Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ocajan
PostPoslato: Uto Dec 07, 2004 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 04, 2004 2:13 am
Postovi: 2
Zdravo svima.Mozda je i bilo slicnih pitanja ali bih sve dobronamerne zamolio za savet.Imam jako suvu kozu toliko suvu da ako 2-3 sata nema kreme na njoj ona pocinje da se peruta,uz to pojavljuje se i veoma izrazeno crvenilo :oops: koji najvise podsecaju na lisajeve.Probao sam skoro sve kreme koje se koriste kod ovakvih tipova koze ali bez rezultata,takodje kod dermatologa sam bio bar 10 puta i to u raznim fazama iritacije koze.Dobijao sam razne med.preparate i jedino sto mi je bilo od pomoci su kreme sa kortikosteroidima ali veoma kratko(10 dana lice mi bude savrseno a posle po starom)Takodje bio sam i kod alergologa jer je to licilo i na alergiju ali nista.Posle svih skupih krema i preparata neko mi je predlozio Jekoderm mast i moram reci da mi je on sanirao 70% ostecenja,ali sada primecujem da i on sve slabije deluje.Molim sve za savet jer sam zaista ocajan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 07, 2004 6:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Suva koza moze biti deo atopske konstitucije tj urodjenog defekta barijerne uloge koze. Obicno kozi fali jedna od esencijalnih masnih kiselina koje se zovu i vitamin F. Potrebno je zato ono sto nedostaje kozi dodati u vidu kreme za negu koja se nanosi na kozu vise puta dnevno, i takodje je vazno pravilno odabrati preparat za pranbje i ciscenje koze koji ne isusuje mnogo. Veoma je lep preparat Sebamedov shower oil sa avokadom ili Linola fett uljna kupka brenda dr Wollff. Kortikosteroidi deluju po tipu drzi vodu dok majstori odu, smiruju zapalenje ali isusuju dodatno kozu i tako se ulazi u zacarani krug.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 08, 2004 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 04, 2004 2:13 am
Postovi: 2
Hvala na ovim savetima sigurno cu ih primeniti.Ako nije problem da mi preporucite kreme sa vitaminom F.Pozdrav i jos jednom hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 08, 2004 12:37 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
To su linola gama, brend dr Wolf, Atopic 5 i 10 % krem-Dermaplus laboratorije, Emoliente extreme brend Uriage

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: