Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta nije u redu sa mojim srcem?
PostPoslato: Čet Dec 28, 2006 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 28, 2006 4:15 pm
Postovi: 2
Pre godinu dana imala sam jedan gubitak svesti usled jakog lupanja srca. Od tada bila sam na lekarskim pregledima i receno mi je da nije nista strasno i dobila sam Presolol 50mg x2/dan. Radila sam EKG, EHO srca i Holter i sve je zadovoljavajuce. Ali ono sto mene muci je preskakanje koje je nekada nepodnosljivo. Evo bas ovog trenutka imam neko probadanje koje je pocelo od sinoc. I tako sa vremena na vreme. Ponekad imam vtroglavice. Smeta mi toplo, zagusljivo odmah mi krene lupanje i to me jako uznemirava. Poslacu vam analize sada i molim vas ako ste u mogucnosti da mi date vase misljenje.

HOLTER:
Sinusni ritam prosecne frekvencije 84/min sa rasponom od minimalnih 60/min (u toku sna) do maksimalnih 156/min(za vreme fizicke aktivnosti).
Dtetktovano 1287 pojednicanih SVES i 1 VES.
Nisu zabelezeni poremecaji funkcije SA cvora i AV provodjenja kao i znacajnije promene ST segmenta i T talasa.

EHO:Mitralni listici normalnog izgleda i pokretljivosti, trag u MR u LP koja je normalne velicine. leva komora je normalnih dimenzija globalno ocuvane sistolne funkcije bez segmetnih ispada u kinetici zidova u trenutku pregleda.
Perikard ehogeniji iza inferoposterolateralnog zida LK. Nema prekiardog izliva. Aorta normalne sirine u korenu aortna valvula je trolisna listici ocuvane separacije u sistoli. Desne srcane supljine izgledau normalne velicine. Trag TR.
EKG:
sinusni ritam fr oko 70/min

Stitna zlezda

T3=1.6(1.1 - 2.6)
T4=88.8(58 - 161)
TSH=0.763(0.4 - 4.0)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 28, 2006 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Silverheart, ja ti se javljam sa istim problemom koji me mučio pre par godina (pisala sam o tome ,ako te ne mrzi potraži) .
Kod mene je nadjen ''protrčali '' virus ,koji je izazvao aritmije ,koje toliko znaju da budu jake ,da izgubim dah i da mi se ponekad zanesvesti.

Rečeno mi je da bi to trebalo da se izgubi vremenom, ali ja u to baš mnogo ne verujem ,jer evo traje već drugu godinu. Nekad je jako preskakanje ,nekad slabije ,a desi se da prodje i dan -dva da se ne pojavi uopšte.


Ja lično ne mogu da te posavetujem ,nego sam ti ispričala (ukratko ) pa će se verovatno javiti neko od lekara da ti pomogne .

Samo još da dodam , meni moj kardiolog namerno nije dao ništa ( ja sam tražila ,iako sam veliki protivnik lekova) , rekao mi je da pustim da se srce vrati u normalni ritam .Jer sam tri godine pre toga pila Inderal.


Puno pozdrava i nadam se da će ti biti sve ok..............ali da ti trebaju živci i dobra volja ........nažalost trebaju ti. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala Minjab
PostPoslato: Pet Dec 29, 2006 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 28, 2006 4:15 pm
Postovi: 2
Hvala puno na odgovoru...Nadam se da ce sve biti u redu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: