Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: DA LI JE TO NORMALNO???
PostPoslato: Ned Sep 24, 2006 11:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 8:58 pm
Postovi: 73
Devojcica, 14 god., sa pubertetskim bubuljicama i miteserima je isla na ciscenje lica kod kozmeticarke(na savet dermatologa).
Vratila se sva crvena, otecena, i vec dva dana ima kraste...

Da li je normalnaaaaaaaaaaaaaa takva propratna pojava ili je u pitanju los kozmeticar??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 24, 2006 12:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Isto se i meni dogodilo u tim godinama!Uopste nije dobro to sto kozmeticari bukvalno cede bubuljice,i normalno da to lice ne moze da podnese!
Bolje bi bilo da malo pogledate sve ove poruke i probate s necim odavde,jer je ovo mesto bolje od dermatologa!Prosao sam ja kroz sve te faze!
I zaboravite na kozmeticare,ipak su to one prave akne,koje treba ukloniti na drugi nacin!
I od srca bih vam posavetovao da kupite Lush-ov sapun jer je odlican za akne,kao i neku kremu,ja vam iz iskustva preporicujem Vichy Normaderm!Ova dva proizvoda su za mene ucinila cudo(u pravom znacenju te reci)!
I zato se na vreme "probudite",da ne bilo posledica kasnije!

P.S.i nije mi jasno kako je dermatolog mogao da preporuci kozmeticara,ja sam prosao pored 8-9 dermatologa i nijedan mi to nije posavetovao!
Pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 24, 2006 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Skroz je "normalno" u te kozmeticari uniste i iskasape, :roll: jer uvek mogu da se brane i da kazu da TO TAKO TREBA.
Ali naravno da ne treba, i da je sve individualno, imas profesionalce koji ti detaljno ociste lice, i vratis se kuci tek sa blagim crvenilom, koje do sutradan prodje, a i one druge koji se samo kriju iza poznate "firme".
Ja sam svega par puta isla kod kozmetcara na klasicni tretman ciscenja, i SVAKI PUT su me unakazili, cak mogu da kazem da je to u velikoj meri doprinelo nastanku mojih problema sa kozom. A najgore je sto sam isla kod zvucnih imena, koji skoro duplo naplacuju istu uslugu u odnosu na manje poznate salone, misleci da cu time da dobijem i extra kvalitet, a dobila sam crvenilo i ranice identicne onim koje sama napravim BESPLATNO :-?
Ono sto ce svako da ti kaze ko se razume u ovu probematiku: KAD JEDNOM KRENES NA CISCENJE PORA, ONE CE ZAUVEK DA TI SE PUNE IZNOVA I IZNOVA. Jer kozmeticar ti svaku poru izmaltretira cedjeci je, i time isprovocira rad lojnih zlezda, a ti kad sam cistis, ocistis samo ono sto treba da se cisti.
Zato, takav vid ciscenja izbegavaj u sirokom luku.
Moj savet: ANTOPAR gel na bazi benzoyl-peroxida 5% , ima da se kupi u apoteci 1. maj, nanosis jednom dnevno, drzis 2 sata i ODMAH vidis rezultate.
Puno srece, poz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 07, 2006 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 22, 2006 5:46 pm
Postovi: 34
Lokacija: Budva
Mislim da je devojcici od 14 godina malo rano da pocne sa kozmetickim tretmanima. U mom slucaju pubertetske bubuljice su nestale posle popijene jedne kutije pivskog kvasca u prahu. Pila sam oko mesec dana ( toliko otprilike traje kutija) i od tad do dana danasnjeg nemam problema sa bubuljicama. Pivski kvasac zaista ima grooozan ukus ali koliko je grozan toliko je i delotvoran. Moze vasa devojcica da proba sa tim, ne moze joj nista skoditi to je cist vitamin B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 08, 2006 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Uopste mi nije jasno da je dermatolog poslao dete sa primarnim aknama na tretman kod kozmeticara, a jos manje mi je jasno da je kozmeticar takvu vrstu akni "cedio"!
Gospodjo, kao kozmeticar, mogu da vam kazem da u svakoj nasoj knjizi najvecim i najtamnijim slovima pise da PRIMARNE AKNE I AKNE VULGARIS NE TREBA ISTISKIVATI. Cak sta vise, ja sam protivnik klasicnog ciscenja lica.
Sada postoji mnogo bolji a manje agresivni tretmani za ciscenje sadrzaja sebacealnih zlezda. I postoje tretmani koji su specijalno namenjeni mladoj kozi, sa primarnim aknama, i ti tretmani ne ostavljaju posledice.
Tako da mi je skroz nepojmljivo da je dermatolog to preporucio, posto inace postoji veliki jaz dermatologa prema kozmeticarima( s'razlogom, jer su cesto ispravljali greske u radu istih).
I verujte, dok se vasem detetu smiri koza, pore ce se ponovo napuniti sadrzajem, i zato je je to presipanje supljeg u prazno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: