Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: beba od mesec dana
PostPoslato: Čet Apr 05, 2007 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
beba doji,lepo napreduje,stolica je zuta ali krenuli su grcevi tako da to yna da je muci i po 46 sati,da jako place pa se plasim da li su samo grcevi u pitanju?Dajem joj Sab Simplex nemacke kapi na svaka 4 h pre podoja,a posle podoja ako hoce dajem joj vodu ili caj sa kimom?Sta jos savetujete posto sve ovo ne pomaze kada je uhvate bolovi?
Ja pazim na ishranu ali ako imate spisak sta strikno na smem da jedem,molim da mi odgovorite.
Hvala unapred!
Takodje je bebi jedan kapak crven i to je dobila 2-3 dan po rodjenju,to crvenulo ima i na nozdrvama (dve male tackice) i na potiljku.Da li ce i kada to nestati ili trebam da preduzmem neku terapiju?
Iza levog uha pod prstom sam napipala da ima neku vrlo malu zlezdu (ili nesto slicno),da li ce to nestati?
Takodje kad gleda po nekada joj setaju okice,pa kao da je razroka,da li je to uobicajeno kod beba i nadam se da nece uticati za kasnije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ne brini draga moja
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 10:51 pm
Postovi: 15
Lokacija: Obrenovac
svi smo mi manje vise prosli kroz iste boljke i probleme :)
grcevi su normalna stvar kod bebica i na zalost traju i po 4 meseca.
1. da li je pravilno dojis? imas li ragade? ako imas to znaci da beba ne sisa pravilno. ja sam se namucila dok sve nije proslo. postavi je na dojku, bradavicom joj mazi gornju usnu dok ne otvori sirom usta i ne uzme skoro citav tamni deo. sab simplex pomaze ali ne moze da otkloni grceve samo ih ublazuje. bebici nece nista biti od grceva. ne brini.
mozes da joj lagano ali sasvim lagano masiras stomacic u smeru kazaljke na satu od pupka pa pravis sve sire kruznice. ono sto je mojoj jani mnogo pomoglo je da je skinem golisavu (samo u pelenama) i stavim je na svoje takodje golo telo. moja blizina i toplina su je smirivle i grejale joj stomacic.
ne preteruj sa mlekom pasuljem graskom. takodje ni sa sokovima koji imaju pulpu zbog moguce alergije. jedi cesto po malo i pi dosta tecnosti najbolje vode i soka od jabuke. ne gazirano alkohol i cigarete.
sto se tih crvenih mrljica tice i one ce nestati. to se pretpostavljam samo bebina koza cisti i tako ce biti najverovatnije do 6 nedelja a mozda i duze.
okice ce da joj setaju jos dugo dugo i to je ono sto ni najmanje ne treba da te brini. pokusaj za jedno 2/3 nedelje da joj na 20cm od ociju pomeras zvecku zivih boja da vidis da li ce da je fokusira ili cak mozda prati. beba ne vidi dobro sve do 6 meseci. tek tada ima vid kao odrasli.
veliki pozdrav za vas dve. uzivajte mazite se volite se i ne brinite previse. malo brige nije na odmet ali ne preteruj.
pozdrav

_________________
Jana Negovana 30. 07. 2006. u 1:40


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 7:48 pm
Postovi: 24
Lokacija: zubovac
moja beba ima 3.5 meseca,nismo imali problema sa grcevima,ali su mu kapci bili crveni pa je to sa vremenom nestalo,tako da nebrines.A i na vratu mu se pojavljivala kvrzica ispod koze ali je posle par dana nestala.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 14, 2007 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 12:15 pm
Postovi: 46
Lokacija: Italia
Probaj da izbacis mleko i mlecne proizvode iz svoje ishrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 12:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 4:53 pm
Postovi: 110
Lokacija: Sabac
Da izbaci mleko i mlecne proizvode?Izvini,ali smatram da je to totalno pogresno.Ali,bas me interesuje da li je to tacno,pa neka se javi neki pedijatar da nam pojasni.Mislim da su mleko i mlecni proizvodi jako bitni,naravno u normalnim kolicinama.

_________________
mala garava


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: