Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 2x dnevno
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Cesto se susrecem sa ljudima koji koriste insulin 2x dnevno (Mixtard 30). Zelio bih im pomoci u regulaciji secera, ali ove formule koje su opisane u "Moj dzepni pankreas" se tesko primjenjuju ovdje. Da li postoje neka korisna racunanja i upute ovdje? Ja obicno savjetujem da predju na intenziviranu terapiju 4x dnevno sa odvojenim brzim i dugodjelujucim insulinom, ali uglavnom je da se oni ne zele bosti 4x. Zapravo, bicu iskren, mene uveliko cudi da endokrinolozi propisuju takve insuline, ja bih svima propisao nacin da mogu bolje kontrolisati secer. Upoznao sam baku koja prima 2x i koja se jako boji niskog secera pa vise voli imati visok secer zbog cega sada ima ozbiljne komplikacije. Matematika objasnjena u navedenoj knjizi je jednostavna da svako moze nauciti i sebi poboljsati zivot, dijabetes bez komplikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2x dnevno
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 1:17 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Joooooj... Ti mixtardi su idealni za ljude koji jedu dva puta dnevno, odnosno za radno aktivno stanovništvo, koje doručkuje i večera. Ako bi ta baka ubacila Actrapid pred ručak, onda bi mogla sve da računa kao da je na intenziviranoj. Ovako... verovatno joj neće biti dobri šećeri. :(

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2x dnevno
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 3:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Zanimljivo, ubaciti Actrapid. Da li se to stvarno prakticno radi? Ali opet je neka sloboda cini mi se manja. Recimo, neko zeli vise doruckovati UH. Posto je 30% brzodelujuci inzulin produzenog dejstva i recimo prima 20 i.j. onda to dodje 6 i.j. brzodelujuceg inzulina i ako se poveca za 2 i.j. dugodjelujuci se poveca za oko 4 i.j. sto isto treba uzeti u obzir kod uzine, pa ukupno uzme 26. Posto je brzodelujuci insulin produzenog dejstva trebaju uzeti i uzine. Mozda izgleda komlikovanije nego intenzivirano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2x dnevno
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 3:15 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Actrapid se ubacuje pred ručak, nije to neki novitet. Potpuno si u pravu, manje je slobode. Puno manje. Ali, koliko shvatam, baka i želi manje da se bocka. Samim tim teško da će imati bolju kontrolu glikemije. :-? I mora dobro da upozna kako deluje taj insulin i kada će da ga daje, jede, užina... itd.itd. ...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: