Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: da li je ovo insulinska rezistencija?
PostPoslato: Sub Jun 25, 2011 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2007 1:43 pm
Postovi: 23
Imam 35g i od puberteta muku mučim sa aknama (papulopustulozne), nikakve kreme mi nisu pomogle a posto su dosta vezane za ciklus shvatila sam da verovatno imam hormonski disbalans i kako mi je ginekolog na UZ nasao policisticne jajnike. Samoinicijativno sam radila hormonski status tada i imala sam poviseni testosteron pa mi je ginekolog prepisao Diane 35 koje sam uzimala 3 g i od kojih mi se po telu procistila koza ali ne i na licu.
U toku prosle godine, dok sam jos bila na Diane terapiji, izostala mi je menstruacija tri meseca, na UZ je tada pokazalo da imam jos uvek ciste i to velike. Promenila sam ginekologa posto je bio nezaiteresovan za moj slucaj i trazila da mi se uradi hormonalni status, dobila sam rezultate ali posto su svi lekari na odmoru ili preoptereceni pa zakazuju za jesen a na same rezultate sam dugo cekala odlucila sam da se obratim vama. Po onome sto sam sama mogla da iscackam po internetu sada me zanima da li je moguce da imam insulinski rezistenciju jer mi je test opterecenja dao sledece rezultate;
inslulin 0min-11.4, 30min-63.6, 60min-107, 120min-62.9 i 180 min-18.0
glukoza 0min-4.2, 30min-6.4, 60min-4.8, 120min-3.2, 180min-2.7
ostalli rezultati koliko mogu da vidim su u granicama normale sem mozda estradiola: 17-ohoprogesteron -0.55, testosteron-2.6, acht- 18.9, dhea-s-3.4, shbg-65.5, androstendion 0.98,
prolaktin 8h-568, 11h-211, 13h-468, 23h-950, FSH-6.0, LH- 0min-4.0, 20min-4.4, 40min-3.9, estradiol -109, testosteron 1.8, fT4-14.8, T3-1.77, THS-2.01
Da li bi neka terapija za insulinsku rezistenciju resila moj ginekoloski i kozmeticki problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da li je ovo insulinska rezistencija?
PostPoslato: Sub Jul 02, 2011 1:50 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Možemo samo da nagađamo dok se neko od lekara ne javi i odgovori na ovaj post. U međuvremenu možete da primenite način ishrane koji je namenjen osobama koje imaju insulinsku rezistenciju, a to je hrana koja je inače zdrava za sve. Što češči i manji obroci, dosta povrća, smanjene masnoće, složeni ugljeni hidrati itd., itd. Šetnja... To sigurno neće da škodi.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da li je ovo insulinska rezistencija?
PostPoslato: Uto Jul 19, 2011 11:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
na samoj ste granici - nema terapije, osim pridrzavanja dijete!

policisticnu bolest ovarijuma uvek treba da leci endokrinolog, A NE ginekolog!!! pogotovo u vasem slucaju, kada je i OGTT- test granican!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: