Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: koksaki ili nesto drugo
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 1:28 pm
Postovi: 24
:oops: izvinjavam se sto ce tekst biti malo duzi,ali bih molio za savjet i odgovor.....hvala.

Imam 24 god.od 13 god. sam poceo da se bavim teretanom(u punom smislu te rijeci),prekinuo sam cisto iz dosade sa 19 god.(mozda necemu posluzi za kasnije price....sa 16 god.sam mogao da dignem 114kg.)znaci maksimalno sam se opterecivao.
Sve je bilo u redu, i zdravlje...jedino sam se losije hranio....
kada sam napustiom teretanu,u roku od godinu dana sam smrsao 10kg,(imao sam 80kg) poceo sam da pijem,iskljucivo pivo i vino (piva sam pio 4 dana u nedelji,po 3-4litra)slabo jeo(dorucak u 15h rucka nije bilo i vecera veoma obilna,tad mi se stalno otvori apetit,u 02.00hposlije toga idem da spavam i ustanem u 13h)apsulutno nisam imao nikakve fizicke aktivnosti....mada sam bio i tad mnogo nervozan i skoro mi je sve smetalo....

Medjutim,to je trajalo sve do 22-ge god.
jednog jutra sam otisao na obuku na posao (u kladionici) sjedio sam,sve je bilo normalno,i iznenada sam osjetio kao da ce srce da mi izadje kroz usta(ili je to bio neki preskok)i nagnuo sam se na desnu stranu(nesvjesno) jer nisam u sekundi nista vidio na desnom oku.....(e to je bio pokretac svega).
Od tog trena ja nisam vise bio JA,hodao sam normalno ali sa imao osjecaj kao da cu da padnem ili da lebdim,citav sam prodrhtavao i kao da su mi po citavom tijelu isli mravi....

nakon sat vremena od toga,pocelo je (trnjenje,stezanje,grcenje) citave glave i citavih grudi(jedino sam imao osjecaj da ima neki krug oko srca da nije ukocen)...mislio sam infarkt....to je nailazilo u talasima nakon 30sekundi ili 1 min....(stegne pa pusti pa stegne pa opet tako)

zivio sam 500 metara od bolnice,i mislio sam da nema sanse da stignemo kolima do nje,nego da cu umrijeti....

Kad smo stigli u urgentni blok bio sam blijed kao krpa......


DA SAD MALO ZUMIRAMO STVAR


tri noci nisam spavao jer sam imao ta stezanja i kad bi se to desilo imao sam osjecaj kao da umirem tako da sam svaki put isao u urgentni blok....

simptomi-
probadanje u grudi
otezano disanje
malaksalost
jaka glavobolja(i neki poseban bol o kome cu pricati,i koji me trenutno zanima)
osjecaj da cu da umrem
nemam vazduha
suva usta

posto sam uvijek bio zdrav isao sam na sledece preglede......


od 100 puta u roku od 1god.koliko sam bio po urgentnom..
EKG-je svaki put bio uredan
EEG-uredan
CT-uredan
MR-uredan
SONDA-hronicni gastritis
SINUSI-imam
KRV-hemoglobin 121,eritrociti 4.0
ULTRAZVUK SRCA RADJEN 10 PUTA-uredan
HOLTER-uredan
KRVNI SUDOVI MOZGA-uredno
KRVNI SUDOVI VRATA-uredni
VENE NA NOGAMA-uredno

bio sam na torlak i tamo mi je utvrdjeno da imam
KOKSAKI B5 parametri
CB1 1:16
CB2 1:32
CB3 1:16
CB4 1:16
CB5 1:16
svi su mi rekli da nije uopste opasno po parametrima

znaci od 22 god. do danas 24god.ja imam probleme(koji su sada manji nego prije).
sada je to probadanje u grudi prestalo,ali mene zanima jedan specifican bol glave koji imam i bojim se mozdanog udara......

da malo pojasnim....

mene je svakodnevno boljela glava otprilike u istom vremenskom periodu i trajala je po pola sata ili sat,nekad jace nekad blaze(bol na desnoj strani i citava glava osim iza).
jednog dana...ili godinu dana nakon sto sam imao te probleme dok sam sjedio na poslu kao da mi je neko zabio noz po sred glave do nepca...pocelo je da mi malo trnu obrazi i lijevi i desni i bio sam tako slomljen.....posle toga su radjeni EEG,CT,MR
meni je i u tom periodu glava bila kao stegnuta i imao sam kao neki pritisak kao da ce da pukne....ta bol je trajala 1sekundu.ona se od tad desavala cesce mozda 10 puta mjesecno i traje pola sekunde ili sekundu i to samo na tom mjestu....poslije toga sam slomljen,spava mi se,drhtim,mislim da ce da mi pukne,i onda mi jednostavno ostane taj osjecaj kao da me i dalje boli a u stvari je proslo..

sad se to desava 2-3 puta mjesecno nekad lakse nekad jace-*tako da imam osjecaj da ce da me baci sa noga kao da je neko napumpa u sekundu vremena....pored toga imam svakodnevne klasicne glavobolje...

danasnji simptomi su

neki put lijeva noga ispod koljena kao da je prazna i kao da smeta,zato sam radio dopler donjih ekstremiteta...sve je bilo u redu....mogu sve normalno da radim sa njom
3 ili 4 prsta lijeve ruke kao da neki put protrnu ali vrlo blago,kao da se nesto proseta kroz njih....glavobolja + ta cudna o kojoj bi volio da mi kazete nesto vise,imam kad pogledam u nebo ili na zid bijele boje,neke crne linijice kao paucina
pregledao sam oci sve je u redu imam dioptriju -0.50


sigurno sam nesto zaboravio ali nema veze

znaci interesuje me ta kratka bol u glavi....sta je to....ja sam se evo prepao misleci o mozdanom udaru....molim vas da odgovorite.

mada sam bio juce kod neurologa i on mi kaze da tu bol ne moze da svrsta ni u jednu glavobolju jer kako kazem nije bol nego kao neki pritisak koji traje samo pola sekunde kao da mi neko napumpa glavu,ali je veoma gadno....pretpostavio je da mozda mi jurne pritisak u tom trenutku

i radio sam nesto za koksaki IgM 47 (bio je prije godinu dana 49) normalno je 50
IgG 118 bio je (127) normalno je 100

sve sto je nadjeno je

koksaki
sinusi
hronicni gastritis

hvala


ju zaboravih....
danas imam samo 60kg tacnije 59

i jos ovo sa pritiskom

evo sad sam mjerio pritisak i zanima me sledece

bio mi je 120/80
pa sam onda popio zorkaptil i concor(to mi je preporucio doktor zbog pritiska jer kaze da imam visok,mada su mi rekli da sam podlozniji nizem,sam ga nisam mjerio do veceras)
nakon 15 minuta posle tableta bio mi je
110/60
i nakon 10 minuta bio je
110/70
nakon 20 min
120/60

ne znam dali mi varira pritisak jer sam tek od danas poceo da mjerim

dali je moguce da su varijacije bile od tableta.....(mada sumljam da toliko brzo djeluju) i dali su opasne varijacije uopste i dali mora pritisak imalo da varira kod svakoga ili non stop stoji na istu granicu....i ako varira kolike su onda normalne varijacije......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: