Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KONTROLISITE VID VASEG DETETA NA VREME
PostPoslato: Čet Jun 07, 2007 10:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

zelim ovom prilikom da svim roditeljima uputim apel da vid svog deteta kontrolisu na vreme. U najmladjem dobu kod velikog broja dece prisutan je npr. tzv. astigmatizam, koji se moze otkloniti, ako roditelji na vreme dete odvedu kod svog ocnog lekara. Takodje, i za sve ostale bolesti bitna je blagovremenost reakcije, ali i prevencija narocito ukoliko postoji dodatna ''opterecenost'' genetskim nasledjem.

Lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Šta znači na vreme? U kom uzrastu treba dete odvesti kod očnog lekara? Majka sam devojčice koja ima 14 meseci i na redovnim kontrolama kod pedijatra još nam nisu ni spominjali odlazak kod oftamologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 12:14 pm
Postovi: 8
Prva kontrola se radi izmedju trece i cetrvte godine....Moje dete je upravo dobilo uput za oftalmologa....(ima tri i po godine)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kontrolišite vid vašeg deteta na vreme
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 1:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Ako jedan od roditelja ili neko blizak u familiji ima dioptriju prvi pregled kod oftalmologa se zakazuje u drugoj godini. Takodje, kod tako male dece roditelji veoma teško uočavaju prve promene koje ukazuju na poremećaj vida. Nadala sam se da moj sin neće zakačiti dioptriju ali sam bila pripremljena na tu mogućnost s obzirom da moj suprug ima astigmatizam i -5. Elem, posmatrala sam klinca i primetila sam da u dobi od dve godine izbegava da gleda crtaće-smetala mu je brza animacija i odvela sam ga kod zaista najboljeg dečijeg oftalmologa dr Stankova. Pregled je u potpunosti prilagodjen dvogodišnjacima i zahvaljujući doktoru promene na očima kod mog sina korigovane su na vreme. Kontrola u trećoj-četvrtoj godini spada u obavezan sistematski pregled i obuhvata-oftalmologa, stomatologa, laboratoriju, ortopeda, logopeda i psihologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 9:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Na prvoj kontroli kod oftamologa smo bili sa 9. meseci, jer kod mene postoji u porodici stabizam, pa na sledecoj sa 18. meseci, i imamo sledecu za 2 meseca sto bi reklo sa 26. meseci.
Ja ih vodim u DZ Simo Milosevic na Banovom brdu tamo ima specijalista oftamolog za decu do 7 godina, i odlicna je. Dr u jednoj privatnoj klinici mi je preporucila da ih do predskolskog uzrasta vodim iskljucivo na ocnu kliniku, jer lekarima koji ne rade sa decom tesko je da deci koju treba savladati, a pri tom se i brane (ako dr nema iskustva) izmeriti dioptriju, ili proveriti ugao razrokosti ili bilo sta drugo.
Inace koliko znam redovan pregled treba obaviti izmedju 2 i 3 godine

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: