Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mnogo vazna vest!
PostPoslato: Sub Avg 22, 2009 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Pre otprilike dve nedelje roditelji su doveli dvogodisnje dete sa oderotinom punom prasine kod mene na pregled.Za oderotinu je bila jako duboka,prilicno krvarila,i zauzimala povrsinu celog devojcicinog obraza.Posle ukazane pp.poslala sam je plasticnom hirurgu koji je jos jednom previo,posle dva dana i rekao roditeljima da je mazu sto cesce uljanim AD kapima,a prethodno ociste iskljucivo prolom vodom iz flase kojom ce politi mesto oderotine,i kada se prirodno osusi mazati!
Nekako sam se uplasila,IZGLEDALO MI JE KAO NEOZBILJNA TERAPIJA ZA TAKO VELIKU POVREDU,I JOS NA LICU,I JOS DEVOJCICA.., ,ali,na srecu sam savetovala da ga poslusaju.
Posle nedelju dana na kontroli lice je izgledalo savrseno,sa blagim crvenilom,a juce vec potpuno normalno!
Mnogo me je obradovalo,pa resih da podelim sa svima koje muce takve povrede!Naravno,prvo i obavezno ranu treba hirurski obraditi i primiti vakcinu protiv tetanusa,ako ste odrasla osoba!
Plasticar im je rekao da je to najefikasnija terapija i za akne i za oziljke koju je on video...
Sa ovom terapijom ne sme se ici na jako sunce!
Nadam se da ce nekome pomoci!
Ako jos neko ima slicno iskustvo,neka napise!
Pozdrav!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo vazna vest!
PostPoslato: Sub Avg 29, 2009 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 12:57 am
Postovi: 5
Kakve su to uljane AD kapi? I za "kakve slične povrede" se još može koristiti? Npr. za ožiljke od akni na leđima, hm ili? Zanimljivo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo vazna vest!
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 9:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
To su kapi sa A i D vitaminom,prvenstveno namenjene za bebe,za oralno unosenje.Ima logike da moze pomoci,pogotovu dok je povreda sveza,samo bih ja tu jos dodao malo pantenola u vodu.A za neke starije oziljke, sumnjam da moze mnogo pomoci,ipak vredi pokusati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo vazna vest!
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Dugo imam problem sa aknama,a sto je najgore i posle povlacenja istih,uvek su mi ostajale fleke od kojih mi je lice izgledalo jos gore,bila sam pod raznim terapijama,koristila bukvalno sve i svasta (elektroforezu,sebamed proizvode,aknefug oxid wash,klindamicin,zorac)promenila nekoliko dermatologa ali nista nije bilo efikasno kao ova terapija..imam samo reci hvale,fleka vise i da nema,redovno sam mazala kapi i lice mi je super..imala sam toliko problema sa licem da sam razmisljala i o roakutanu...koristim garnier 3 u 1 za pranje lica,umivam se prolom vodom i namazem uljane ad kapi.Koristim vichyev normateint puder za problematicni kozu i lice mi je savrseno,niko ne moze da veruje da sam do skoro imala ogromne probleme sa licem..

larisabg NEIZMERNO HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: