Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Komplikacije nakon operacije, ili...?!
PostPoslato: Sre Jul 22, 2009 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Prije sedam dana moja mama je operisala srcane zaliske. Uradjena joj je rekonstrukcija zalistaka, i prilicno lijepo se oporavlja, izuzev sto se zalila na otezano disanje.
Doktori su to pripisivali njenoj "razmazenosti" sto i nije neistina, jeste malodusna, ali juce su je poveli na snimanje pluca i utvrdili da ima sukrvice tj, tecnosti u oba plucna krila...odmah su je punktirali i izvukli 1,2 l sukrvice iz lijevog plucnog krila, a kazu da u desnom ima malo ali to nijesu punktirali, nego ce, kao, to samo da se izgubi... inace, doktori kazu da je to OCEKIVANO poslije ove operacije...
Samo me zanima da li je stvarno tako, da li je to nesto uobicajeno i kao redovno post-operativno stanje...trebala je danas da izadje iz bolnice, ali kazu da ce tek sjutra da je otpuste...malo brinem, jer meni se cini da to nije bas uobicajeno?

Procitala sma mnogo tema koje se odnose na vodu u plucima i nijesu mi ohrabrujuce, pa molim nekoga da mi kaze da li je to isto stanje, ili je ovo ipak normalno nakon ovakve operacije na otvorenom srcu?

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pa za pocetak!
PostPoslato: Čet Jul 23, 2009 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 10:46 am
Postovi: 34
Nism sigurna bas da je uobicajeno.Moja strina i komsija su operisali zaliske,pa im to nisu radili.Bolje da je jos malo zadrze da se to ispita...

_________________
Vrlo zbunjena,izrazito emotivna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 24, 2009 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:45 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Nije normalno,ali je dobro da je u bolnici.Ne verujem da ce se bilo sta dalje komplikovati,uglavnom se ocekuje da dodje do nekog izliva,onaj ko prodje bez je sreckovic uglavnom.Ne znam u kojoj je bolnici,ja sam bila na Dedinju i savrseni su.Svi. U svakom slucaju,ono sto je bitno je da slusa i RADI ono sto joj kazu,a vecina pacijenata se buni kad treba da se pomere a da ne pricam o tome kad treba kasljati ili hodati. I to onda pravi komplikacije.Ne brini previse, bolje je ako se vec desilo da se desilo u bolnici.Javi kako napredujete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 26, 2009 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
evo napredujemo sporo, ali napredujemo (valjda?!)
Jos nije izasla iz bolnice, danas je subota, a trebala je u srijedu. Rana je super zarasla, sve je ok, izuzev ta tecnost koja se uz terapiju koju prima polako povlaci. Svaki dan joj snimaju pluca, imala je i aritmije, onako intenzivno do prije par dana, ali je to sad potpuno prestalo. Rekli su da ce je pustiti u ponedjeljak sigurno...vec sam rekla da je malko "razmazena", zapravo, panicar je veliki, tako da psihicki nije dovoljno jaka, a i ne jede...ne zato sto ne moze, nego sto joj se ne svidja bolnicka hrana, a dijelom ni zbog toga da ne bi morala ici na WC?! Ma muke sa njom, ali vidno bolje izgleda, medjutim svakog dana joj novi problem "zagorca" zivot!
Taman joj je dobro, dobije aritmiju...haos za nju!
taman to prodje, i opet je dobro, zaboli je zeludac?! opet haos za nju prestravljenu!
taman to prodje, super se osjeca, kad na mjerenju temperature, njoj povisena?! Opet haos za nju!
Jutros je povracala...ma svakog dana nesto novo sto joj pravi problem...samo da sjutra bude dobro pa da u ponedeljak dodje kuci!!!
Hvala sto ste mi odgovorili:)

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: uf
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:45 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Tecnost ce polako ali sigurno se povuci,samo STVARNO mora da radi sta joj se kaze.Bas zgog izliva te i teraju da ustanes sto pre. Nisi mi napisala gde je uradjena operacija tako da ne mogu puno da ti pametujem, ali meni je isto radjena rekonstrukcija sa ugradnjom prstena, na Dedinju.Fantasticni su i napredujes vrlo brzo samo ako hoces.Hrana je po meni bila odlicna/mada je isto bilo onih koji su prigovarali/,izuzetno jaka ali kazu da tako mora da bi se pre oporavili.Ej bre,pa to su operacije koje traju 4.5 sati,znas li ti koja je to anestezija. I kazu da je to opasnije od same operacije, ta kolicina anestezije u organizmu.Tako da sam ja popila sigurno 3 litre caja odmah taj dan kad sam dosla sebi i odmah sutradan za dorucak/a samo sto nisam plakala od muke/hleb,puter i med.I rucak, i veceru i sve sto donesu!I taj isti dan stala na noge!Sesti dan od operacije sam stigla kuci.
Nece je pustiti iz bolnice dok ne bude imala stolicu,to moras prijaviti, a i tebi ce biti lakse dokle god je tamo.Svi imamo i aritmije i kojekakva pratieca s/./tanja,ali je sve mnogo lakse kad si tamo i desi se,nego kad dodjes kuci i ne znas sta ces a nema ko da ti pomogne. Javi kako napredujete i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
kod kuce je konacno...sve je sad dobro, mada se ta voda "kupi' i nakon punktiranja u plucima, mada ne tako drasticno...mnogo ljekova pije a ima probleme sa zelucem, hronicno oboljenje od ranije, tako da je zeludac jako boli.
Ne znam kakva su pravila kod vas u bolnici, ali ovdje se svaki pacijent nakon operacija na otvorenom srcu drze skoro 2 dana u intenzivnoj njezi, vrlo cesto i do trideset sati u kontrolisanoj anesteziji...na infuzijama iskljucivo, i svih 7 dana bolnice infuzije se primaju po vise flasa dnevno...hrana dolazi u obzir tek treci dan i to vrlo kontrolisano, kao i tecnost...a prva dva dana, tecnost ni pod razno! Pacijent smije da ustane tek treci dan...
Posjeta nema, nikakvih, samo sa maskama i zastitnim odijelima na par minuta, jedan, najblizi u porodici, nema donosenja sokova, hrane ni pod razno, strogo je zabranjeno!
Bolova nema jer se ljekovima regulisu, krv se vadi vise puta dnevno i stalno kontrolise nivo kalijuma i ostalih vrijednosti u krvi, pa na osnovu toga i dalja terapija ukljucuje ili iskljucuje, a pacijenti se MORAJU kupati i prije i poslije operacije po 2 puta dnevno...naravno, uz pomoc osoblja koje je 24 sata pored pacijenta, bukvalno!

Znam da su joj pluca snimljena za ovih 13 dana koliko je bila u bolnici, skoro 20 puta, jednom cak 3 puta za 24 sata...sve u svemu, sad je dobro mada je iscrpljena, ali rana je potpuno zarasla, rez je tako lijepo odradjen da mislim da ce oziljak biti jedva vidan. Sjutra dolaze kuci da joj uzmu nalaze krvi i da se daju na analizu da bi mogli na osnovu toga da vide sta ce dalje sa terapijom da bude...trenutno pije 10 vrsta ljekova...ako bude ok od sjutra ce to biti smanjeno, bar doze ako ne i broj medikamenata.
hvala na interesovanju, pozdrav.

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 9:45 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
E pa dobro dosli kuci!Ne postoji lepse mesto na svetu!
Sve ce sad da ide polako,ali sigurno,ne brinite ni jedna vec uzivajte u poklonjenom!
Postupak je isti i kod nas:intenzivna/sok soba-2 dana,poluintenzivna ako si dobro treci,infuzije non stop a kad te spuste na polu pocinje caj pa hrana + infuzije.Sve je bas isto.Sad samo napred,bice i dobrih i losih dana,samo bez straha.Meni je,imam utisak, bukvalno potpuno svanulo tek kad se napunio pun mesec od operacije.Jos uvek cesto pratim INR vreme,a na sve ostale lekove se organizam privikao,doze i vrstu smo podesavali tako da je sad sve dobro.
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 6:09 pm
Postovi: 13
dali neko ima iskustva oko budjenja iz anestezije posle operacje tri bajpasa,mada nije to toliko ni vazno.vec 72 sati pacijent nije skinut sa aparata na intenzivnoj i nije kontaktibilan.samo kazu da treba vremena da se vrati pri svesti.jeste pri svesti ali cudno luta pogledom,jedino reaguje na dodire.jeli moguca neka greska u mozgu prilikom operacije?a nece niko da prizna!u cekaoni sam cak cuo da imaju isti slucaj vec 45 dana i daju rodbini iste odgovore,jedino sto znaju vise od mene je da se radi o vecim pritiskom krvi sa aparata u toku operacije koji je prouzrokovao problem na krvnom sudu u glavi koji sad cekaju da se povuce(cak i nakon snimanja glave).ako neko ista zna o slicnom slucaju neka se javi........pozzz Makedonija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 02, 2009 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 6:09 pm
Postovi: 13
dali neko ima iskustva oko budjenja iz anestezije posle operacje tri bajpasa,mada nije to toliko ni vazno.vec 72 sati pacijent nije skinut sa aparata na intenzivnoj i nije kontaktibilan.samo kazu da treba vremena da se vrati pri svesti.jeste pri svesti ali cudno luta pogledom,jedino reaguje na dodire.jeli moguca neka greska u mozgu prilikom operacije?a nece niko da prizna!u cekaoni sam cak cuo da imaju isti slucaj vec 45 dana i daju rodbini iste odgovore,jedino sto znaju vise od mene je da se radi o vecim pritiskom krvi sa aparata u toku operacije koji je prouzrokovao problem na krvnom sudu u glavi koji sad cekaju da se povuce(cak i nakon snimanja glave).ako neko ista zna o slicnom slucaju neka se javi........pozzz Makedonija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: