Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: blok desne grane srca
PostPoslato: Sub Sep 22, 2012 7:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 03, 2010 2:34 pm
Postovi: 6
otkrili su mi da imam blok desne grane srca bila sam na uz srca i rekli su mi da imam male priraslice na vrhu leve strane ali da to nije nista strasno,a ostalo je sve ok.
sta znaci onda blok desne strane pusac sam imam 34 god i dali je to nesto opasno,i dali treba da idem na jos neka ispitivanja,unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: blok desne grane srca
PostPoslato: Sub Sep 22, 2012 9:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Blok desne grane ili AV blok znači da postoji problem u sprovođenju srčanih impulsa između pretkomora i komora.Naime,srčani impuls koji kreće iz SA čvora,kod normalnog srca se bez ikakvih smetnji provodi ka komorama.Kod AV bloka se to događa sa izvesnim kašnjenjem ili se srčani impuls u potpunosti gubi(treći stepen AV bloka).Uzroka može biti više,od ishemijske bolesti srca,preko miokarditisa,disbalansa u elektrolitima,do izvesnih psiholoških stanja(povišen nivo stresa i sl.).Isto tako,AV blok može biti urođen.Nije retko da se AV blok javlja i kod utreniranih sportista,i uopšte potpuno zdravih osoba,i tada se smatra samo normalno varijacijom u radu srca.Generalno,nemate nikakvog razloga za brigu,pošto je u ogromnoj većini slučajeva(osim ako nije povezan sa ishemijskim bolestima srca ili miokarditisom) reč o potpuno benignom stanju koje vas ne sprečava da živite normalni životom.Dakle,ako imate AV blok kao takav,a sve ostalo je kardiološki čisto,vi ste zdrava osoba.Priraslice su vam gotovo izvesno od preležanog perikarditisa,koji možda niste ni znali da imate.A preporuka je svakako da smanjite sa pušenjem ili još bolje,potpuno zaboravite na cigarete,mada one nemaju nikakve veze sa AV blokom :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: blok desne grane srca
PostPoslato: Sub Sep 22, 2012 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 03, 2010 2:34 pm
Postovi: 6
hvala na odgovoru divni ste,stela sam jos da vas pitam nesto,imala sam dva jaca bronhitisa ove godina pa su mi neki rekli da mozda zato EKG je takav nalaz pokazao,ja sam isla privatno kod kardiologa pa ne znam da li bi prebala jos negde da
odem da proverim UZ srca ili ne, inace u zadnje vreme i brzo promuknem samo ako malo vise se proderem,i sta je to perikarditis,hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: blok desne grane srca
PostPoslato: Sub Sep 22, 2012 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
AV blok nema veze sa bronhitisom,ali može da bude prolazna pojava,tj. da na nekom od narednih pregleda njega ne bude.Perikarditis je upala srčane maramice,i kao uzrok može imati neku jaku virusnu infekciju.Ukoliko se dobro osećate nemate nikakvog razloga za bilo kakve dodatne preglede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: blok desne grane srca
PostPoslato: Ned Sep 23, 2012 8:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 03, 2010 2:34 pm
Postovi: 6
hvala puno-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: