Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oziljci i fleke od akni
PostPoslato: Ned Okt 21, 2012 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Pozdrav svima, zanima me da li ima neko ko je nasao efektivno resenje protiv oziljaka i flekica nastalih od akni? Trenutno mazem airol, i acno mega 200. Zelim da kada bubuljice se malo povuku, pozabavim i flekama i oziljcima koji nazalost nisu nestali i posle kozmetickih i laserskih tretmana.
Da li postoji neka krema za ovaj problem koja efektivno resava? Takodje, da li je iko išao na dermoabraziju (ne mikrodermoabraziju) kod nas i kakva su iskustva i cene?
Fleke imam već godinama, i to me brine, pošto svuda kazu, same od sebe nestaju, a ja ih vučem minimalno 5-6 godina...
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i fleke od akni
PostPoslato: Ned Okt 21, 2012 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
neoplanta je napisao:
Pozdrav svima, zanima me da li ima neko ko je nasao efektivno resenje protiv oziljaka i flekica nastalih od akni? Trenutno mazem airol, i acno mega 200. Zelim da kada bubuljice se malo povuku, pozabavim i flekama i oziljcima koji nazalost nisu nestali i posle kozmetickih i laserskih tretmana.
Da li postoji neka krema za ovaj problem koja efektivno resava? Takodje, da li je iko išao na dermoabraziju (ne mikrodermoabraziju) kod nas i kakva su iskustva i cene?
Fleke imam već godinama, i to me brine, pošto svuda kazu, same od sebe nestaju, a ja ih vučem minimalno 5-6 godina...
Hvala unapred


Metoda koja se radi 90% slucajeva kad su i pitanju fleke i oziljci od bubuljica je Hemijski piling,ne znaci da je on najbolji,to dermatolog odredjuje,ali je sigurno jedan od najzastupljenijih.Ne postoji krema sa kojom mozes eliminisati fleke (sa nekim mozes ali vrlo malo)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i fleke od akni
PostPoslato: Pet Avg 21, 2015 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 17, 2015 4:19 pm
Postovi: 5
zdravooo..
ja sam svoje oziljke sredila dermapenom. treba puno tretmana a radi se na tri nedelje. koriste se razliciti kokteli i za oziljke i fleke. meni hemiski piling nije pomogao za oziljke. uradila sam seriju prosle zime i prezadovoljna sam. jedva cekam zimu da uradim jos jednu seriju. dermapenom se glaca koza a kokteli teraju kozu da stvori kolagen. samo treba naci proverene ljude koji znaju sta rade. ja sam imala srece i mnoge sam uputila i svi su prezadovoljni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oziljci i fleke od akni
PostPoslato: Ned Jan 17, 2016 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. :evil: Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: