Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bubuljice po glavi
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
MOj problem se pojavio pre nekih godinu i po, do dve, dana u vidu mašćenja kože glave, temena, i pojave bubuljica ispod kose. Godinama sam koristio ulja, gelove, i moguće da sam time dosta doprineo da mi se pojavi ovaj mučan problem. Javio sam se dermatologu, i lečen sinoderm cream-om, diprosalic-belosalic losionom, micoseb šamponom, doksiciklin kapsulama (negde 3 meseca), 2 diflukan kapsule (nikakva promena) Iako sam do tad godinama imao po par bubuljica po licu, u predelu gde se brijam (brada, oko gornje usne, sa strane), akne mi se pojavljuju i po čelu koje se jako mastilo, verovatno zbog mašćenja dela kože ispod kose.
Takvom terapijom sam čas imao rezultate, da bi onda nailazio period "breakout-a" ili ponovnog osipanja akni po kosi. Čak sam imao i pečate u predelima glave gde su mi izlazile najveće bubuljice, dakle na oko 5 mesta bez kose, sa najvećim pečatom od oko 1,5cm (kvadrat). Tada prekidam da koristim sve gore navedeno, do tad sam se debelo informisao na netu, i saznao da se micoseb i sinoderm ne koriste istovremeno. Menjam dermatologa i dobijam "Acidi silicium losion" i Neutrogena T-gel šampon. Međutim iz straha od losiona (belosalic i diprosalic) koji su mi ostavili pečate koristim samo šampon, i to povremeno, jer sam kosu prao svaki dan (od masnoće i svraba) nekim običnim šamponima, pa i head&shoulderom. Stanje mi se poboljšava nakon 3 meseca kada počinjem da koristim pomenuti losion, nakon posete VMA dermatologa, koji mi preporučuje Blue Cap šampon, koji koristim danas i Esemtan šampon koji nisam našao u Srbiji. Od leta prošle godine do danas svako veče mažem losionom, iščistio sam se skroz, ali od pre 2 meseca od početka upotrebe Blue Cap-a akne po kosi se vraćaju, ne u tom broju, i ne sa pečatima, inače mi je kosa na ranijim pečatima izrasla za manje od 3 meseca. Pretpostavljam da mi je ovaj jaki šampon oslabio php vrednost kože glave, pa sam se vratio na head&shoulder sensitive dok se stanje ne smiri, ako se smiri neću se ni vraćati na Blue Cap.
Po licu sam koristio klinda gel neuspešno, klindamicin losion, seba med bar nakon koga su mi akne izbile po celom licu, pa sam prestao, mada sam možda tome sam doprineo nestručnom upotrebom, jako sam pritiskao lice, i prao više puta na dan tim bar-om. Koristio sam po prepisu VMA dermatologa Skinoren koji mi po prvi put od pojave akni ostavlja ožiljke na obrazu, ne jame, već crvene mrlje koje imam već 3 meseca, kada sam prestao sa ovom kremom, i prešao na Lutz mixturu (recept sam dobio pre 10 godina kada su mi izašle prve akne), lice mi je danas gotovo čisto, sa tih par ožiljaka po obrazima (crvenih mrlja) i dosta dehidrirano, iako je nos pun mitisera i masan. Lice više ne umivam rukama, već isključivo tuširam mlakom vodom.
Dakle, od januara sam na LUTZ mixturi i tuširanju lica, što je dalo rezultate. Počeo sam da pijem i po 2/3l vode dnevno, jer sam pročitao da je dobro.
Moja pitanja su:
Kako da nastavim terapiju kože glave, ima li neki šampon, i da li se losion može ovako dugo koristiti (negde 7 meseci)?
Čime da očistim blackheads ili mitisere, i uopšte neki preparat, da li bar ili cleanser koji bi mi povratio php vrednost lica, koje je suvo, perutavo, negde i crveno, ali se masti, pa ga tuširam više puta na dan (doduše manje nego ranije, najviše je masan nos i čelo). Da li da probam Dove bar ili neki cleaner, samo da mi ne otanji još više kožu lica.
Poslednja dijagnoza koju sam dobio, mesec oktobar, je Dermatitis seboroica i Acne Vulgaris (ranije su: Dermatitis Intertriginosa, Foliculitis capitis). Imam 26god. ako to znači nešto:)

Unapred hvala na trudu da ovo iščitate i savetima.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Koliko ja znam,nema nekog lijeka koji ce sprijeciti pojavu mitisera,ja sam pocela koristiti neki enzimski piling jednom sedmicno,nakon toga ocistim lice,ali nazalost za 7 dana opet isto,tako da se covjek samo vrti u krug.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 2:30 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Zdravo Makki,
mislim da je problem lako resiv. Npr. Lutz mix daje to dehidrirano stanje koze. Najbolje bi bilo da zakazete besplatan pregled i konsultaciju za sledeci utorak. Tel. je 557-553. Dobicete sve potrebne savete za negu i mislim da cete brzo biti zadovoljni rezultatima. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
branislava je napisao:
Koliko ja znam,nema nekog lijeka koji ce sprijeciti pojavu mitisera,ja sam pocela koristiti neki enzimski piling jednom sedmicno,nakon toga ocistim lice,ali nazalost za 7 dana opet isto,tako da se covjek samo vrti u krug.
naravno i mislio sam privremeno nedeljno cishcenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
mr ph. Silvio je napisao:
Zdravo Makki,
mislim da je problem lako resiv. Npr. Lutz mix daje to dehidrirano stanje koze. Najbolje bi bilo da zakazete besplatan pregled i konsultaciju za sledeci utorak. Tel. je 557-553. Dobicete sve potrebne savete za negu i mislim da cete brzo biti zadovoljni rezultatima. Pozdrav!
Hvala na brzom odgovoru. Pretpostavio sam da je zbog LUTZ-a. Sada mi je stanje jako dobro, jedino shto me muci je par crvenih mrlja, tj tragova koji su ostali od akni nakon upotrebe skinorena. Da li biste mogli da mi preporucite neshto shto bi moglo te oziljke ili crvene mrlje da ukloni. Kupio sam sebamed cleansing bar (onaj isti shto sam mislio da mi je ranije pogorshao stanje), ali mi zateze kozu nakon samo jedne "pred spavanje" upotrebe, pa ne znam da'l josh da ga koristim. Pretpostavljam da treba neka nocna krema nakon pranja bar-om. Pijem dosta vode i lice mi ne izgleda dehidrirano vishe, a i lutz koristim samo na preostale akne. Najvishe me iritiraju crvene mrlje na obrazu, da probam sa belim lukom?:)

Poshto nisam iz Beograda, a stanje lica i temena glave mi je sada dobro, zamolio bih vas za par online saveta, a ako se stanje pogorsha eto mene na pregled :)

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 7:57 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako koža zateže posle upotrebe sapuna, ili ga izbacite ili zamenite.
Fleke možete ukloniti voćnim kiselinama. Najbolje su Muradove, 40%, ali ih mora aplikovati stručnjak. Druge metode mogu biti manje efikasne i dugotrajnije. Uskoro počinje sunčani period kada se one ne koriste, sve do pozne jeseni. Pronađite Apaisac emulziju brenda Uriage za dehidriranu, masnu kožu. Ako ne nađete, poslaću Vam pouzećem. Beli luk zaboravite, bar što se kože tiče. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice po glavi
PostPoslato: Sub Jun 09, 2012 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2012 11:56 pm
Postovi: 2
Zdravo Makki. Vidim da je sve ovo pisano pre 5 godina ali mozda si jos tu pa mi mozes pomoci. Mislim da imam isti problem kao sto si ti imao sa bobuljicama po glavi. Mozda nije toliko odmakao kao sto je to bio slucaj sa tobom ovde ali na dobrom sam putu. Od pre 2 godine su mi pocele da izlaze bobuljice po glavi i od tada ih stalno imam.U sustini nema razlike sa svim tvojim problemima da se ne ponavljam. Hteo sam da te pitam da li si pronasao neko resenje do sada i da li si se resio tog problema i ako jesi kako i gde... Hvala puno u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice po glavi
PostPoslato: Pon Apr 29, 2013 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 29, 2013 2:47 pm
Postovi: 1
Meni je dermatolog rekao da uzmem mycoseb sampon koji pravi hemofarm i da koristim 2 puta nedeljno. Ako cesce perem kosu, a perem :D onda da koristim plavi sulfa-plus sampon. 4 godine se mucim sa ovim problemom i konacno su nestale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice po glavi
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 12:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Вероватно би исти ефекат имао да си косу после обичног прања испирао раствором соде бикарбоне.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: