Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: aritmija ili zeludac
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Opet ja
muce me opet aritmija,osjetim kao da mi jednom jako srce lupi u grudima,kao da me zaboli na tren i onda poslije toga moram ili podrignuti ili dobijem nagon za wc i to se zna ponavljati cesce u danu
Sad me interesuje da li to dolazi od zeldca posto imam problem sa kiselinom ne radi mi poklopac izmedju zeldca i jednjaka pijem omeprazol preko 2 godine ili je to srce
Ja sam bila kod kardiologa u julu i holter i svi pregledi su bili ok tako da ne znam da li opet trebam ici dr i traziti da ponovo uradim sve
Bas sam strasiva to kad se desi drma me panika danima
hvala puno na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija ili zeldac
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 9:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
pavlov je napisao:
Opet ja
muce me opet aritmija,osjetim kao da mi jednom jako srce lupi u grudima,kao da me zaboli na tren i onda poslije toga moram ili podrignuti ili dobijem nagon za wc i to se zna ponavljati cesce u danu
Sad me interesuje da li to dolazi od zeldca posto imam problem sa kiselinom ne radi mi poklopac izmedju zeldca i jednjaka pijem omeprazol preko 2 godine ili je to srce
Ja sam bila kod kardiologa u julu i holter i svi pregledi su bili ok tako da ne znam da li opet trebam ici dr i traziti da ponovo uradim sve
Bas sam strasiva to kad se desi drma me panika danima
hvala puno na odgovoru


to ti mene vec izvjesno vrijeme u intervalima drma,..iskreno iz mog iskustva i obilazenja doktora,nikad mi niko nije tacno rekao sta mi je,..jedino da te smjeste na kakvu kliniku i temeljito te ispituju bar 2 sedmice da ti (mozda) dadnu dijagnozu,a tada slaba vajda od toga,a s obzirom da zivis na balkanu kao i ja,i gdje ce ti reci da to od "dosta toga",mogu ti samo reci da se ponekad urokas cime za smirenje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Jesenski ,kako si mi ti kako tece oporavak poslije operacije?
Ma ja sam skroz u autu, Ja zivim u Njemackoj i ovde moj dr nije ni htjeo da me salje kardiologu,kaze srce zdravo , ja sam isla sama kad sam otisla kod svoji u Sarajevo fino platila i dr me bas lijepo ispregledao i ispricao se samnom i objasnio da sam samo apeta
Ali tad nisam imala problema sa ovim podrigivanjem i jakim udarcima kad preskoci tad sam imala samo aritmije ono dva otkucaja pa stane i opet krene , to e znalo drzati nekad satima nekad par minuta na holteru samo uhvacena 4 preskoka SVES i neki 1 kum.. ne zanm ime SV
Stvarno sam se prepala , ali ako je i kod tebe tako onda mozda i nije opasno. moj dr na godisnjem pa moram cekati ponedjeljak,pa cu vidjeti sta on kaze
Hvala ti puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 11:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
uradite gastroenteroloski pregled, najbolje da se uradi gastroskopija, a snimak barijumom svakako i da se onda dalje isplanira terapija.
generalni savet je jelovnik od vise laksih i manjih obroka, caj od nane, kantarionovo ulje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
pavlov je napisao:
Jesenski ,kako si mi ti kako tece oporavak poslije operacije?
Ma ja sam skroz u autu, Ja zivim u Njemackoj i ovde moj dr nije ni htjeo da me salje kardiologu,kaze srce zdravo , ja sam isla sama kad sam otisla kod svoji u Sarajevo fino platila i dr me bas lijepo ispregledao i ispricao se samnom i objasnio da sam samo apeta
Ali tad nisam imala problema sa ovim podrigivanjem i jakim udarcima kad preskoci tad sam imala samo aritmije ono dva otkucaja pa stane i opet krene , to e znalo drzati nekad satima nekad par minuta na holteru samo uhvacena 4 preskoka SVES i neki 1 kum.. ne zanm ime SV
Stvarno sam se prepala , ali ako je i kod tebe tako onda mozda i nije opasno. moj dr na godisnjem pa moram cekati ponedjeljak,pa cu vidjeti sta on kaze
Hvala ti puno


hvala na pitanju, za sada sam zadovoljan sam tokom oporavka .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Mene opet danas drmaju aritmije i lupanje srca , popila sam jedan diazepan i bolje je ,bila kod zubara a koliko se bojim nije ni cudo sto me sad sve drma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: isti problem
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Cao Svima,

i ja imam isti problem, srcanu manu za koju cekam misljenje konzilijuma lekara o daljem lecenju operacija i kad, ali me cesto muce ta tkz. podrigivanja ili stucanja, nikad nisam imala problema sa zeludcem, pa ne znam sta mi je? Da li je to od srca ili?

Please odgovor sta da radim, pomenula sam to kardiologu ali mislim da to nije ni registrovao, da li zbog toga sto je nebitno ili zbog neceg drugog, nisam htela da izgledam kao neki najgori hipohondar, jer se non-stop osluskujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 12:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
štucanje/podrigivanje je zaista zanemarljivo pred odluku konzilijuma...smanjite obroke za trecinu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: