Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: za DRBGD
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 1:24 pm
Postovi: 5
Pre godinu ipo dana ustanovljen mi je koksaki virus, svih pet titra od kojih su dva veca od 1000, dva od 512 i jedan od 256. Dobila sam terapiju vitamina, concor...Posle godinu dana samo su se dva titra prepolovila tako da sad imam jedan preko 1000, dva od 512 i dva od 256. Ono sto me brine jeste da su mi aritmije i tahikardije sve cesce, uglavnom se tahikardije javljaju nocu ili ujutru(tacnije- bude me) , pri tom pritisak mi je konstantno nizak, oko 90/60 i imam konstantnu temperaturu od 37 do 37.3.Posto kardiolog koji me leci nije bio u gradu jedno vreme, zbog problema koji imam potrazila sam misljenje drugog kardiologa.On mi je uradio EKG, ultra zvuk i test opterecenja. Po njemu ja nemam nikakvih problema , svi rezultati su uredni, rekao je da vise nikad neradim titar na koksaki???, i da concor (1/2 od 2.2mg) uzimam jos samo mesec dana i dao dijagnozu: febris causae ignotae, usput mi je rekao da pocnem sto vise da se bavim fizickim aktivnostima. Poslusala sam ga i posle mesec dana tj. sad u petak puls mi je skocio na 160, pala sam , izgubila svest i prevezena sam na VMA. Tamo su me stabilizovali ,uradili analizu krvi, EKG i svi nalazi su bili uredu. Uputili su me da se javim svom doktoru, sto sam i odmah uradila. Istog dana mi je stavljen holter koji sam nosila 24h. Nalaz holtera je:prosecna srcana frekvencija 71, min.sr.f. 46, max s.f. 130. Pauza vecih od 2.5 sekundi nije bilo.Ventikularnih ektopija je bilo 66, sa 0 V-nizova i 0 V-parova,ventikularne bigeminije je bilo 0 i dogadjaja ventikularne trigeminije je bilo 0. Supraventikularnih ektopija je bilo 114 sa 0 SV niza, dogadjaja supraventikularnih bigeminija je bilo 0, dogadjaja supraventikularnih trigeminija je bilo 0. Ukupna A-Fib(Flu) je bila o minuta 0 sekundi. Ukupno minuta u ST epizoda 0. Dijagnoza Arithmia ES venticularis et supraventicularis.
Doktor kaze da je nalaz uredan, ali je povecao dozu concora na 2.5 mg ujutru cim otvorim oci. Ono sto me buni su razlicita misljenja lekara, a i jedan i drugi su vrsni doktori, profesori i ima li panike zbog ove nove dijagnoze? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Na zalost, dobro dosla u zacarani krug. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 7:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u zacaranom krugu je onaj ciji je to izbor! neko je tog izbora svestan, neko nije - u svakom slucaju taj krug nije neminovnost, od toga podjite!
koliko dugo traje temperatura? moguce da je koincidencija, tj. da se neka druga infekcija ponovo javila i na srcu. svaki virus koji izaziva "prehladu' (najcesci su adenovirusi) se, prema najnovijim istrazivanjima zadrzi neko vreme na perikardu. s obzirom da ste skloni ovome, za vas je vazno da ubuduce svaku prehladu odlezite do prestanka temp., i da mirujete nekoliko dana po prestanku temp.
fizicka aktivnost se nikako ne preporucuje kada je telesna temperatura povisena.
velika vecina obolelih od koksakija eliminise virus, a kod nekih kod kojih se zadrze tegobe etiologija je dvojna. sa jedne strane, razlog su priraslice koje nakon infekcije zaostaju, a sa druge strane je psiholoska komponenta koja moze da izraste do prave neuroze koja imitira srcane tegobe, i jedino je psihijatri mogu izleciti.
dobro bi bilo da ponovite eho-srca, kod iste osobe koja ga je radila za vreme infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Sigurno da je optimizam uvek bolji od pesimizma. Izvinjavam se ako sam tako zvucala, ali kao neko sa koksakijem aktivnim min 10 godina i isto toliko godina temperature, tesko je biti optimista, posebno kada je visina vaseg titra u pitanju.
Mozete li doktore uliti meni malo optimizma? Stvarno mi je neophodno. Neki lekari kazu "jednom koksaki, uvek koksaki" a drugi, nije to nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 23, 2008 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
tesko da se kod vas radi o koksakiju! s obzirom na pricu sa drugog podforuma, verovatnije je da se radi o tuberkulozi. kolike su vrednosti tempearature, i kada se tokom dana javlja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 4:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Pa koksaki je dokazan 98 godine u visokom titru i u analizama sledecih godina i to na Torlaku. Poslednj put je dokazan na VMA pre par meseci ovaj put u manjem titru, tj oko 256. To je jedini nalaz koji je uvek pozitivan.
Tuberkuloza je dokazana samo jednom metodom PCR dok je svaki levenstajn bio negativan. MR bubrega uredan. Ono sto je stalno to je krv u urinu neobjasnjivog uzroka.
Temperatura je 37,2-37,5 javlja se u popodnevnim i vecernjim satima, mada kada sam u bolnici merila na svaki sat, tada se javljala i tokom dana. Temperatura je stalna i traje od porodjaja tj. 16 godina.
Pozitivna sam bila i na Boreliozu, radjen i kontrolni test WB, lecena, stanje neizmenjeno. Kazu tipicno lazni nalaz. I za PCR neki lekari kazu da nije dovoljan.
Moj nefrolog misli da TBC miruje. Bubrezi ok, malo smanjena funkcija.
Infektologa ne interesuju ove infekcije on misli da je bolest vezivnog tkiva u pitanju koja jos nije dovoljno manifestovana.
Reumatolog misli da je primarni Sjegren a drugi da je mix bolest vezivnog tkiva. Za lecenje nije jer rezultati analiza variraju.
Reumatolog-internista ceka biopsiju misicnog tkiva i nerva.
Neurolog misli da je hasimoto encelopatija i preporucuje jaku dozu Pronizona.
Kardioloski ok, prolaps i priraslice na perikardu.
Hasimoto dokazan, funkcija stitne je u granicama normale, sumnja na smanjenu funkciju nadbubreznih zlezda, ceka se analiza.
Gde ja da se denem? Sta vise da radim? Umorila sam se. Kog lekara da poslusam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 9:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
bila bi pozeljna hospitalizacija na infektivnoj klinici, na odeljenju za nejasna febrilna stanja.
moje misljenje je da je uzrok lupanju i preskakanju srca borelioza, zajedno sa priraslicama zaostalim od koksakija (i mozda jos nekih prehlada, koje smo svi i mali).
pronizon ne biste smeli uzimati, sve dok niste potpuno nacisto da li su bakterije eliminisane iz organizma.
opet da ponovim, hospitalizacija na inf. klinici bi pomogla da se rascisti sa bakterijama (borelioza, tuberkuloza), od toga treba poci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koksaki
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 1:24 pm
Postovi: 5
Nazalost moj kardiolog koji me leci godinama smatra da netreba da se ponovo uradi ultrazvuk srca, jer je EKG urednog nalaza, a mene buni zasto mi povecava dozu concora ako je nalaz uredan???Inace , radila sam analaziu na sve ostale viruse i oni su negativni, a temperaturu imam od avgusta prosle godine ,svakog dana i nema odredjenog vremena kad je dobijem, nekad je stalna 37, nekad je dobijem ujutru, nekad popodne,nema pravila.Ostale analize krvi su sve ok i nepostoji nikakav znak iz analiza da je nesto drugo u pitanju. Inace mog kardiologa znate i prosle godine kad mi je ustanovljena dijagnoza mioperikarditis, rekli ste mi da se nebrinem i da sam u dobrim rukama, a sada gubim svaku nadu da doktori uopste znaju kako i sta sa koksakijem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 11:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
dunjac,
do kojih vrednosti ide? zbog cega merite temperaturu - da li imate neke tegobe, ili da biste znali da li je imate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koksaki
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 1:24 pm
Postovi: 5
Temperatura se krece od 37 do 37,5, a simptomi su mi malaksalost, nemogucnost normalnog disanja , ponekad groznica ili uznemirenost, sve u svemu neko cudno stanje koje me skroz slomi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
drbgd je napisao:
bila bi pozeljna hospitalizacija na infektivnoj klinici, na odeljenju za nejasna febrilna stanja.

I to sam prosla. Jedno od lepih iskustava, ako bolnicka iskustva mogu biti lepa. Otpustena sam sa i dalje nejasnim febrilnim stanjem i sumnjom na bolest vezivnog tkiva uz preporuku pracenja TBC stanja. Poslednj nalaz na Boreliozu radjen na VMA je negativan.
Da i ja se plasim terapije Pronizonom u ovoj nejasnoj situaciji. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 7:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
do potvrde sistemskog oboljenja vezivnog tkiva ne treba da pristanete na pronison.
borelija je, ako je bila prisutna mogla da "ostavi trag". s obzirom da je ovaj mikroorganizam osetljiv na antibiotike, ako ste prosli antibiotski protokol ona je unistena.
srce kao organ u kontekstu sistemskog oboljenja vezivnog tkiva treba pratiti radjenjem holtera na pola godine, i eho-pregledom svake druge (ako je holter normalan).
"glavni dr" je za vas reumatolog, najbolje u institutu za reumatologiju, pretpostavljam da se tamo i lecite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 4:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Nisam smela da pristanem na Pronizon narocito ne na jake doze koje su prepisane.
Da, verujem da je reumatolog "glavni dr" i lecila sam se na Institutu za reumatologiju, ali vise nemam snage za institut. Kada imam novaca odem u neku od privatnih ordinacija ali i to sve redje jer treba imati energije za sve to a ja vise energije nemam. Mislim da je to jedan od problema svih nas, energija. Godinama sam se iscrpljivala u cekaonicama... mozda je bilo bolje da sam tada odmarala i zadrzala to energije koliko sam imala. Sada nemam taj "problem". Nemam snage vise za lecenje, ispitivanja. Oscilacija mojih rezultata je dodatni problem. Npr. uradim po nalogu lekara sve nalaze is vi dokazu, i to bez dileme, Lupus. Doktor se vrlo uozbilji kada vidi nalaze, vec ima plan za lecenje ali zeli da ponovim rezultate. Ja ponovim rezultate ono svi negativni. Lekar zbunjen a ja iscrpljena jer je to minimum cetiri obilaska i cetiri ranog ustajanja i dugog cekanja. S obzirom da se budim umorna sve me to dodatno iscrpi, tako da sam ja, dragi doktore, odustala od lecenja :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nadjite snage za Institut.
privatni reumatolozi, osim ako tamo nisu nekada radili bar 10 godina, nemaju dovoljno iskustvo - pogotovo u vasem slucaju kada treba mnoge kockice sklopiti u mozaik!
novac dat u privatnoj praksi u srbiji NIJE nikakva garancija kvaliteta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 2:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Slazem se da novac dat u Srbiji nije znak kvaliteta ali doci do dr Damjanova na Institutu je tesko a privatno lako ali skupo. Valjda se ne menja u zavisnosti gde radi? Problem je sto bez 5h min nema sanse na institutu i to uz prethodno zakazivanje koje traje jedan dan i to u par jutarnjih sati.
Mozda imate preporuku za dobrog reumatologa na VMA?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: