Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pityriasis rosea??
PostPoslato: Pet Okt 16, 2015 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 11:38 pm
Postovi: 4
Poštovanje svim forumašima.

Ne znam kome da se obratim više jer mi nije jasna pojava na mojoj koži. Elem pre 6 nedelja otprilike, sakupljali smo suprug i ja lešnike u dvorištu i samo odjednom u roku od sat vremena izbije mi osip po laktovima i kolenima. To su sitne crvene bubuljice u kombinaciji sa crvenim suvim pečatima. Malo sam istraživala po internetu i videla da sličan izgled ima Pityriasis rosea. Medjutim mene niti svrbi niti peče, samo su pečati i bubuljice jarke crvene boje. To je prolazilo dve nedelje jer sve sam mislila proći će jer sam pročitala da to prolazi samo od sebe. Medjutim kada mi se proširilo skroz po rukama od ramena do noktiju na prstima i od kukova do noktiju na nogama na prstima. Svuda na santimetar razdaljine imam crvene ljuspaste pečate i bubuljice po celim udovima, sada mi se širi i po stomaku. Pre nekih tri nedelje sam otišla napokon kod dermatologa jer me već hvatao strah. Doktorka mi je konstatovala Pityriasis roseu. Prepisala mi je sinoderm kremu tj neku kombinaciju sinoderma x3 i tablete aerius 1x1 i injekcije lemod x4. Nakon nedelju dana od posete doktorki kada sma išla na kontrolu, osip se proširio po prstima i po stopalima. Pojačala mi je injekcije sada lemod x4 i aerius x2 i mast sinoderm i jos neku vodu. Medjutim sada mi se osip proširio po stomaku. Dala mi je da radim skarifikat najveće i najcrvenije fleke koje imam a to je prva koja je izbila i ona je nepromeljivog izgleda već 6 nedelja. Kao i da uradim UK. Sada meni nije jasno, svi govore da rosea svrbi ali mene ne svrbi ni malo od početka pa sve do sada. Imam svuda po rukama i nogama i sada i kreće po stomaku i dalje me ne svrbi. Sada mi je prepisala doktorka Beloderm mast ali jednu tubu, medjutim pošto ja moram je nanositi na veliku površinu dala mi je nju da je mažem 3 puta dnevno ali ja sam je posle 4-vrtog mazanja potrošila.... pročitala sam u uputstvu na papiru u tubi da se krema ne koristi prilikom rozacee ili tako nešto... sada mene interesuje da li neko može da mi kaže iz ovog dali zvuči kao rosea ili je nešto drugo? Sledeće nedelje radim taj skarifikat jer prvi kožni lekar koji mi je dostupan je udaljen 50 kilometara kao i ustanova u kojoj mogu raditi ovaj test. Strah me jako hvata jer nastavlja da se širi, strahujem da ne dodje do lica... Ovo sve mi traje 6 nedelja i uopšte se ne povlači. Iste je boje kao i kad je izbilo možda ove prve na laktovima su se malo osušile. Da napomenem neki su sumljali iz moje okoline da nisu boginje... nisu jer sam sve preležala imam 22 godine inače .... Neki savet ako imate bila bih vam jako zahvalna... :( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pityriasis rosea??
PostPoslato: Sub Okt 17, 2015 4:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како се храниш? Једеш ли бразилске орахе? Колико пијеш воде?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pityriasis rosea??
PostPoslato: Ned Okt 18, 2015 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 11:38 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Како се храниш? Једеш ли бразилске орахе? Колико пијеш воде?

Pa dermatolog mi je dala Strogu eliminacionu doneti kod alergijskih osmi. Dozvoljeno mi je krompir u bilo kojim obliku kao I pirinac, sargarepa,supa,junece ili telece meso, polu beli hleb I jabuke. Ovako nedelju dana I posle toga da ubacujem svakog dana nesto novo. Orah, basement,leslinl sve od toga mi je zabranjeno kao I slatkisi I grickalice. Vodi pijem cesto I striving se pridrzavam ali ove crvene clement su nepromenljivog izgleda vec 6 nedelja. Sad izbija po stomaku. Siri se I dalje, ne svrbi a ove koje su izbile pece isteklo su crvene boje I ljuspaste. Ne znam sta radim vise :(((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pityriasis rosea??
PostPoslato: Ned Okt 18, 2015 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 16, 2015 11:38 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Како се храниш? Једеш ли бразилске орахе? Колико пијеш воде?

Pa dermatolog mi je dala Strogu eliminacionu dijetu kod alergijskih ospi. Dozvoljeno mi je krompir u bilo kojim obliku kao I pirinac, sargarepa,supa,junece ili telece meso, polu beli hleb I jabuke. Ovako nedelju dana I posle toga da ubacujem svakog dana nesto novo. Orah, bademit,lesnici sve od toga mi je zabranjeno kao I slatkisi (cokolada, eurokrem...) I grickalice (smoki, cpis) . Vodu pijem cesto I strogo se pridrzavam te dijete ali ove crvene fleke su nepromenljivog izgleda vec 6 nedelja. Sad izbija po stomaku. Siri se I dalje, ne svrbi a ove koje su izbile prve iste su crvene boje I ljuspaste. Lici jako na roseu ali ne znam dali je zaista rosea. Sinderm krema, lemod injekcije, beloderm krema... nista od toga ne pomaze... Ne znam sta radim vise :((( (morala sam da ponovo ispisem jer mi mobilni ispravlja reci).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pityriasis rosea??
PostPoslato: Pon Okt 19, 2015 9:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Требало би да одеш код инфектолога, ваљда. Мислим да је узрок проблема у земљи са које си сакупљала лешнике. Вероватно нека кожна инфекција паразитима или бактеријама, а нисам сигуран да је то надлежност кожног лекара.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pityriasis rosea??
PostPoslato: Pon Nov 09, 2015 1:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
Aalana93 je napisao:
Poštovanje svim forumašima.

Ne znam kome da se obratim više jer mi nije jasna pojava na mojoj koži. Elem pre 6 nedelja otprilike, sakupljali smo suprug i ja lešnike u dvorištu i samo odjednom u roku od sat vremena izbije mi osip po laktovima i kolenima. To su sitne crvene bubuljice u kombinaciji sa crvenim suvim pečatima. Malo sam istraživala po internetu i videla da sličan izgled ima Pityriasis rosea. Medjutim mene niti svrbi niti peče, samo su pečati i bubuljice jarke crvene boje. To je prolazilo dve nedelje jer sve sam mislila proći će jer sam pročitala da to prolazi samo od sebe. Medjutim kada mi se proširilo skroz po rukama od ramena do noktiju na prstima i od kukova do noktiju na nogama na prstima. Svuda na santimetar razdaljine imam crvene ljuspaste pečate i bubuljice po celim udovima, sada mi se širi i po stomaku. Pre nekih tri nedelje sam otišla napokon kod dermatologa jer me već hvatao strah. Doktorka mi je konstatovala Pityriasis roseu. Prepisala mi je sinoderm kremu tj neku kombinaciju sinoderma x3 i tablete aerius 1x1 i injekcije lemod x4. Nakon nedelju dana od posete doktorki kada sma išla na kontrolu, osip se proširio po prstima i po stopalima. Pojačala mi je injekcije sada lemod x4 i aerius x2 i mast sinoderm i jos neku vodu. Medjutim sada mi se osip proširio po stomaku. Dala mi je da radim skarifikat najveće i najcrvenije fleke koje imam a to je prva koja je izbila i ona je nepromeljivog izgleda već 6 nedelja. Kao i da uradim UK. Sada meni nije jasno, svi govore da rosea svrbi ali mene ne svrbi ni malo od početka pa sve do sada. Imam svuda po rukama i nogama i sada i kreće po stomaku i dalje me ne svrbi. Sada mi je prepisala doktorka Beloderm mast ali jednu tubu, medjutim pošto ja moram je nanositi na veliku površinu dala mi je nju da je mažem 3 puta dnevno ali ja sam je posle 4-vrtog mazanja potrošila.... pročitala sam u uputstvu na papiru u tubi da se krema ne koristi prilikom rozacee ili tako nešto... sada mene interesuje da li neko može da mi kaže iz ovog dali zvuči kao rosea ili je nešto drugo? Sledeće nedelje radim taj skarifikat jer prvi kožni lekar koji mi je dostupan je udaljen 50 kilometara kao i ustanova u kojoj mogu raditi ovaj test. Strah me jako hvata jer nastavlja da se širi, strahujem da ne dodje do lica... Ovo sve mi traje 6 nedelja i uopšte se ne povlači. Iste je boje kao i kad je izbilo možda ove prve na laktovima su se malo osušile. Da napomenem neki su sumljali iz moje okoline da nisu boginje... nisu jer sam sve preležala imam 22 godine inače .... Neki savet ako imate bila bih vam jako zahvalna... :( :( :( :(


Pityriasis rosea je oboljenje koje može da potraje od 6-8 nedelja.Potrebno je da istaknem da ta bolest ne voli vodu tako da je potrebno da se što redje kupate sa mlakom vodom i blagim sapunom,nikako se nemojte trljati peškirom neko samo blago tapkanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: