Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NIVI USLOVI ZA AZOPT I XALAYAN
PostPoslato: Čet Avg 18, 2011 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Nova lista lekova je izazvala takvu reakciju lekara u domu zdravlja,da uplaseni zbog kazni koje im stalno serviraju,vise na recept ne prepisuju ni jedne od ovih kapi sto ce vam biti jasni iz donjeg teksta kiji sam uputio na vise adresa ministarstva zdravlja i RZZO-a.
Kapi za oci azopt i xalatan,sprecavaju diabeticare da ne OSLEPE. Do juce sam dobija obe kapi sa liste A,danas posto su definisani kao monoterapija moram da kupujem obe.Jasno da je neko napravio GLUPOST u nacinu definisanja ,jer izabrani lekari i njihovo rukovodstvo,to tumace kada pacijen koji prima obe vrste, i ako su dobijene zbog kontraindikovanog glaumola, sada mora da ih kupuje. Oni koji tumace ovako strahovito su uplaseni sankcijama za prepisivanje ovih lekova i verovatno traze tumacenje ,koje ce stici ko zna kada i kakvo.
Evo Vam prilike da hitnom intervencijom resite ovaj problem.Dijabeticari sa glaukomom su u teskoj depresiji,materijalnom stanju zbog cene ovih kapi i zbog ovakve restrikcije.
Zahvaljujem .
Radoslav Kapor Dipl.ing.
Beograd Jurija Gagarina 217 tel 318 70 73


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NIVI USLOVI ZA AZOPT I XALAYAN
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 04, 2010 2:38 am
Postovi: 32
ja bio kod doktora prosli petak. imala kontrolu iz "MINIZDRAVLJA"...(orwell to zvao "1984".. a kod nas danas!). kontrolisali
kome propisuje insulin i koji..!!!. pa mi posle rekla i da ne moze lek za pritisak od 20mg ujutru i uvece vec po 10... nisam
bas siguran da sam razumeo, ali, uglavnom sam dobio prinelap za uvece 10mg umesto 20mg, koliko mi je prepisao kardiolog!!!
insulin, "insulatard", sam dobio! (urrrraaaa....!??).. hmmm, mojoj sreci nikad kraja...?! a, bromazepam moze da prepisuje samo 3 meseca,
a onda kod psihijatra da eventualno produzi... valjda je zato u DZ "STARI NERAD" (bio st. grad) kod psiha sve veci red...
definitivno sve vise nismo normalni... dugo trpimo ovo ludilo pa polako ludimo i sami... pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NIVI USLOVI ZA AZOPT I XALAYAN
PostPoslato: Uto Avg 23, 2011 6:58 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Trkeljišu kartone za insuline po celoj Srbiji, katastrofa. A cene lekova su digli preko noći, nit' najave nit' objave. Sve u strogom pov. i najvećoj tajnosti. Idiotizam.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: