok sa drugom hranom kad napuni 6 meseci, period navikavanja i uvodjenja dugo traje, zato sam ja samoinicijativno kao i mnoge druge mame pocela ranije, jer 5 dana ce probati sargarepu, pa 5 dana krompir, pa ce te kasice pljuvati i odbijati i proci ce i 3 nedelje mozda pre nego sto prihvati povrce za ceo obrok, a isto toliko mi je trebalo da ih naviknem na te prve pirincane kasice sa adaptiranim mlekom.
Jednostavno mame imaju iskustva da sto se kasnije bebi ponude drugi okusi bice ih teze na to navici jer jednostavno odbijaju, tako da ovi meseci, mislim na 4. i 5. odu na uvodjenje te hrane da bi mozda bebe zaista tek od 6.meseca jela drugu hranu kao ceo obrok.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: