Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Prskalicama s'bojom do preplanulog tena, da li ste probali?
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 11:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Uvek budem najbelja na plazi. Ne volim da se cvarim na suncu, mojoj svetloj puti to ne prija, a nije ni zdravo. Ipak, volela bih da ovog leta budem preplanula, cisto zbog lepseg izgleda u kupacem kostimu. Solarijum ne dolazi u obzir, ne bih se igrala sa zdravljem. Zato imam pitanje za vas: "Da li je neko probao metodu crnjenja prskalicama sa bojom u kozmetickom salonu?" Kakvi su utisci o toj metodi? Da li steti kozi? Da li se vremenom boja mestimicavo skida i budu fleke po kozi ili ne? Da li je pametno probati taj metod ili ne?

Hvala unapred na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Dragana ce ti dati najstrucniji odgovor.

Sad ce ona...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 19, 2006 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
I mene bas to interesuje,posto nisam bas nesto za solarijume..Mada sam cula za to..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prskalicama s'bojom do preplanulog tena, da li ste proba
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 8:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 5:38 pm
Postovi: 19
zabrinuta75 je napisao:
Uvek budem najbelja na plazi. Ne volim da se cvarim na suncu, mojoj svetloj puti to ne prija, a nije ni zdravo. Ipak, volela bih da ovog leta budem preplanula, cisto zbog lepseg izgleda u kupacem kostimu. Solarijum ne dolazi u obzir, ne bih se igrala sa zdravljem. Zato imam pitanje za vas: "Da li je neko probao metodu crnjenja prskalicama sa bojom u kozmetickom salonu?" Kakvi su utisci o toj metodi? Da li steti kozi? Da li se vremenom boja mestimicavo skida i budu fleke po kozi ili ne? Da li je pametno probati taj metod ili ne?

Hvala unapred na odgovorima.


Sto se tice tih prstkalica, fantasticne su.......Jedan salon u Nisu u koji ja idem, ima to u ponudi i super je.......Udjete, skinete se i isprskaju te pistoljem......Tecnost kojom te prskaju je na bazi prirodnih sastojaka i ne steti kkozi, takodje posle prskanja sledi susenje vazduhom, kako se boja ne bi odmah skinula i kako bi to koza upila....Mora se paziti na predeo vrata, ne sme koza biti naborana da ne bi ostale bele crte tamo gde boja nije dosla, takodje cim izadjete vec ste preplanuli (zavisno od nijanse, ovde su u ponudi caribian and europian bronze) i boja traje 10 dana.....ali se postepeno skida, tako da nema onih ruznih fleka itd........Posle 5 dana je boja jos uvek super i mislim najbolja nijansa.....sve to vidi se do 10 dana i zaista je super. Lice sa ramenima kosta 500 din, lice sa strukom 800 dinara, i celo telo 1300 dinara. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 8:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 19, 2006 5:38 pm
Postovi: 19
Ako ti je to skupo ili iz bilo kog razloga to ne smes, mogu ti preporuciti kremu za potamnjivanje iz Lavere, zatim nivein sprej za lice i telo, ali moja preporuka je krema Lavere.....ona je na bazi prirodnih sastojaka, bez konzervansa.....aloe vera je jedan od glavnih sastojaka, tako da daje vlanost kozi, traje 2-3 dana i postepeno se skida, najbolji rezulteti su kada prenoci na licu.......pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 11:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2005 12:10 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Vala jeste skupo 1300din za celo telo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 3:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Znaci,ako hoces da imas preplanulu put barem mesec dana,treba da odvojis 1.300X3=3.900 dinara.


:o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nek traje tih 10 dana
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 4:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Nije bitna cena (tih 1300 je OK.), vazno je da budem preplanula tih 10 dana na moru, a u medjuvremenu cu i sama, prirodno, pocrneti.

Bitno je samo da li je zdravo, izaziva li alergije na kozi, skida li se mestimicavo? Ne bih volela da se ospem ili da budem sva flekava.

Kako da izbegnem te bele crte na vratu?

Zastite li kosu necim (kapa i sl.) dok te prskaju?

Ostaju li braon fleke na peskirima i posteljini u tih 10 dana posle tretmana?

A sta ako ispadnem crnja nego sto bih htela? Kakve su te nijanse, kao kad bas pocrnis ili?

U kom salonu u Beogradu, Zemunu ili Novom Beogradu to odraditi? Sta preporucujete?

HVALA!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ovde imas dva razlicita iskustva sto se tice tih prskalica (skinuto sa jednog drugog foruma,a tema ista)

1. iskustvo-iz iskustva znam da vecina salona kod nas koji imaju solarijume nemaju u ponudi ove kreme i zato bi ih trebalo izbegavati
sto se tice spreja za potamljivanje postoji nekoliko salona u Beogradu ne znam za druge gradove, koji imaju ovaj sprej ,tretman lica i dekoltea je oko 250 din. sto zvuci vrlo primamljivo medjutm problem je u tome sto ta boja traje samo 2 (u salonu vam kazu 7dana) pritom nedaj boze da vas uhvati kisa posle tretmana ili da bilo kako dodjete u dodir sa vodom narednih nekoliko sati bicete u flekama narednih par dana




2.iskustvo-odlicna je to stvar!

Ako nista drugo,barem birajte provereno dobre salone ciju uslugu cete koristiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Air brash je kod nas nova stvar, ali u svetu se koristi vec godinama. Ono sto je najvaznije, APSOLUTNO NE STETI KOZI. Sastojci koji izazivaju sintezu melanina su na bazi aloje, tako da nema alergija i nuspojava. Sto se skidanja boje tice, boja se skida ravnomerno-ne ostaju fleke. Duzina trajanja boje zavisi od proizvodjaca rastvora, za sada nemam informacije koji je najbolji, ali znam da rastvor od Tanline programa traje jako kratko....do 3 dana.
Postupak je sledeci- dodjete u salon, urade vam piling tretirane regije( ukoliko niste to uradili kuci) zatim vas naprskaju nijansom koju ste odabrali, jednom ili dvaput. U narednih 7 sati nema tusiranja, u lagodnoj ste odeci, posto je to period sinteze melanina, odnosno dobijanja boje. I boja traje oko 5 dana na licu, 7-10 na telu.
Ono sto je jos vazno: to sto ste vi preplanuli, ne znaci da ste zasticeni od UV zracenja. Znaci, ako idete na more, obavezno koristite zastitni krem.
U svakom slucaju, zdravije je od solarijuma....
Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 2:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Dajte, ljudi, molim Vas... :o

Pa Uskrs je prosao! :D

Sminkanje - ok. Farbanje kose - ok. Nokti - ok. Ali celo telo? Pa kola se farbaju, namestaj, zidovi... Farbanjem do atraktivnog izgleda? Ovde se zapravo radi o tome da sebe kao velikomucenika treba prineti na oltar masovne zabave i histerije zvane atraktivno telo? Ko vam garantuje da ce vas farba zastiti od sunca? Ili je stos da se uvece izadje u kafic i bude „montiran“. Elem, da li se dobija nekakva garancija na farbu? Zivo bih voleo da vidim kako cete testirati postojanost farbe na vecernjih 3oº C (ili i vise) u zadimljenoj prostoriji, pa jos kada se oznojite ili stavite neki parfem na sebe. Da ne govorim o tome ako zaigrate, ili vas neko zagrli. Hoce li mu se ruka ili obraz zamazati? Dobro, sve je ok, ako imate rezervnu kanticu farbe i cetkicu pri sebi (ili onaj mali, plasticni, decji pistolj). A sta cemo sa kupanjem, odecom?

Suncanje treba zapoceti prvih dana, pre sam smiraj dana, oko 6.30. Bar prvih 6 dana. A zatim preci na jutarnji „tretman“ od 7.30 do 09.00. Izbegavati vreme od 10.00 do 17.00. I to je to. Suncati se treba lagano i ravnomerno (u hladovini), a tako dobijena boja moze da potraje i do 30 do 45 dana (ukoliko se ne trlja prejako, ne pere vrelom vodom i ukoliko se redovno maze nekom kremom kako bi koza ostala elasticna).

Bez uvrede, ali, da li je neko gledao video spot - Pink „Stupied girl?“

Sve ovo sam rekao samo iz jednog jedinog razloga - ostanite prirodni i nemojte se stideti sami sebe.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
Trenutno najaktuelniji preparat za potamnjivanje je Dove Selftaning losion koji ima odlicne rezultate u smislu da se postepeno tamni (potpuni ucinak se postize za 3-4 dana) i boja se ravnomerno spira, odnosno ne ostaju fleke. Jos jedan bitna stvar je da je to nov proizvod i u Evropi tako da je losion koji stize u nase prodavnice proizveden za zapadna trzista (tacnije Nemacko) a cena mu je vise nego pristupacna, vec od 250 dinara (u zavisnosti od prodavnice). Od vlasnice jedne parfimerije cuo sam mnogo hvale na gorepomenuti losion i kako ona rece trenutno je to hit proizvod medju vestackim potamnjivacima.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Mr M,
prvo bih htela da ti kazem da se u nekim stvarima slazem sa tobom, kao sto je ocuvanje prirodnog izgleda i to da ne treba da se stidimo sebe.
Medjutim, uz svo duzno postovanje, ovde nije rec o montiranju i sminkanju. Najpre, nije u pitanju farba koja se skida, nije to kao da puder stavima na citavo telo, ne skida se ako se oznojimo, ako smo u zagusljivoj prostoriji i ne ostaje na povrsini. Ovde je rec o tome da, ukoliko vec neko zeli da ima preplanuli ten za neku specijalnu priliku( mature, svdbe, odlazak na plazu) moze to i da ostvai BEZ STETNIH POSLEDICA. Air brash postoji iskljucivo da se zameni nekontrolisana upotreba solarijuma i da se izbegnu nuspojave koje isti izaziva. Da li ti zaista mislis razmisljanja jedne mlade osobe koja jako zeli da bude atraktivna i preplanula, mogu da se promene? Ne, veruj mi, to znam iz iskustva. Pa da ne bi unistavale svoju kozu i zdravlje kvarcovanjem, bolje da iskoriste prednosti koje nude nove metode? Ili mislis da je zdravije da provode sate u solarijumu?
Pozdrav,
Dragana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Sre Maj 24, 2006 10:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Dragana,

Potpuno se slazem da solarijam nije resenje i da ga treba izbegavati. Mozda sam bio preostar u komentaru, ali jednostavno ne mogu da predjem preko toga sta ljudi cine sa sobom kako bi ostavili utisak na druge (to ne znaci da sam zapusten i da ne vodim racuna o sebi, ali ovde se radi o mladim ljudima, a verujem da mnogi ni ne razmisljaju o tome sta cine i gde ih to moze odvesti). Hvala Bogu, evo nam lepih dana, pa se lep ten moze dobiti prirodnim putem.

Da obrazlozim zasto sam skeptik u pogledu gore navedene tehnike tamnjenja. Koza se od suncevih zraka brani na nekoliko nacina. Prvu „liniju odbrane“ predstavlja povrsinski sloj koze i znoj koji luce znojne zlezde. Vec pri kontaktu sa suncevim zracima, koza „stavlja u pripravnost“, drugu „liniju odbrane“, a to je stvaranje pigmenta melanina. Melanin se stvara odmah i vec posle 1 sata provedenog na suncu se moze primetiti tamnilo, ali se ono tokom 24 sata razgradjuje. Za dobijanje bronzane ili bakarne boje neophodno je izlaganje koze UV zracima u duzem vremenskom kontinuumu (bar nekoliko dana, ali sam intenzitet pigmentacije je uslovljen genetskim ciniocima). Dakle, melanin predstavlja odbrambenu reakciju koze na invanzivno dejstvo UV B i C zraka. Ukoliko se nanosenjem hemikalije na kozu podstice stvaranje melanina u roku od nekoliko sati, onda to takodje predstavlja invanzivan tretman koze (ubrzavanjem prirodnog procesa). U suprotnom, radi se o jednoj vrsti „privremene tetovaze“ - odnosno rastvaranju hemikalija pod kozom (o tome govori cinjenica da ne treba stavljati na sebe nista u roku od nekoliko sati - dok se hemikalija ne upije dovljno dobro). Ukoliko se ne izbaci kroz pore (i zaprlja odecu), onda se apsorbuje u organizmu, a pre nego sto izadje iz organizma, mora putem krvotoka da prodje kroz jetru. U svakom slucaju, ne vidim da je i jedno od ova dva dejstva dobro.

Mislim da bi svako ko zeli da se odluci na takav korak, morao prethodno dobro da se upozna sa svim efektima (i estetskim i zdravstvenim, i pozitivnim i negativnim), koji takav tretman prate.

Ako neko zeli brzo da pocrni, uz neophodan oprez prvih dana, neka koristi maslinovo ulje sa kantarionom. Maslinovo ulje ima visok indeks prelamanja suncevih zraka, a kantarion blagotvorno (protektivno i hranljivo) deluje na kozu. U svakom slucaju, ne treba koristiti maslinovo ulje sa kantarionom kada je koza sasvim bela i nepripremljena. Najbolje je napuniti teglu maslinovim uljem, staviti par grancica kantariona i zatvorenu teglu drzati na suncevoj svetlosti par dana, dok maslinovo ulje ne potamni i ne dobije mrako-crvenkastu boju. Zatim treba procediti ulje i po potrebi koristiti.

I kao sto sam ranije rekao (samo u drugoj temi), zalosno je da ljudi traze brza i efikasna resenja, a pri tome zanemaruju zdravlje. Ne postoje cudesni napici, eliksiri zdravlja, mladosti i lepote. Ako je neko spreman da se zrtvuje za par srecnih trenutaka u zivotu, to je njegov izbor, ali neka zna da postoje alternative i koji su moguci efekti. Ocuvati se fizicki i mentalno, znaci produziti srecne trenutke u zivotu.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Maj 27, 2006 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
i ja tražim kremu, losion ili sprej za samopotamnjivanje.

eto drage/i moje/i šta sam našla na jednom forumu. jedna devojka sa foruma koja kaže da skoro da nema kreme koju nije probala kaže da je odličan sprej...

http://www.cproducts.com/cgi-bin/SoftCa ... ?E+scstore

potražiću ga i ja i ostaviti ovde utiske kada ga kupim :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: