Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IMAM PROBLEM SA ROACCUTANE
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 3:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 3:13 am
Postovi: 1
Lokacija: Montreal, CA
Pocela sam 3 Novembra da pijem Roaccutane. Pijem Accutane 10 ujutru, a navece pijem Accutane 40.

Od pre neki dan imam uzasne glavobolje i osecam neku promenu raspolozenja.

SInoc sam mislila da cu da dobijem mozdani udar i nisam mogla da se kontrolisem ako tako mogu reci, nego sam vristala i plakala i nemam pojma. Takve glavobolje niasm u zivotu imala. Cak se ni veceras ne osecam dobro, ali sam od sinoc prestala da pijem. U stvari sinoc nisam popila onu od 40 samo sam jutros poila 10.

Sta da radim sada?

Dermatolog ne moze da me primi do sledeceg petka, a ja ne znam sta da radim :(

I dali smem da prekidam Roaccutane tek tako?

Hvala svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 10:10 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Koliko kg imate. Dozu od 50 mg mi dajemo za osobu preko 100 kg. To mora da je po americkoj semi koju mi u Evropi ne odobravamo. Mozete da prestanete da pijete lek bez problema, ali je savet mozda da pocnete sa dozom od 0,5 mg po kg prvi mesec a zatim polako smanjujete dozu. Bitno je postici ukupnu dozu a mi to radimo za duze vreme ali po manje

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 11:51 am
Postovi: 4
Zdravo,

Meni je dermatolog prepisao 20 mg roaccutane jednom dnevno, imam 73 kg, vec 45 dana pijem...
E sad, svugde nailazim na info da se prepisuje 0.5 mg/kg , sto sam i u prethodnom postu str.saradnika goranai procitao...interesuje me da li je ovo isuvise mala doza ili postoji neko objasnjenje?
Takodje, tokom tretmana roaccutane doktor mi radi hemijske pilinge, jedan na pocetku, posle 6 nedelja i eventualno na kraju, a na vise mesta sam procitao da se u toku treapije roaccutane ne sme tretirati lice, cak ni 6 meseci posle, pa jel imate neki comment?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 14, 2005 12:37 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Bojim se da je pocetna doza mala ali se i to moze proveriti. Da li vam se suse usne i nos i osecate li suvocu u ocima.
Potrebna je tokom tretmana roaccutanom hidratacija koze i ciscenje neagresivnim sredstvima mozda Purete thermale- Vichy uz termalnu vodu.
Ne znam po kojoj doktrini Vas dermatolog primenjuje hemijske pilinge tokom tretmana Roaccutanom.
Mozda ima neka svoja iskustva, ali mozda ne bi bilo lose potraziti i second opinion bez namere da uvredite svoga doktora -ipak je vasa koza u pitanju.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 14, 2005 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 11:51 am
Postovi: 4
Hvala Vam na odgovoru.
Upravo sam na to i mislio, da potrazim drugo misljenje, jer mi ta doza deluje malo a i ti pilinzi ne znam koliko su korisni za suzbijanje oziljaka dok mi jos uvek izbijaju nove akne..
Inace usta su mi suva, ali tek neprimetno, sa obicnim labelom je sve normalno,oci i nos jos nista...
Taj hemijski piling se zasniva na nekoj kiselini koja dok se nanosi toliko pece da moram ici pod ventilator! plus je i dosta skup tretman, jedan je..350 e.

Zanima me da li se do sada imali ovakva iskustva sa vasim pacijentima na roaccutane ili ste mozda culi nesto slicno?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 14, 2005 2:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
U pitanju je hemijski piling Trihlorsircetnom kiselinom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 14, 2005 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 11:51 am
Postovi: 4
Ja se ne secam tacno koji je naziv kiseline, ali mislim da njen latinski naziv pocinje sa A (ovde ne mislim na Acid:)

A da li biste mi mogli reci, ukoliko ste upoznati sa cenama tog peelinga, jeli ovo ok cena, kod nas?

inace kao sto rekoh peeling traje oko 40 min premazivanjem te kiseline po licu, uz pomoc ventilatora, pa posle treba oko 5 dana da se oljusti, i nakon toga je sve kao i ranije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: