Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 2:36 pm
Postovi: 3
Ovako, ovo mi je prvi put da koristim ovaj sajt, a vidim da zaista dajete dobre savete pa da se i ja okusam:))Imam 23 godine. Imam jedan mali problem na licu, inace, bubuljice na licu mi se nisu pojavile sve do trece godine srednje, kada mi je inace duze vreme izostao mentrualni ciklus (nekih pola godine), tadasnji ginekolog mi je dao diane 35 da pijem da bi ponovo uspostavila ciklus, nakon prvog menstrualnog ciklusa, dobila sam akne, prosirile mi se pore, koza mi je bila masna, ali istovremeno kad bi koristila preparate za masnu kozu, koza bi mi se odmah perutala i isusila, a ukoliko bi koristila nesto za suvu kozu, koza bi mi ponovo postala nenormalno masna, a bubuljice se nikako nisu otklanjale, nista nije odgovaralo mojoj kozi, i kad sam koristila izuzetno blage preparate samo bi gore postalo, isla sam dermatologa i kozmeticara, nista mi nije pomoglo. Okusala sam i milojevicevu formulu, od toga mi je bilo bolje ali cim sam prestala, odmah mi se bubuljice povratile. Pre godinu dana, decko mi je preporucio da odem kod giekologa, on mi je dao da pijem diane 35, i gle cuda, bubuljice mi se vremenom i otklonile i mitisere, iako mi je toga zapocet i prvi talas akne, sada pojavljuje mi se povremeno poneka bubulijca ali to u skladu sa nivoom stresa pod kojim sam, ostale mi sada neke vrste crvenih fleka, koje nisu bubljice a slicnog izlgleda su, a i dalje su mi prosirene pore, sto je zaista ruzno, pa pitam da li postoji neki preparat koji mogu da koristim, napominjem da imam IZUZETNU osetljivu kozu, koja odbija cak i najblaze formule, jedino mi nivea ne izaziva bubljice, a zaista sam pokusala sve.... :(((((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
TO se moze regulisati,ali treba ti dobar dermatolog.Odakle si?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 08, 2011 2:36 pm
Postovi: 3
Iz kragujevca, ako znas nekog dobrog, molim te preporuci.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ne znam.Mislim da je najbolje ako dolazis u Bg da dodjes kod nekog od lekara.
Npr Zorica Peric Hajzler na vma,zakazuje se telefonom,imas na njihovom sajtu.
Imas dobre preporuke na forumu i za druge lekare na vma.
Mislim da ti se isplati da sednes na bus i da dodjes.Meni je terapija trajala oko 6 meseci i za to vreme sam 4 puta bio kod doktroke,Po zavrsenoj terapiji je proslo skoro 2 godine i za to vreme za bio 2 puta.5 godina pre toga sam bacio hrpu para i vremena za raznorazne kreme,dermatologe,kozmeticare itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Sre Apr 27, 2011 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 2:07 pm
Postovi: 1
Garnier pure 3 in 1 kupi to je najbolje za lice kao maska uklanja bubuljice i mitisere za nedelju dana kosta oko 520 dinara i mnogo mi je pomoglo a za kremu koristi pantenol kremu kupi u apoteci regenerise kozu i pomaze kod fleka a nije skupa. :D :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Sre Apr 27, 2011 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
ja sam isla kod dr.snezane jeremic, ona drzi Epilcentar u Kragujevcu. Doktorka je sjajna i sigurno ces resiti svoj problem. Pozz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Sre Jul 06, 2011 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 3:23 pm
Postovi: 3
slucajno sam naleteo na ovo...

Imao sam isti problem i bilo mi je tesko, pa bih voleo da kazem svoje iskustvo i nadam se pomognem nekom..
Meni su fleke izasle na licu jer sam na skijanju mazao neku kremu koja je u kombinaciji sa jakim suncem izazvala reakciju na licu u vidu tamne pigmentacije...

to je bilo 2008.

tri godine sam se pravio pametan i istrazivao internet i razne kreme "renomiranih" kozmetickih kuca, ...
sve zive skupocene preparate sam kupovao koje "garantuju" ... imam prirodno belu kozu lica i te fleke se nisu pomerile ni milimetar...

pre mesec ipo (19.5. tacnije:)) sam otisao u Gradski zavod za kožne i venerične bolesti u Dzordza Vasingtona... jer nisam imao vise sta da izgubim.. pa reko ajde i to...

mlada doktorka(Simonovic) mi je odma dala dijagnozu "melasma faciel".. i dala kremu na bazi HIDROKININA 4% i jos 3 sastojka u njemu (ne umem da procitam ovo sta pise na receptu :))-

Krema inace izaziva reakciju na licu, crvenilo i perutanje koze, sto mi je ona i rekla... (ako ima onih slabica koji ne mogu da podnesu iritaciju koze radi dugotrajnog uspeha, ovo nije za njih, i treba da zive vecno sa flekama... )...

Nije proslo 3 dana (bukvalno) od kad sam video promenu... Svakim novim perutanjem koze ista je bila sve bledja i bledja (na mestu fleka naravno)... i evo sad imam lice kao kad sam bio dete... :))

Inace sve vreme lecenja se izbegava sunce i maze zastitni faktor za svaki slucaj... doktorka mi je prepisala faktor 60 ali ja mazem faktor 90 (moj izbor)...

Moja preporuka, batalite skupocene kreme i gluposti jer je sve to sviranje k....

Ovo sto ja koristim kosta 500 kinti, ima ruznu kutijicu, ruzne je boje i mirisa ali deluje ubojito po fleke..

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fleke na licu i izuzetna osetljivost
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. :x I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: