Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: aritmija
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
Kod mog sina od 18 godine utvrđena je aritmija, pod kontrolom je godinu dana.Pre nekolikodana je urađen holter, opis za sada nemam, lekarka je digla uzbunu da se uradi tkz.biohemijska analiza na Dedinju u bolnici "Dragiša Mišović" Znam da je ovako teško oggovoriti šta da se radi. Šta si time dobija i koliko je taj pregled opasan, i bolan da ,li je to kateterizacija?
Molim Vas da mi pomognete, najpre mišljenjem da li je naophodna dalja analiza kodA RITMOLOGA i kog kardiologa mi preporučujete. Zanima me i gde radi dr.Vukomanović Goran , da li u Tiršovoj i da li je on dečiji kardiolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
U Tirsovoj ima odlican kardiolog,Ida Jovanovic,mislim da je ona nacelnica odelenja.Meni je ona preporucena kao vrhunski kardiolog iako nisam dete,zaista je dobra.nemojte toliko paniciti,postoje lekovi za to a mozda moze da prodje i bez njih.biohemijska analiza je valjda analiza krvi.Ako je upucen na Dedinje to je odlicno,to je specijalizovana bolnica za kardiovaskularne bolesti i ovde su oni najbolji tako da ce sigurno uraditi sve sto treba,ne brinite,bice sve u redu,vazno je da se obratite lekaru da bi drzali stvari pod kontrolom.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
Hvala MajiBgd na savetu i podršci, trudim se da ne paničim, ali teško ide.Najpre, potražiću mišljenje dr.Ide u Tiršovoj, pa ćemo videti šta dalje. Hvala još jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aritmija
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
Moj 18.godišnji sin ima aritmiju, koja je otkrivena na sistematskom sportskom pregledu.Na holteru koji je urađen pre 2 nedelje, otkrivena je kako lekar kaže"salata" od aritmija, znači aritmije različitog tipa i porekla. Veoma sam se uplašila jer su ga zvali da leži u bolnici pod kontrolom. Na kraju nije ostao jer u Pančevu, gde živimo nema mogućnosti za nenkvim ispitivanjem i lečenjem, već bi samo mogli da prate. Uputili su nas u IKVB"Dragiša Mišović" na Dedinju, gde nas je primio dr.Dejan Vukajlović.Preporučio mi je uz sva dodatna objašnjenja da uradi radiofrekventnu ablaciju, za šta sm mu zaista zahvalna. Time bi otkrio uzrok aritmije a ujedno i delovao , odnosno u nekim slučajevima može da se lećiu isto vreme kad se ispituje. O tome sam pisala kada sam panično pitala šta je "katetrizacija"Mislim da nije nimalo prijatno, moj sin je sam odlučio da hoće to da uradi, jer je aktivni sportista. da li neko ima iskustva , da li je to radio.Zahvalna i dalje poprilično zabrinuta majka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 10:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Donatela ,bas mi je zao tvog sina , ali vidjeces bice dobro
Citaj po forumu ima ih dosta koji su to uradili i bili poslije dobro
Ja se i sama mucim sa aritmijama, pa me zanima da li je on imao neke smetnje , da li je osjecao te aritmije ili su mu slucajno otkrivene
Ovdje ima divnih dr koji ce ti sigurno svojim savjeto pomoci do tada drzi se i ti i sin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
Mom sinu (18) je aritmija otkrivena sasvim slučajno, na sistematskom sportskom pregledu pre godinu i nešto,pošto je trenirao košarku.Tada je upućen kod kardiologa i ...rasplet znate, upućen je na IKVB Dragiša Mišović gde ga je vrlo ljubazni doktor Dejan Vukajlović primio i preporučio nam je šta dalje , jer smo bili sluđeni od raznih mišljenja raznih lekara.Inače, on se oseća sasvim dobro, nema nikakvih problema i aritmiju uopšte ne oseća.Preporučio je da uradimo radiofrekventnu ablaciju, moj sin je to prihvatio s obzirom da mu je doktor rakao da kao sportista ima veći rizik sa aritmijom a pošto je on veliki zaljubljenik u košarku, spreman je da to učini(ispitivanje) samo da nastavi da trenira.
Hvala na podršci i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: