Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim Vas za savet
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 9:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Treniram u teretani vec pola godine nekim ustaljenijim tempom, kad ne idemu teretanu vozim biciklu trcim igram basket. Idem 3 put sedmicno u teretanu, ne preterujem sa kilazama. :lol:

Trenutno imam 100 kg, visok sam 186. Za to vreme idenja u teretanu sam se "ugojio" 13 kg og kilaze 87kg. Na netu sam nasao da standardno merenje masnoca kg coveka/visinana kvadrat vazi za zene decu starce tj ljude koji se ne bave fizickom aktivnoscu, a da za sportiste i dr ljude imaju posebne masine za to sa nekakvim zicicama.

Zanima me koliko sve to opterecuje srce i bi li bilo pozeljno da uradim test opterecenja srcane frekvence gde bih imao uvid koliko smem da se forsiram u teretani trcanju i ostalim aktivnostima, posto planiram da kupim sat koji meri puls i SF.
:lol:
Ko radi te preglede kardiolog ili neki sportski lekar, kome da se obratim? :lol:

Unapred hvala na savetu i savetima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 9:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Cuo sam da je ove preglede veoma vazno uraditi, zbog zdravlja i buducnosti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 9:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
trebalo je da je pregled kardiologa uradjen pre ulaska u rezim redovnog fizickog vezbanja! ako je postojalo neko oboljenje, pola godine je sasvim dovoljno da se patologija produbi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 10:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Ne nisam imao vecih problema, ali mi cesto ide krv na nos i imam hemoroide unutrasnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 11:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Teretana - zlo, tamo kupis samo tahikadriju sto se tice srca, i ako se napucash brzo i pritisak ce ti skociti.. Tako da teretana nikako ne moze biti zdrava jer je staticna.. Imas 1000 drugih i boljih rekreativnih sportova kojim mozes da se bavis.. Otidji do sportskog lekara specijaliste i videces misljenje njegovo o teretani.. Elem ja sam ti cist primer toga, napucao se ko zmaj, pa imao problema sa tahikadrijom i hipertenzijom.. Kad sam prestao trenirati izgubio sam citavih 20kg misica, a imao sam 110kg (misica), pa sad ti gledaj.. Sad mi se sve inace vratilo u normalnu i ne pada mi na pamet vise da udjem u teretanu i dizem tegove, najbolje ti je ako vec hoces misic da odradish da radis sa svojom tezinom dakle Vratilo i vratilo, zgibovi, propadanja, cucnjevi, trbusni itd, i lepo ces se odraditi uz adekvatnu ishranu (belo meso, riba itd) Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
krvarenje iz nosa se moze javiti zbog skokova krvnog pritiska.
hemoroidi su u vezi pre svega sa nepravilnom ishranom koja je dovela do gojaznosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Uros90 je napisao:
Teretana - zlo, tamo kupis samo tahikadriju sto se tice srca, i ako se napucash brzo i pritisak ce ti skociti.. Tako da teretana nikako ne moze biti zdrava jer je staticna.. Imas 1000 drugih i boljih rekreativnih sportova kojim mozes da se bavis.. Otidji do sportskog lekara specijaliste i videces misljenje njegovo o teretani.. Elem ja sam ti cist primer toga, napucao se ko zmaj, pa imao problema sa tahikadrijom i hipertenzijom.. Kad sam prestao trenirati izgubio sam citavih 20kg misica, a imao sam 110kg (misica), pa sad ti gledaj.. Sad mi se sve inace vratilo u normalnu i ne pada mi na pamet vise da udjem u teretanu i dizem tegove, najbolje ti je ako vec hoces misic da odradish da radis sa svojom tezinom dakle Vratilo i vratilo, zgibovi, propadanja, cucnjevi, trbusni itd, i lepo ces se odraditi uz adekvatnu ishranu (belo meso, riba itd) Poz.


Gledaj ovako nisam radio sa vel. tez. u teretani trudim se da radim u potpunosti sto je moguce pravilnije, znaci ne jurim vel. tezine, dosad nisam koristio nista za pov misicne mase, sta mislis o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
drbgd je napisao:
krvarenje iz nosa se moze javiti zbog skokova krvnog pritiska.
hemoroidi su u vezi pre svega sa nepravilnom ishranom koja je dovela do gojaznosti.


Gde mogu da izmerim procenat masti u organizmu, posto kad izmerim BF racunski onda mi ispadne28-29.

A kazu da taj racun nije tacan za sportiste. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 5:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
ajde neka neko strucan odgovori sa foruma....... :-? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
MARS je napisao:
Uros90 je napisao:
Teretana - zlo, tamo kupis samo tahikadriju sto se tice srca, i ako se napucash brzo i pritisak ce ti skociti.. Tako da teretana nikako ne moze biti zdrava jer je staticna.. Imas 1000 drugih i boljih rekreativnih sportova kojim mozes da se bavis.. Otidji do sportskog lekara specijaliste i videces misljenje njegovo o teretani.. Elem ja sam ti cist primer toga, napucao se ko zmaj, pa imao problema sa tahikadrijom i hipertenzijom.. Kad sam prestao trenirati izgubio sam citavih 20kg misica, a imao sam 110kg (misica), pa sad ti gledaj.. Sad mi se sve inace vratilo u normalnu i ne pada mi na pamet vise da udjem u teretanu i dizem tegove, najbolje ti je ako vec hoces misic da odradish da radis sa svojom tezinom dakle Vratilo i vratilo, zgibovi, propadanja, cucnjevi, trbusni itd, i lepo ces se odraditi uz adekvatnu ishranu (belo meso, riba itd) Poz.


Gledaj ovako nisam radio sa vel. tez. u teretani trudim se da radim u potpunosti sto je moguce pravilnije, znaci ne jurim vel. tezine, dosad nisam koristio nista za pov misicne mase, sta mislis o tome?


Ni nemoj.. Shto se tice preparata za povecanja misicne mase - supplementi (creatini, proteinski prasci, amino kiseline itd) ti nikako ne preporucujem, creatin ti utice na jetru.. al ajd tu nije u vezi kardiologije, ali utice recimo na povecanje krvnog pritiska, zasto? Zato shto dok pijesh kreatin moras unositi mnogo mnogo tecnosti da bi ti misic rastao (od vode bukvalno) a ti dok unosis veliku kolicinu tecnosti raste i krvni pritisak to svi znamo... takodje je isti slucaj kod amino kiselina... od svega toga whey protein je najbezbedniji, mada i to nishta ne bih prepoprucio.. Zasto? Zato shto sve to mozes prirodnim putem postici, iz hrane obogacenoj proteinima i UH.. Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 09, 2008 9:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Znam ali koliko ima whey proteina ima u mleku i ml. proizvodima, isto tako i kreatina u mesu kolko ima.

Mislim da tu ima mnogo manje nego u suplementima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
hvala,uobrazicu se :lol: :lol: .......
e ovako,kao prvo odgovor na tvoje pitanje za pregled....
na starom DIF-u{u Deligradskoj] imas odlicne lekare i savetujem da bas tamo odes,ljudi ozbiljno rade i dobices sve informacije koje su ti potrebne od strucnih ljudi.
Koliko znam oni imaju i vagu za merenje procenta masti u organizmu
E sada sto se tice suplemenata,kao prvo nije ti potrebno nista sto u prirodnim namirnicama nema,to je sve samo otimacina novca,zbog cega bi uopste uzimao mlecne proteine kad ljudski organizam odlicno iskoristava proteine iz mesa?
Whey je ustvari napravljen iz surutke termicki i hemijski preradjen toliko da se iz ogromne kolicine surutke koja sadrzi strasno mali procenat proteina dobije proizvod koji sadrzi veliki procenat istih,cena solidnog wheya kod nas je od 45eura pa na vise..........
Ipak je najzdravije da covek jede prirodnu hranu,uostalom najvitkiji i odlicno izvajani ljudi bili su u vreme kad nije bilo industrijske hrane,kad su bili fizicki aktivni[bezali od zivotinja,jurili zivotinje...]jeli meso,ribu,orasaste plodove[zdrave masne kiseline]sveze voce i povrce......sve u svemu sto moze da se ubere i ulovi.Od kad nam industrija pravi sve i svasta kao "zdravo" i preporuceno nize se salo,celulit i kojekakve boloestine koje pre nisu ni postojale,silni hormonski poremecaji... na sve strane.Pri tom vrlo cesto dolazi do promena u znanju,pa danas tvrde da je nesto namirnica koja menja sve ostale, a sutra da je ta ista namirnica jako stetna[pre 10-ak god. su maximalno favorizovali soju,a pre 2-3 god. otkrili kako ista,ako se konzumira samo 2 *sedmicno izaziva zestoke hormonske poremecaje,pa je par godina bila pomama za zelenim cajem,za koji se opet utvrdilo da je jako toxican ako se pije vise od 1l dnevno,evo sad su svi napali na nekakvu tamo brusnicu,sto je obicna crvena ribizla,na "sagorevace masti",whey,kreatin,l karnitin.............]ma sve u sluzbi ekonomije,naravno ne nase nego "njihove" Sve je to mlacenje prazne slame,malo koristi a moze mnogo da steti...
Apsolutno sam za povratak prirodi!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
E da ,ako nisam uspela da te ubedim da odustanes od te ideje kljukanja extremno preradjenim namirnicama,posalji mi privatnu poruku,videcu je kao mail,pa cu ti poslati link foruma koji je bas namenjen treniranju i slicnim stvarima,tamo ces naci sve "POTREBNE" informacije,tj. besplatno ce ti izreklamirati sve te silne koncentrate.
POZDRAV,caos
P.S. ova tema je mozda vise za nutricionizam,nego za kardiologiju ;]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 12:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Hvala na opsirnom odgovoru Svetlana. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: