Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2008 10:46 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima!
Nadam se da ova tema moze da "prodje" na ovom forumu.
Dijabeticar sam peko 20 godina sa raznoraznim komplikacijama. Interesuje me da li je neko od vas na osnovu istog otisao u invalidsku penziju. Da li je to ostvarljivo? Kakva je procedura?
Hvala svima unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nisam dijabicar,ali..
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Sticajem okolnosti,zbog posla ,znam dijebeticare koji su otisli u invalidsku penziju iskljucivo zbog dijabetesa i komplikacija istog...

Postupak je sledeci,br. 1
Lekar opste prakse pravi predmet i odlazi se u Nemanjinu ulicu,fond za zdrvstveno i penzijsko osiguranje i na nekom od saltera se uzimaju svi potrebni obrasci!

Oni se popune, prilozi se predmet lekara opste prakse i sva,ali sva medicinska dokumentacija koju imate,bitna ili nebitna,stara ili nova,vezana ili nevezana za dijabet!!!!Nije kljuc sta pise samo,vec i koliko papira ima!!!

Ta dokumentacija se odnosi na predkomisiju u DZ Palilula,treci sprat.Predkomisija pregleda dokumentaciju i apsolutno svima,overava predmet lekara opste prakse,nikad ne prave problema,i time daje predlog za invalidsku komisiju!

Sa predlogom,tj predmetom lekara opste prakse i dokumentacijom koju Vam vrate,vracate se na salter u Nemanjinoj i tu predajete predmet,fasciklu sa dokumentima i pazite da Vam sluzbenica ne vrati papire.Kazete da Vam je lekar to sredio i da su svi vazni!!! :D

Na invalidsku komisiju se moraju predati originali dokumenata,pa Vam predlazem da ih za sebe kopirate!!!Jako vazno!!!Umeju da se zagube!!!
Uz to se predaje i kopija zdravstvene,radne knjizice,licne karte i iista dokumenta se donose na uvid!

Pole dva meseca oni Vas pozivaju na komisiju.Komisija je obiocan razgovor sa jednim ili vise lekara,koji tada procenjuju Vas tonus,brzinuboju lica...,cesto traze ubode...,psihicko,fizicko stanje...
To trje 15 min i nisu neprijatni.
Posle dva meseca stize resenje...

BR 2 ukoliko na invalidsku komisiju idete sa bolovanja postupak je isti,ali posle 6 meseci Vi morate izaci na invalidsku komisiju!
Nadam se da sam Vam pomogla!
Nije nemoguce,cak mislim da ako ima objektivnih razloga ugl.,hoce da daju penziju.
Ako Vas odbiju,Vi za 6 meseci ponovite postupak i tada ce Vas prihvatiti!!
:D

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2008 10:46 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Hvala najlepse na Vasem odgovoru i na korisnim sugestijama. Sada mi preostaje "samo" da se pozabavim prikupljanjem dokumentacije. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 01, 2009 10:26 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Samo da dodam da je za osobe ispod 30 godina starosti, minimalan radni staž 4, a preko 30 godina starosti 5 godina. Bez toga neće ni da pogledaju predmet. Najbolje je da od svakog specijaliste uzmeš izveštaj u kome će, između ostalog, da stoji da predlažu odlazak u invalidsku penziju. Minimum tvoj endokrinolog neka to napiše na svom izveštaju, jer ti je on najglavniji kao ordinirajući lekar osnovne bolesti.
Ja sam prošla celu proceduru još pre 5 godina i sve je bilo ok. Jedino nisam nikada morala da idem u Palilulu, kao što kaže micaaaa. Da li su nešto u međuvremenu promenili, ne znam, ali ona je više u priči sada nego ja pre 5 godina :)

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 22, 2008 10:46 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Okey. Hvala ti puno. Nekako nisam jos usla u tu pricu, jos uvek se razmisljam da/ne. Kalkulisem :D . Ali ako se odlucim za to barem znam koja je procedura. S toga, hvala jos jednom! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2005 11:15 pm
Postovi: 31
Lokacija: Brus
Mozda sam trebao da otvorim novu temu ali....
Da li ima kakvih izmena za odlazak u penziju u odnosu na gore opisan postupak. Od avgusta sam nezaposlen a radni staz je stao na broju 8god.

U stvari, da li uopste i mogu iz statusa "nezaposlen" da konkurisem za penziju?

_________________
Zivot je gorak!? Ja sam nasao ono najsladje u njemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
covek nece da radi , i ne zeli da promeni svoje navike, da zivi zdravo pa da vidis kako ce bolest da se povuce... nego hoce covek penziju... znas kad ces dobiti penziju zbog dijabetesa... kad na kurcu nokat naraste... jedino preko veze

znas ti koliko populacije srbije boluje od dijabetesa... ajde svima da damo invalidsku penziju?

- nemoj da si smesan ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Čet Feb 25, 2016 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2005 11:15 pm
Postovi: 31
Lokacija: Brus
_david_ je napisao:
covek nece da radi , i ne zeli da promeni svoje navike, da zivi zdravo pa da vidis kako ce bolest da se povuce... nego hoce covek penziju... znas kad ces dobiti penziju zbog dijabetesa... kad na kurcu nokat naraste... jedino preko veze

znas ti koliko populacije srbije boluje od dijabetesa... ajde svima da damo invalidsku penziju?

- nemoj da si smesan ...


Pitam, samo, sta je toliko strasno. A ono "ne zeli da promeni svoje navike".... koje navike da menjam kada sam skoro ceo svoj zivot na igli jbte.... skoro 37god....malo li je?

_________________
Zivot je gorak!? Ja sam nasao ono najsladje u njemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 2:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
SlatkoPile je napisao:
_david_ je napisao:
covek nece da radi , i ne zeli da promeni svoje navike, da zivi zdravo pa da vidis kako ce bolest da se povuce... nego hoce covek penziju... znas kad ces dobiti penziju zbog dijabetesa... kad na kurcu nokat naraste... jedino preko veze

znas ti koliko populacije srbije boluje od dijabetesa... ajde svima da damo invalidsku penziju?

- nemoj da si smesan ...


Pitam, samo, sta je toliko strasno. A ono "ne zeli da promeni svoje navike".... koje navike da menjam kada sam skoro ceo svoj zivot na igli jbte.... skoro 37god....malo li je?


pa hajde promuckaj malo glavu ? na igli si zato sto nezdravo zivis i nisi fizicki aktivn/a , promeni naviku predji na povrce , voce ... integralne zitarice..orosaste plodove..pravi sokove od povrca voca.. pa da vidis kako ce da ti nestane dijabetes... inace dijabetes se ne dobia od cokolade keksova torte itd.... vec od stresa i masne hrane ... promeni nacin ishrane... i rezultati ce biti vidljivi nakon 2,3 meseca... licno poznajem ljude koji su ozdravili od secerne bolesti... promenuli nacin ishrane, bili su fizicki aktivni... i bolest je nestala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 2:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
imam jednostavan recept za sebe , kako se ja svaki dan hranim... zovem ga 4-2-2

- ujutro dorucak
4 supene kasike nabubrelih zitarica, ovas jecam ili psenica (izaberes nesto od ta tri, ili mozes mesovito...dakle potopis ih uvece u vodu jedno 300,500 grama, jecma..sutra kad ustanes bice nabubrene..isperes ih u dve tri vode i jedes 4 supene kasike, moze i 5)
2 vocke - kruska, jabuka.. banana.. narandza, jabuka ,itd.. izaberem dve vocke
2 supene kasike mlevenih oraha... to sve pomesas zajedno i pojedes... to ti je energetski obrok.. bomba

- rucak , isto to .. samo umesto voca ubacim dva povrca.. recimo paradajz i papriku...
i opet orosaste plodove, ne moras stalno orase .. uzmes lesnik ili badem..i ne moras stalno papriku i paradajz.. mozes da kombinujes.. jedan dan ovo sutra ovo, itd...

- vecera...
vocna salata...

- i 2,3 litre vode dnevno

uzmi ovaj jednostavan recept , hrani se 2,3 meseca iskljucivo tako... nemoj nista pored da dodajes , npr, casa soka, grickalice itd.. sve izbaci i hrani se 2,3 meseca ovom ishranom... i tvoj problem sa iglom bice resen i sa dijabetesom

- gledaj da ti ovas, jecam ili psenica budu organski... ako povrce i voce ne mozes da nabavis organski... jbg uzmi ga iz radnje ali ga dobro oribaj nekom cetkicom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijabet i invalidska penzija
PostPoslato: Sre Dec 04, 2019 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 27, 2019 2:19 pm
Postovi: 11
https://www.pio.rs/lat/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: