Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povisen gornji pritisak
PostPoslato: Ned Jul 19, 2009 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Imam 27 god. , prilicno stresno dozivljavam posao i predpostavljam da je uzrok mog povisenog pritiska. Ipak, gojaznost koja je prekomerna, je uticala na isto. Uradivsi nekoliko puta EKG , ultrazvuk srca i svih organa, izvadivsi krvnu sliku, lekar je dosao do zakljucka da je sve u redu (jedino mi je bio snizen dobar holesterol - mada lekara to nije zabrinulo).
Naime, pritisak mi se cesto krece oko 150/80 do 150/90 uz dosta povisen puls oko 95-105.
Uz terapiju : ujutru Presolol od 50mg mi je jedno vreme pritisak bio idealan(120/70). Medjutim kako je pocela sezona na poslu (turisticka agencija) , i ove neverovatne promene vremena, pritisak ne mogu da resim ovom terapijom. Dobio sam bromazepam od 1,5mg + presolol 50mg i popodne 50mg presolola i 25mg prilazida, zbog popodnevnih skokokva pritiska i do 170/110. I u tim trenucima sam u hitnoj radio EKG i uvek su rezultati bili dobri. Napominjem da najverovatnije panika doprinosi dodatnom povecanju hipertenzije , jer verovatno imam i neku vrstu fobije, zbog gubitka oca (iznenada) , od infarkta srca.

Uz ovu, dodatnu terapiju, donji vrednost pritiska sam sredio, medjutim gornja vrednost retko kada padne ispod 135-145 i pored ove, po meni jake terapije. Imate li neki savet ili ideju, zbog cega ne mogu da kontrolisem taj gornji pritisak i sta moze biti uzrok svemu. Ja totalno laicki povezujem ovaj problem sa bolom u lumbalnom delu kicme koji vucem duze vreme - verovatno lupetam , ali bih bio zahvalan ako biste dali neki predlog, ideju ili savet...

Hvala unapred,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: