Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Govorna mana ili ne ?
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 28, 2014 11:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Imam 20 godina, mucam od svoje 9. godine, moji su mi rekli da je to od kako sam izvadio krajnike(naime isao sam kod nekog coveka(privatno radi) da vadim krajnike koji je kod Subotice, i posle operacije krajnika nisam mogao da pricam uopste neko vreme, i onda postepeno mi se vracao govor, ali uz problem mucanja) to je sto sam cuo od mojih.

E sad, moj otac muca isto kao i ja, a pre nas dvojice niko u familiji nije imao taj problem.Otac muca konstantno, a meni se desava da ima dana kada uopste ne mogu da pricam, tj mucam nonstop, a ima dana kada pricam extra.Uglavnom ako pricam sa nekim koga dugo znam i skim sam dobar onda sam opusteniji i onda mnogo manje mucam, skoro da ne mucam uopste. A kad pricam sa nekim koga ne poznajem, sa nekim poslovno kad treba da pricam, sav se spetljam i sve.. nije da imam tremu, nego jednostavno tako..(a to mi sad stvara problem posto moram da nadjem posao i da radim, a ne mogu zbog govorne mane, em je danas jako tesko naci posao, em jos i to mi otezava, pa bi da posvetim malo vise paznje tome).Sad, citao sam dosta o mucanju, bio sam i kod Logopeda kad sam bio mali(mada iskreno mislim da je logoped bio los). Citao sam dosta o tome i da moze doci do mucanja ako se uzbudis, zgrci ti se stomak itd itd.. ja imam problem kad krecem da izgovorim rec.. ali samo sa odredjenim slovima, npr sto sam primetio R, M, N, P, i tako.. sad nekad mogu da izgovorim te reci(slovo kao slovo mogu da izgovorim, ali rec na to slovo ne) a nekad ne mogu.

Cuo sam da postoje neke knjige koje su pomogle mnogim ljudima, drugar je imao problema sa ledjima, kod doktora kad ode sve ok, a on jedva ustane iz kreveta, par meseci tako, par meseci mu je sve ok, i on je citao neke knjige i shvatio neke stvari(kaze to je sve u glavi)(za mucanje mi je rekao da imaju textovi za izgovaranje, pevanje itd itd).Da li neko zna nesto o tome ? I kako bih mogao da resim ovaj moj problem ?

Hvala unapred,
Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: