Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 696 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Avene Diacneal
PostPoslato: Ned Okt 01, 2006 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Evo ovako, vec tri veceri koristim ovu kremu pa da prenesem utiske. Lice umivam Fresh Farmacy Lush sapunom, nakon cega nanosim Avene Diacneal uvece. Lice se zacrveni i pecka prvih 15min. Verovatno ce to prestati kada se lice navikne na glikolnu kiselinu. Inace krema je masna kada se nanese, znaci kada pipnete lice po nanoshenju nece biti suvo kao sa Vichy Normadermom, vec masno. Ali rezultati su vredni truda.

Poshto sam imao ispit pre par dana, verovatno mi je stres smanjio imunitet, pa sam se okitio sa par napasti po celu, koje su za 3 dana nestale, znaci kao rukom odnete od veceri do jutra (ne sve, ali se ostale primetno smanje, nestanu preksutra:). Sada mi je čelo cisto. Ono shto je najvaznije, lice se ujutru kada se umijem sapunom, mnogo manje zamasti u toku dana. Dakle potrebno je bar 5 sati da prodje da pocne da se masti. Primetio sam da izbaci skroz one shto hoce da izadju ili su vec izashle do jutra, dakle bash prazni pore.

Malo me brine samo ovo sunce koje se vratilo a ja sam poceo da koristim kremu sa vocnim kiselinama, ali mogu da svima preporucim Avene Diacneal, efikasnija je i mnogo bolja od Vichy Normaderm, ali samo kao nocna krema.

Evo sastava za one koje zanima:
glavni: Retinaldehyde C.T. 0.1% i Glycolic Acid 6%
ostali: water, cetyl alcohol, cyclome-thicone, polysorbate 60, glycolic acid, avene thermal spring water, alcohol, sodium hydroxide, bht, dimethiconol, fragrance (parfum), polymethyl methacrylate, potassium sorbate, red 33, retinal

Avene Diacneal koshta oko 1100din., ko proba neka javlja utiske, verujem da se necete pokajati :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 01, 2006 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Sta mazes ujutru za zastitu od UV zracenja?????????

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 01, 2006 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Nishta, samo sperem kremu ujutru pranjem sapunom, i vozim:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 01, 2006 8:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
A zastita??zasto li se ja onda mastih ovoliko? :wink:

_________________
Nel lose krene i ne ide,razvucem osmeh i briga me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
Aha, znaci kad potrosim rvb kupujem nju za noc. Koliko ml ima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 8:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
makki, kakva je situacija kod tebe posle par dana koriscenja ove Avene kreme? Jel si i dalje zadovoljan?
poz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Jesam prezadovoljan. Lice mi je glatko, ma neverovatno, kao da sam bio na pilingu, tj. mehanickom cedjenju mitisera, nos, oko nosa, celo lice, glatko glatko.

U uputstvu pishe da dok se lice ne privikne na sastav kreme, moze da se proredi upotreba. Ja za sad nemam potrebe za tim, ali vam kazem cisto informacije radi:)

Lice je tokom dana zategnuto, masti se manje. Jutros sam se obrijao, pa ce biti peckanja nocas, opasno pece na podbrijano lice :P

I vishe nije masna, vec je koza upije skroz, ali se oseti kad se pipne rukom lice da ima necega na licu, ali nije masna. Verovatno me je prvi utisak prevario.

Tubica ima 30ml, ali nije kremasta, dosta je sitno ono shto izlazi, ne znam kako da vam objasnim, ali deluje da ima dosta da bi se utroshilo i tih 30ml-a.

Ali ne mogu da se otmem utisku kako je lice glatko, bukvalno kao posle tretmana kod kozmeticara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 10:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 6:19 pm
Postovi: 222
kupujem sigurno ovo kremicu :D

samo da pomogne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Maki, malo sam istrazivala.... Po staroj i novoj literaturi.
Glikolna kiselina i tretinoin deluju kao sinergisti(jedan sastojak pojacava dejstvo drugog). A svi vec znamo kako deluju obe supstance. Znaci, kremica je super.
Ovakkva formulacija kreme omogucava da se na problem deluje iz dubine(iz derma) sto je fenomenalno. Jedino sto tretinoin ne sme da se upotrebljava ukoliko planirate trudnocu(Maki,ne mislim na tebe :lol: Ni na tebe,Bobo :lol: )
i sto tretinoin izaziva hiperemiju i vrlo je iritativan. Znaci, crvenilo ti nije od glikolne kiseline. Medjutim, kada se koza navikne....SUPERISKA!
Puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 2:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
Moram da je kupim... Samo da mi mama javi da li je u Kraljevu jeftinija, posto skoro sve jeste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
DRAGANA 15 je napisao:
Maki, malo sam istrazivala.... Po staroj i novoj literaturi.
Glikolna kiselina i tretinoin deluju kao sinergisti(jedan sastojak pojacava dejstvo drugog). A svi vec znamo kako deluju obe supstance. Znaci, kremica je super.
Ovakkva formulacija kreme omogucava da se na problem deluje iz dubine(iz derma) sto je fenomenalno. Jedino sto tretinoin ne sme da se upotrebljava ukoliko planirate trudnocu(Maki,ne mislim na tebe :lol: Ni na tebe,Bobo :lol: )
i sto tretinoin izaziva hiperemiju i vrlo je iritativan. Znaci, crvenilo ti nije od glikolne kiseline. Medjutim, kada se koza navikne....SUPERISKA!
Puno srece!
Ja sam ranije koristio neku kremu mixturu airola i pantenola koju prave u apoteci, i od nje sam bio crven crven, i prestao sam jer mi je isushivala previshe lice, a nije imala neko dejstvo. Kod Avene se oseca agresivnost samo po rezultatima, ali je nekako to upakovano da deluje blaga. Samo prvih 15tak minuta se oseca da lice gori i crveno je, ali i to jenjava, evo juce sam primetio da se peckanje smanjilo. Najosetljiviji deo mi je oko nosa (nozdrva), ali i taj deo se privikava.

Bash sam happy kad platim neshto a isplati se, Vichy, Lush, sad Avene, sve je bilo pun pogodak, nazalost nakon mnooogo promashenih investicija :P Ali dobro je shto se nije zavrshilo na njima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 5:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
maki, jel stavljas nesto da ublazis to crvenilo, kao npr. pantenol rastvor ili nesto slicno, ili se to smiri samo od sebe nakon nekog vremena?

Sta stavljas tokom dana od krema sa UV zastitom, ili si i dalje na dnevnoj terapiji Vichy + Lush, a nocu Avene?

Izvini, mnogo pitam, :oops: ali bas si me zaintrigirao u vezi sa tom Avene sa voc. kiselinama, pa hocu da budem sto je moguce vise sigurna da ce mi odgovarati, (jer mi Vichy i Lush nikako nisu bili od koristi, naprotiv :(, ocigledno je sve krajnje individualno :roll: ) a ne smem vise da stavljam sve i svasta na lice, jer je toliko postalo "isposceno" da mi nekad zao sta mu sve radim.

Jel nabavio jos neko u medjuvremenu Avene Diacneal?
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
Makki, ne znam koliko ti imas problema sa miteserima, ali da li ih sada imas manje? Posto si napisao da ti je lice kao da si bio na mehanickom ciscenju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
skvo je napisao:
Makki, ne znam koliko ti imas problema sa miteserima, ali da li ih sada imas manje? Posto si napisao da ti je lice kao da si bio na mehanickom ciscenju
Pa pazi, ja ih imam na nosu, oko nosa, na celu, e sad tu je svuda glatko, znaci da nema onog crnog cepa, vec sad imaju prodju ka vani :lol: Ali se vidi braon boja josh uvek, ali tek je 5 dana koliko koristim. Uglavnom je glatko skroz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2005 1:47 am
Postovi: 716
Aha, znaci ipak utice i na njih... cool


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 696 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: