Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc i vezi sa necim na kozi
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Juce sam saznao za ovaj forum, pa resih da Vas pitam u vezi sa mojim problemom.

Naime, pre jedno pola godine izmedju malog i domalog prsta leve noge pocelo je nesto da me svrbi s vremena na vreme. Nista nije bilo vidljivo i nije bilo ceto. Posle nekog vremena sam ponovo pokusavao da proverim i kada sam rasirio ta dva prsta pukao mi je gornji sloj koze (ne znam kako da objasnim, ali kao kada imate neki plik i on pukne, ali ispod nije bilo nikakve tecnosti, jednostavno je pukao taj gornji deo koze) i moglo je da se guli taj povrsinski sloj, i a ispod njega je bila normalna koza. Nisam ni dalje nista cudno video, osim sto mi se koza malo ogulila. Posle nekog vremena pojavila se i neka mala crvena tackica na mestu pocetka malog prsta. Guljenje se prosirivalo, ali tada nisam bio u mogucnosti da idem kod lekara. Zaustavilo se otprilike kada se ogulila oba prsta izmedju njih i sa donje strane sto se tice prosirivanja, ali se ponovo pojavilo guljenje na istom mestu i to u nekoliko slojeva. Kada sam se vratio kuci dok sam izganjao dokumenta da odem kod lekara guljenje je gotovo prestalo, a ostala je samo ona mala crvena tackica koja mi se cinila manja nego pre. Kada sam otisao kod lekara pitao sam ga neke druge stvari, a na to sam zaboravio. Kada sam ponovo otisao od kuce, ovaj problem se ponovo pojavio, ali u losijoj formi. Ogulili su se svi prsti (veceras sam prvi put ogulio i izmedju palca i prsta do njega - isto se dogodilo kao i prvi put izmedju malog i domalog), ali to i nije sada toliki problem, bar ne za sada jer je "samo" jedan sloj, ali je problem sto je ona crvena tackica sada od malog prsta pa do palca. Gde je to crvenilo koza se guli. U tom crvenilu kao da postoje mali plikovi u kojima se nalazi bezbojna tecnost. to crvenilo je vise manje grupisano i unutar tih grupacija pojavi se s vremena na vreme neki veoma sitni plik.

Ceprkao sam po netu i nasao sam da bi to mogle biti gljivice. Kada sam cuo da su simptomi da se guli koza, da svrbi s vremena na vreme i da ima crvenilo, pomislio sam da moze biti to, ali kada sam cuo kako nastaju, gotovo da sam siguran da jesu...

Naime, s obzirom da sam student u stranim zemljama i da sam stipendista i da te stipendije ni hranu ne pokrivaju kako treba, moji uslovi zivota i nisu bas na zavidnom nivou.
Naime, kupatila su zajednicka i kako bih izbegao da se kupam bos ja se kupam u papucama, ali je problem sto posle nemam druge da obujem nego nosim one mokre dok se ne osuse na nogama. Carape koje nosim su gotov plasticne, a zbog silnih obaveza nekada sam obuven po celi dan...
U sobi ne mogu da hodam bos. Pokusao sam jednom i u roku od nekoliko minita hodanja deo prastarog parketa mi se zabio u nogu...
Kuci mi se najverovatnije smanjilo jer sam sve vreme hodao bos.

E sada pitanje. Ja sam ovoliko saznao. Moguce da ovo nema veze sa gljivicama. Svaki savet primam. Sada sam opet daleko od kuce i ne mogu da idem kod lekara. Mocicu tek za 4 nedelje i tada cu biti samo 2 nedelje kuci, pa onda 7 meseci daleko od kuce...

Sta meni sada treba je da mi neko kaze da li ovi simptomi pokazuju da su to gljivice, ili je nesto gore? Drugo, ako znate sta je da li to moze da izdrzi te 4 nedelje ili da idem ovde kod lekara sto ce znaciti da necu imati pare za hranu...

Hvala Vam mnogo i nadam se da ce mi bar neko odgovoriti. Oprostite na ovolikom postu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc i vezi sa necim na kozi
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
I jos nesto. Ja kod sebe imam neku kremu za noge. Ona je protiv zadebljanja na stopalima, li je na bazi meda ili tako necega. Na njoj pise da je dokazano da deliju i protiv gljivica. Problem je sto se ona nanosi na vlaznu kozu. Da li ja da prestanem da mazem sa njom, jer pored nje imam jos samo pavlovicevu mast, neku kremu od propolisa i kreme protiv hemoroida...

Da li bi bilo bolje da nicim ne mazem? Imam i alkohol. Cuo sam da on isusuje kozu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc i vezi sa necim na kozi
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 9:38 pm
Postovi: 28
Imam i bekutanov puder za bebe....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: